ajánlott oldalak
Magyarország nemcsak az európai átlagnál teljesít jobban, de visszakapaszkodott régiónk élbolyába is.
Orbán Viktor sajtónyilatkozata a TAKATÁ-val kötött stratégiai megállapodás aláírása után, 2013. november 15.
 

Teljes csere a Bizottságban?

Az ősszel felálló új Európai Bizottságban akár húsz új névvel is találkozhatunk, mivel a jelenlegi tagok többsége várhatóan nem fog duplázni. A döntés a biztosok és nemzeti kormányaik kezében van.
Létrehozva: 2009. január 30., 10:16 | Utoljára frissítve: 2009. január 30., 10:55
nyomtat küld

Egyelőre úgy tűnik, hogy José Manuel Barrosónak, a Bizottság jelenlegi elnökének nem akadt kihívója, és ő maga már korábban jelezte, szívesen vállalná még egyszer a biztosok kollégiumának vezetését. A Bizottság fennmaradó 26 tagja közül azonban többek visszahívása várható. Az EurActiv forrásai szerint alig öt biztosról feltételezhető, hogy a helyén marad egy második ciklusra is. Az olasz közlekedési biztos, Antonio Tajani, az észt pénzügyi ellenőrzésért és csalás elleni küzdelemért felelős Siim Kallas, a finn bővítési biztos, Olli Rehn, a luxemburgi információs társadalomért felelős Viviane Reding és a bolgár fogyasztóvédelmi biztos, Meglena Kuneva neve majdnem biztosan megtalálható lesz a 2009-2014-re szóló listán is.

Van némi esélye, hogy újabb felkérést kap továbbá a tudományért és kutatásért felelős szlovén Janez Potočnik és a lett energiaügyi biztos, Andris Piebalgs. A Peter Mandelsont váltó, alig pár hónapja szolgáló brit kereskedelmi biztos, Catherine Ashton is maradna a következő öt évre, de kormánya támogatása az ő esetében nem vehető biztosra.

Az Európai Parlamentben is érezhető már a választási láz: Martin Schulz, az Európai Szocialisták frakciójának német vezetője nagy eséllyel indul az EP elnöki székéért. Schulzot két és fél év után a Parlament külügyi bizottságának jelenlegi elnöke, a közép-jobboldali lengyel Jacek Saryusz-Wolski válthatja, aki korábban a lengyel csatlakozási tárgyalások főtárgyalója volt.

Az Európai Tanács első állandó elnökének pozíciójára - persze csak akkor, ha a posztot létrehozó Lisszaboni Szerződés életbe lép - esélyesnek tartják a volt brit miniszterelnököt, Tony Blairt, a luxemburgi miniszterelnököt - egyben az eurócsoport vezetőjét - Jean-Claude Junckert, de korábban felmerült Bertie Ahern volt ír miniszterelnök, valamint Joschka Fischer egykori német külügyminiszter neve is.

A holland Jaap de Hoop Scheffert, a NATO jelenlegi főtitkárát az EU külügyi és biztonságpolitikai főképviselőjének posztjával hozták hírbe, mely pozíciót szintén a Lisszaboni Szerződés intézményesítene.

(euvonal)
 
médianaptár
-több
Jelenleg nincs információ
dosszié
Fundamentumok MSZP-SZDSZ Korrupédia Rendőri Brutalitás EU-Elnökség
események
-több
Tartsa a kurzort egy dátum fölé az aznapi programok- ért. Kattintson egy napra a részletekért.
Jelenleg nincs erre a napra vonatkozó információ
szervezet kereső
Keresse meg irányítószám alapján az Önhöz legközelebb működő választókerületi irodát!
Keres
új hozzászólók
 
 
HírekÁrvízi védekezésEU elnökségÖnkormányzatZöldEurópai UnióMondatokDossziéHírlevelek
Önkormányzati választások 2010 InterjúkInterjúPublicisztikaFórum
FrakcióVálasztott testületekTagozatokDokumentumokÖnkormányzati választások 2010Kapcsolat
KözleményekSajtótájékoztatók
VideókFotókHanganyagokDokumentumok
News in EnglishContact
EU-ElnökségMagyarország többre képes
Nyilvános szerződések