ajánlott oldalak
Magyarország nemcsak az európai átlagnál teljesít jobban, de visszakapaszkodott régiónk élbolyába is.
Orbán Viktor sajtónyilatkozata a TAKATÁ-val kötött stratégiai megállapodás aláírása után, 2013. november 15.
 

Szennyvízprogram indul Nagykanizsa térségében

A rendszerváltás utáni legnagyobb összegű fejlesztési program indul meg Nagykanizsa agglomerációjában, ahol európai uniós és hazai forrásból 14 település csatornahálózata épül ki, és megújul a városi szennyvíztisztító. A szerdai kormánydöntésről a nagykanizsai polgármester csütörtökön tartott sajtótájékoztatót, amelyen az ellenkező oldalon ülő pártok országgyűlési képviselői is jelen voltak.
Létrehozva: 2009. február 19., 17:09
nyomtat küld

Marton István a nettó 12,6 milliárd forintos beruházás kapcsán elmondta, hogy az előkészületek már 2000-ben megkezdődtek. A kormány szerdán döntött arról, hogy a korábban kért átdolgozás után támogatásra érdemesnek tartja, és jóváhagyásra Brüsszelbe eljuttatja a fejlesztési projektet, amely akár az ősszel megkezdődhet.

Fitos István, a Nagykanizsai Regionális Szennyvíztársulás projektvezetője a részletekről elmondta: a 72 százalékban uniós, közel 13 százalékban hazai állami támogatással megvalósuló program keretében 126 kilométernyi gravitációs csatorna, 80 kilométer nyomóvezeték és 49 átemelő épül meg, továbbá közel 2,5 milliárd forintért felújítják a nyolcvanas években épült nagykanizsai szennyvíztisztító telepet. A tervek szerint a próbaüzemet követően 2012 tavaszán fejeződhet be az építkezés.

A lakosság, a vállalkozások és az önkormányzatok összesen 1,9 milliárd forinttal járulnak hozzá a költségekhez, ebből egy-egy bekötésért a vállalkozásoknak és a családoknak 200 ezer forintot kell fizetniük.

Tóth Nándor, a társulás elnöke hozzáfűzte: az önkormányzatok az őket terhelő önerőre pályázati lehetőséget is igénybe vennének. A költségek így is alacsonyabbak lehetnek az először tervezettnél, ugyanis a bíráló bizottság felhívására átdolgozták a pályázatot, amelyben az eredeti összeghez képest mintegy 6 százalékkal alacsonyabb összeg szerepel.

Göndör István szocialista országgyűlési képviselő a sajtótájékoztatón hangsúlyozta, hogy nehéz volt, de sikerült elfogadtatni, hogy a hasonló alföldi projektekhez képest az aprófalvas településszerkezet és a domborzati viszonyok miatt magasabbak a nagykanizsai térségi beruházás költségei. Cseresnyés Péter alpolgármester, fideszes országgyűlési képviselő hozzáfűzte: a múlt évben azért emelte meg a nagykanizsai önkormányzat mintegy 30 százalékkal a víz- és csatornadíjakat, hogy a mostani beruházáshoz már rendelkezésre álljon az önerő.

Az MTI kérdésére, hogy a tervezett áfaemelés nehezítheti-e a lakossági és önkormányzati hozzájárulások előteremtését, Grabant János, a szennyvíztársulás elnökhelyettese azt mondta: szerencsére fordított áfafizetés vonatkozik erre a beruházásra, így nem emelkednek meg a tervezett költségek, a lakossági hozzájárulások mértéke pedig azért sem nőhet, mert ezt már szerződésben tavaly rögzítették.

(MTI)
 
médianaptár
-több
Jelenleg nincs információ
dosszié
Fundamentumok MSZP-SZDSZ Korrupédia Rendőri Brutalitás EU-Elnökség
események
-több
Tartsa a kurzort egy dátum fölé az aznapi programok- ért. Kattintson egy napra a részletekért.
Jelenleg nincs erre a napra vonatkozó információ
szervezet kereső
Keresse meg irányítószám alapján az Önhöz legközelebb működő választókerületi irodát!
Keres
új hozzászólók
 
 
HírekÁrvízi védekezésEU elnökségÖnkormányzatZöldEurópai UnióMondatokDossziéHírlevelek
Önkormányzati választások 2010 InterjúkInterjúPublicisztikaFórum
FrakcióVálasztott testületekTagozatokDokumentumokÖnkormányzati választások 2010Kapcsolat
KözleményekSajtótájékoztatók
VideókFotókHanganyagokDokumentumok
News in EnglishContact
EU-ElnökségMagyarország többre képes
Nyilvános szerződések