ajánlott oldalak
Magyarország nemcsak az európai átlagnál teljesít jobban, de visszakapaszkodott régiónk élbolyába is.
Orbán Viktor sajtónyilatkozata a TAKATÁ-val kötött stratégiai megállapodás aláírása után, 2013. november 15.
 

Méhészek tiltakozása kártérítési perük elhúzódása miatt

Csaknem száz méhész tiltakozott a Tolna Megyei Bíróság előtt hétfő délután, mert szerintük indokolatlanul elhúzódik egy 2006-os méhpusztulás miatt indított per. Az országos és a Tolna megyei méhész egyesület vezetője az eljárást sürgető petíciót adott át a megyei bíróság elnökének.
Létrehozva: 2009. január 6., 08:26
nyomtat küld

Ha ez így megy tovább, a méhészek unokái kapják meg az ítéletet - jelentette ki a csendes demonstráció résztvevői előtt Nagyernyei Attila, a Tolna Megyei Méhész Egyesület elnöke.

A méhészek gyászszalaggal átkötött mézesüvegekkel érkeztek a bíróság elé, "Elég az aktatologatásból - döntést akarunk!" "Télen a méhek pihennek - pihen az ügyünk is" feliratú táblákat tartottak kezükben. A tiltakozásra Bajáról és Hódmezővásárhelyről is jöttek méhészek.

Az ügy előzményeiről Nagyernyei Attila az MTI-nek elmondta: 2006. június 25-én Paks és Németkér környékén egy mezőgazdasági vegyszerezés után az eddigi legnagyobb méhmérgezés történt Magyarországon, amely ötven méhész háromezer méhcsaládját érintette. 1500 méhcsalád azonnal elpusztult, 1500 pedig súlyosan károsodott; a kárt több tízmillió forintra becsülik.

Az ötven méhész közül huszonegyen indítottak kártérítési pert egy paksi, szőlészettel foglalkozó kft. ellen, ám - hangsúlyozta a megyei méhész egyesületi vezető - két év alatt csupán két érdemi tárgyalás és három adategyeztetés történt. "Az elsőfokú ítélet közelében sem vagyunk, nem látjuk, hogy hol a per vége" - mondta. A méhészek sérelmesnek tartják, hogy az egy éve elhunyt igazságügyi szakértő helyett nem rendeltek ki újat - tette hozzá.

A kárt szenvedett méhészek közül többen azóta kölcsönökből élnek - tette hozzá Nagyernyei Attila.

Bross Péter, az Országos Magyar Méhészeti Egyesület elnöke az MTI-nek kijelentette: arra számít, a demonstrációval felhívják a bíróság figyelmét arra, hogy gyorsabban, jobban odafigyelve hozza meg az elsőfokú ítéletet a példa nélküli méhpusztulás ügyében.

A demonstráción részt vett Budai Gyula, a Magyar Gazdakörök Országos Szövetségének (Magosz) szövetségi igazgatója, aki az MTI kérdésére közölte: a szervezet szolidaritást vállal a méhészekkel.

Soós Miklós, a Tolna Megyei Bíróság elnöke a petíció átvétele után hangsúlyozta: kirívó jogsérelmet nem tapasztalt az eljárásban. Az elnök a bíróság honlapján olvasható közleményében emlékeztet: a Tolna Megyei Bíróság 2007. június 27-én tartotta az ügyben az első tárgyalást - vagyis a keresetlevél benyújtását követő második hónapon belül.

A közlemény tartalmazza azt is, hogy a 2008. július 9-ére kitűzött tárgyalást a bíróság a felek közös kérelmére halasztotta el, illetve november 13-án igazságügyi méhész és növényvédelmi szakértőt is kijelölt. A bíróság elnöke szerint a demonstrációt szervező Nagyernyei Attila erről azért nem tudhatott, mert ő a perben csak tanúként vett részt.

A szakértői bizonyítás jelenleg folyamatban van, a szakvéleményt várhatóan még januárban előterjesztik. A bíróság elnöke közölte azt is, hogy a perben már soron kívüli eljárást rendelt el.

(MTI)
 
médianaptár
-több
Jelenleg nincs információ
dosszié
Fundamentumok MSZP-SZDSZ Korrupédia Rendőri Brutalitás EU-Elnökség
események
-több
Tartsa a kurzort egy dátum fölé az aznapi programok- ért. Kattintson egy napra a részletekért.
Jelenleg nincs erre a napra vonatkozó információ
szervezet kereső
Keresse meg irányítószám alapján az Önhöz legközelebb működő választókerületi irodát!
Keres
új hozzászólók
 
 
HírekÁrvízi védekezésEU elnökségÖnkormányzatZöldEurópai UnióMondatokDossziéHírlevelek
Önkormányzati választások 2010 InterjúkInterjúPublicisztikaFórum
FrakcióVálasztott testületekTagozatokDokumentumokÖnkormányzati választások 2010Kapcsolat
KözleményekSajtótájékoztatók
VideókFotókHanganyagokDokumentumok
News in EnglishContact
EU-ElnökségMagyarország többre képes
Nyilvános szerződések