ajánlott oldalak
Magyarország nemcsak az európai átlagnál teljesít jobban, de visszakapaszkodott régiónk élbolyába is.
Orbán Viktor sajtónyilatkozata a TAKATÁ-val kötött stratégiai megállapodás aláírása után, 2013. november 15.
 

Klímaküzdelem: uniós nyomás az USA-ra és a felzárkózókra

A bizottság illetékesei már a jövő héten Washingtonba utaznak.
Létrehozva: 2009. január 25., 15:00
nyomtat küld

- Mindent megteszünk a decemberi koppenhágai nemzetközi klímaértekezlet sikeréért. A probléma az, hogy nem tudjuk, mások is készek-e megtenni azt, amit mi teszünk. A koppenhágai értekezlet előkészítésében az a legfontosabb, hogy az amerikaiak is felszálljanak a fedélzetre, és utána a legnagyobb felzárkózó gazdaságok is, Kína, India és Brazília - idézte az Európai Bizottság elnökét, José Manuel Barrosót vasárnap az AFP hírügynökség.

Barroso elmondta, hogy a bizottság illetékesei már a jövő héten Washingtonba utaznak, miután az új amerikai elnök, Barack Obama új reményeket keltett, beiktatási beszédében kijelentvén, hogy az Egyesült Államok "vissza fogja fordítani a fölmelegedő bolygó rémlátomását".

Decemberben az EU jóváhagyta saját intézkedési tervét azzal a céllal, hogy 2020-ra 20 százalékkal csökkentsék az EU-országok kibocsátását üvegházhatást okozó gázokból, 20 százalékos energiamegtakarítást érjenek el, és 20 százalékra növeljék a megújítható energiaforrások arányát a teljes energiamérlegben.

Ezt követően az Európai Bizottság a jövő héten stratégiát fog javasolni a nemzetközi közösségnek, amely szerint fokozatosan növelni kellene a beruházásokat a klímaváltozás leküzdésére, 2020-ig évi 175 milliárd euróra, amelyből 30 milliárd a szegény országokat támogatná. A fejlett országok 95 milliárd euróval járulnának hozzá a tervhez, az AFP által látott munkaokmány szerint.

A finanszírozás forrásai között lenne a brüsszeli bizottság szerint az, hogy a szennyezőknek fizetniük kellene a kibocsátott széndioxid után. A kibocsátott széndioxid tonnája után kezdetben egy eurót, végül 3 eurót fizetve, csak ebből 13 milliárd euró származna a fejlett országokban 2013-ban, és a bevétel 28 milliárd euróra nőhetne 2020-ig. A brüsszeli bizottságnak 200 elképzelése van olyan intézkedésekre, amelyek nem túl drágán csökkentenék a széndioxid-kibocsátást, írta a hírügynökség. Az intézkedések az energiaszektort, a mezőgazdaságot és az erdőgazdálkodást célozzák meg, és révükön 2020-ig 39 milliárd tonna széndioxid kibocsátását lehetne megakadályozni, tonnánként összesen 4-10 eurós költséggel.

Évente 27 milliárd tonna széndioxid kerül a légkörbe világszerte, ebből 4 milliárdot az EU-országok bocsátanak ki. A legnagyobb egyedi szennyező az Egyesült Államok, évi 5,8 milliárd tonna széndioxiddal, a második helyezett Kína, évi 5,1 milliárd tonnával, emlékeztetett a hírügynökség.

(MTI)
 
médianaptár
-több
Jelenleg nincs információ
dosszié
Fundamentumok MSZP-SZDSZ Korrupédia Rendőri Brutalitás EU-Elnökség
események
-több
Tartsa a kurzort egy dátum fölé az aznapi programok- ért. Kattintson egy napra a részletekért.
Jelenleg nincs erre a napra vonatkozó információ
szervezet kereső
Keresse meg irányítószám alapján az Önhöz legközelebb működő választókerületi irodát!
Keres
új hozzászólók
 
 
HírekÁrvízi védekezésEU elnökségÖnkormányzatZöldEurópai UnióMondatokDossziéHírlevelek
Önkormányzati választások 2010 InterjúkInterjúPublicisztikaFórum
FrakcióVálasztott testületekTagozatokDokumentumokÖnkormányzati választások 2010Kapcsolat
KözleményekSajtótájékoztatók
VideókFotókHanganyagokDokumentumok
News in EnglishContact
EU-ElnökségMagyarország többre képes
Nyilvános szerződések