ajánlott oldalak
Magyarország nemcsak az európai átlagnál teljesít jobban, de visszakapaszkodott régiónk élbolyába is.
Orbán Viktor sajtónyilatkozata a TAKATÁ-val kötött stratégiai megállapodás aláírása után, 2013. november 15.
 

Tárgyalási menetrendről állapodtak meg a klímakonferencián

Megállapodtak a 14. ENSZ Klímakonferencia résztvevői szombatra virradóra a lengyelországi Poznanban arról, hogy milyen menetrend szerint folytatják a tárgyalásokat az éghajlati változások ellen tervezett új globális egyezmény megkötése érdekében.
Létrehozva: 2008. december 13., 10:40
nyomtat küld

A mintegy 190 országból érkezett több mint 12 ezer résztvevő két hétig keresett közös nevezőt a 2012-ben lejáró kiotói klímavédelmi jegyzőkönyv utódmegállapodásához. Az új megállapodást a jövő év végén Koppenhágában szeretnék tető alá hozni.

A résztvevők megegyeztek arról, hogy jövő márciusig előterjesztik az utódmegállapodással kapcsolatos javaslataikat, júniusban pedig már a szövegtervezetet is elkészítik, amelyről tovább tárgyalhatnak.

Az ipari országok - köztük a kiotói jegyzőkönyvet nem ratifikáló Egyesült Államok - a 2007-ben az indonéziai Bali szigetén elfogadott döntés értelmében az új egyezményben számszerűsített célkitűzéseket vállalnának az üvegházhatást - ezáltal az éghajlat felmelegedését - okozó gázok kibocsátásának csökkentése érdekében. Egyúttal cselekvésre sarkallnák a fejlődő országokat is, amelyek az üvegházhatású gázoknak már a felét bocsátják ki.

A fejlődő államok a poznani konferencián kicsinyességgel vádolták a gazdag országokat, mert egyelőre mindössze 80 millió dollárt tartalmaz az az alap, amelyből a szegény országokat támogatnák az éghajlati változások következményeivel - szárazsággal, áradásokkal, a tengerszint emelkedésével - járó nehézségek leküzdésében. Az alapban lévő pénz felhasználásának szabályairól az értekezleten részt vevő környezetvédelmi miniszterek állapodtak meg. Az összeg "nagyságát" jól érzékeltetni, hogy Lengyelország a konferencia megrendezésére 24 millió eurót (31,84 millió dollárt) költött.

A poznani egyezség néhány órával azután született meg, hogy az európai uniós (EU-) tagországok vezetői Brüsszelben megállapodtak annak részleteiről, hogy miként teljesíthetők az EU-nak a káros éghajlatváltozás visszafogására vonatkozó célkitűzései, köztük a szennyező gázok kibocsátásának csökkentése 20 százalékkal a jövő évtized végéig.

(MTI)
 
médianaptár
-több
Jelenleg nincs információ
dosszié
Fundamentumok MSZP-SZDSZ Korrupédia Rendőri Brutalitás EU-Elnökség
események
-több
Tartsa a kurzort egy dátum fölé az aznapi programok- ért. Kattintson egy napra a részletekért.
Jelenleg nincs erre a napra vonatkozó információ
szervezet kereső
Keresse meg irányítószám alapján az Önhöz legközelebb működő választókerületi irodát!
Keres
új hozzászólók
 
 
HírekÁrvízi védekezésEU elnökségÖnkormányzatZöldEurópai UnióMondatokDossziéHírlevelek
Önkormányzati választások 2010 InterjúkInterjúPublicisztikaFórum
FrakcióVálasztott testületekTagozatokDokumentumokÖnkormányzati választások 2010Kapcsolat
KözleményekSajtótájékoztatók
VideókFotókHanganyagokDokumentumok
News in EnglishContact
EU-ElnökségMagyarország többre képes
Nyilvános szerződések