ajánlott oldalak
Magyarország nemcsak az európai átlagnál teljesít jobban, de visszakapaszkodott régiónk élbolyába is.
Orbán Viktor sajtónyilatkozata a TAKATÁ-val kötött stratégiai megállapodás aláírása után, 2013. november 15.
 

Jogsértőek a búzaintervenció új szabályai

Glattfelder Béla, magyar néppárti képviselő ismét arra szólítja fel a magyar kormányt, hogy az Európai Bíróság előtt támadja meg a Közös Agrárpolitika Állapotfelméréséről szóló jogszabályt, mivel az diszkriminatív a magyar termelőkkel szemben.
Létrehozva: 2009. február 3., 13:46 | Utoljára frissítve: 2009. február 3., 13:53
nyomtat küld

Korábban Brüsszel már döntött a kukorica-intervenció megszüntetéséről, amely a tagállamok közül leginkább Magyarországot érintette hátrányosan. Most tovább akarják szűkíteni a gabonaintervenció lehetőségeit. A búzára vonatkozó új szabályok ismét hátrányos helyzetbe hozzák a magyar gazdákat, mert a régi tagállamokkal szemben a roueni ár bevezetése az új tagállamokban az intervenciót jelentősen korlátozza.

A képviselő emlékeztetett arra, hogy jelenleg az intervenciós ár az EU-ban még mindenütt azonos. A reform következtében azonban az Európai Bizottság a jövőben a búza esetében felfüggesztheti az intervenciót, amennyiben a franciaországi roueni kikötői ár meghaladja az intervenciós árat.

Az intervenciónak a roueni árhoz kötése esetén azonban a Rouentól való távolsággal arányosan csökken - a szállítási költségek miatt - a gazdák jövedelme. Ez az intézkedés az intervenció alkalmazhatóságát gyakorlatilag a néhány régi tagállamra szűkítené le.

"Az intervenciós árképzés megváltoztatása nemcsak hátrányos számunkra, hanem uniós jogi alapelvekbe is ütközik, mert diszkriminatív" - szögezte le Glattfelder Béla. A roueni kikötőtől távol fekvő régiók, országok termelői hátrányos megkülönböztetésben részesülnek, mivel az ő esetükben jóval alacsonyabb árgaranciát eredményez.

Glattfelder Béla emlékeztetett arra, hogy a magyar néppárti delegáció a roueni árképzés és más, a gazdák számára hátrányos intézkedés miatt nem támogatta az Európai Parlamentben a KAP újabb reformját, az Állapotfelmérést.

Megdöbbentő és érthetetlen, hogy a magyar kormány az Agrárminiszterek Tanácsában megszavazta az Állapotfelmérést. "Ez azonban nem jelenti azt, hogy a kormány nem támadhatja meg később a jogszabályt az Európai Bíróságon. A kormánytól elvárható, hogy minden lehetséges lépést megtegyen a magyar gabonatermelők érdekében. Ha a kormány jóvá akarja tenni korábbi hibás döntését, akkor haladéktalanul az Európai Bírósághoz fordul" - nyilatkozta a képviselő.

(EPP-frakció sajtóosztálya)
 
médianaptár
-több
Jelenleg nincs információ
dosszié
Fundamentumok MSZP-SZDSZ Korrupédia Rendőri Brutalitás EU-Elnökség
események
-több
Tartsa a kurzort egy dátum fölé az aznapi programok- ért. Kattintson egy napra a részletekért.
Jelenleg nincs erre a napra vonatkozó információ
szervezet kereső
Keresse meg irányítószám alapján az Önhöz legközelebb működő választókerületi irodát!
Keres
új hozzászólók
 
 
HírekÁrvízi védekezésEU elnökségÖnkormányzatZöldEurópai UnióMondatokDossziéHírlevelek
Önkormányzati választások 2010 InterjúkInterjúPublicisztikaFórum
FrakcióVálasztott testületekTagozatokDokumentumokÖnkormányzati választások 2010Kapcsolat
KözleményekSajtótájékoztatók
VideókFotókHanganyagokDokumentumok
News in EnglishContact
EU-ElnökségMagyarország többre képes
Nyilvános szerződések