ajánlott oldalak
Magyarország nemcsak az európai átlagnál teljesít jobban, de visszakapaszkodott régiónk élbolyába is.
Orbán Viktor sajtónyilatkozata a TAKATÁ-val kötött stratégiai megállapodás aláírása után, 2013. november 15.
 

Lehetetlen küldetés?

Az európai aktivizmusáról is ismert Sarkozynek nehéz dolga lesz a ma kezdődő kétnapos uniós csúcson. A Tanács leköszönő elnökeként olyan nagy horderejű kérdésekben kellene egyezségre vezetnie a tagállamokat, mint a "20-as" klímacsomag, az európai gazdasági recessziót enyhíteni hivatott uniós válságcsomag, vagy a Lisszaboni Szerződés és ratifikációjának sorsa.
Létrehozva: 2008. december 11., 15:29
nyomtat küld

A szokásostól eltérően már ma délután 3 órakor megkezdődik a tanácskozás, a résztvevők felkészültek, hogy esetleg szombat délelőttig is folytatják az egyeztetéseket.

A találkozón Brian Cowen ír miniszterelnök ismerteti Írország álláspontját a Lisszaboni Szerződéssel, és a lehetséges újabb ír népszavazás körülményeivel kapcsolatban. Sajtóértesülések szerint az ír vezetés úgy tervezi, hogy bizonyos feltételek teljesülése esetén még a jelenlegi összetételű Európai Bizottság mandátumának lejárta - vagyis 2009 októberének vége - előtt kiírják az új népszavazást a szerződésről. E feltételekről Micheál Martin ír külügyminiszter korábban annyit mondott, hogy Írországnak meg kell őriznie helyét az Európai Bizottságban.

Az uniós gazdasági mentőcsomaggal kapcsolatban is heves viták várhatók. A Bizottság nemrégiben ismertette tervezetét, melynek értelmében egy 200 milliárd eurósra tervezett intézkedéscsomaggal igyekeznének fellendíteni a közösség gazdaságát. A tagállamok - pénzügyminiszteri szinten - már egyeztettek a programmal kapcsolatban, és bár elviekben támogatják a tervezett lépéseket, annak finanszírozásával kapcsolatban többen is kritikákat fogalmaztak meg. A forrásokat ugyanis csak részben állná a közösség, annak közel 80 százalékát a tagállamoknak kellene biztosítania.

A sokat vitatott klímacsomaggal kapcsolatos lehetséges kompromisszumról is kiszivárogtak részletek: egy lehetséges forgatókönyv szerint a lengyel szénerőművek 2019-ig ingyenes szén-dioxid-kibocsátási kvótákat kapnának (tehát nem kizárólag árverésen vásárolhatnának kibocsátási egységeket), a tervezet egyúttal a korábban tervezett 10 százalékról 12 százalékra növelné a tíz új uniós tagországnak külön juttatandó kibocsátási kvóták arányát. Az üvegházhatást - ezáltal felmelegedést - okozó gázok kibocsátásának visszafogását célzó csomagot az unió mind a 27 tagországnak jóvá kell hagynia, Varsó azonban vétóval fenyegetőzött a tervezetről hónapok óta folyó tárgyalásokon.

(euvonal)
 
médianaptár
-több
Jelenleg nincs információ
dosszié
Fundamentumok MSZP-SZDSZ Korrupédia Rendőri Brutalitás EU-Elnökség
események
-több
Tartsa a kurzort egy dátum fölé az aznapi programok- ért. Kattintson egy napra a részletekért.
Jelenleg nincs erre a napra vonatkozó információ
szervezet kereső
Keresse meg irányítószám alapján az Önhöz legközelebb működő választókerületi irodát!
Keres
új hozzászólók
 
 
HírekÁrvízi védekezésEU elnökségÖnkormányzatZöldEurópai UnióMondatokDossziéHírlevelek
Önkormányzati választások 2010 InterjúkInterjúPublicisztikaFórum
FrakcióVálasztott testületekTagozatokDokumentumokÖnkormányzati választások 2010Kapcsolat
KözleményekSajtótájékoztatók
VideókFotókHanganyagokDokumentumok
News in EnglishContact
EU-ElnökségMagyarország többre képes
Nyilvános szerződések