ajánlott oldalak
Magyarország nemcsak az európai átlagnál teljesít jobban, de visszakapaszkodott régiónk élbolyába is.
Orbán Viktor sajtónyilatkozata a TAKATÁ-val kötött stratégiai megállapodás aláírása után, 2013. november 15.
 

Tiltakozások ellenére indultak el az állatkísérletek

Hatalmas új épületben végzik ezentúl az Oxford Egyetem kutatói az állatkísérleteket. Bár az állatvédők éveken át kitartóan, sokszor erőszakosan próbálták megakadályozni a laboratórium létrejöttét, hat év után elindultak az állatkísérletek.
Létrehozva: 2008. november 17., 10:00
nyomtat küld

Oxfordban az egyik szinten makákókkal, a másikon egerekkel és patkányokkal kísérleteznek. A BBC riporterét beengedték abba a sokat kritizált épületbe, ahová már megérkeztek az első állatlakók. Az intézménybővítést öt évvel ezelőtt kezdték el, ám az építkezés több mint egy éven át szünetelt az állatvédők folyamatos erőszakos tiltakozása miatt. A négyemeletes Oxfordi állatlaboratóriumot még most is tiltakozótáblák veszik körül.

Az épületben egyébként komoly biztonsági rendszert vezettek be, kamerák pásztázzák a környéket. Mielőtt a BBC riportere láthatta volna az első állatot, védőoverallba kellett bújnia, cipőjére nejlont húzni és a haját is be kellett fednie. A laboratórium első lakói egerek voltak és várhatóan a kísérleti állatok 98 százaléka rágcsáló lesz. Jönnek még zebrahalak, ebihalak, békák, guinea-i disznók és hörcsögök. A vezetők szerint nem végeznek majd kísérleteket kutyákon és macskákon valamint háziállatokon, ezzel szemben csaknem száz makákó majom érkezik nemsokára a laborba.

Ezeknek a majmoknak ugyanis rendkívül fejlett agyuk van és a kutatók épp ezért rajtuk végeznek kísérleteket az idegrendszert érintő Alzheimer és Parkinson kór gyógyításához. A majmokat szobákban tartják, amelyeket egy U alakú barlang köt össze. A barlangból öt játszórészre és öt alvószobába juthatnak el a kísérletekben használt, illetve az azokra várakozó makákók. A majmokat elaltatják a kísérletek során majd károsodást okoznak az agyukban, hogy megfigyeljék a Parkinson kór hatásait rajtuk. Az állatkísérletek az oxfordi kutatók szerint komoly segítséget jelentenek az új gyógyító eljárások kidolgozásában. Az új jogszabályok értelmében az oxfordi laborban, az állatkísérletek előtt a kutatóknak már jelentős eredményeket kell felmutatniuk komputermodellezésben vagy jó eredményeket sejtszinten.

(greenfo.hu)
 
médianaptár
-több
Jelenleg nincs információ
dosszié
Fundamentumok MSZP-SZDSZ Korrupédia Rendőri Brutalitás EU-Elnökség
események
-több
Tartsa a kurzort egy dátum fölé az aznapi programok- ért. Kattintson egy napra a részletekért.
Jelenleg nincs erre a napra vonatkozó információ
szervezet kereső
Keresse meg irányítószám alapján az Önhöz legközelebb működő választókerületi irodát!
Keres
új hozzászólók
 
 
HírekÁrvízi védekezésEU elnökségÖnkormányzatZöldEurópai UnióMondatokDossziéHírlevelek
Önkormányzati választások 2010 InterjúkInterjúPublicisztikaFórum
FrakcióVálasztott testületekTagozatokDokumentumokÖnkormányzati választások 2010Kapcsolat
KözleményekSajtótájékoztatók
VideókFotókHanganyagokDokumentumok
News in EnglishContact
EU-ElnökségMagyarország többre képes
Nyilvános szerződések