ajánlott oldalak
Magyarország nemcsak az európai átlagnál teljesít jobban, de visszakapaszkodott régiónk élbolyába is.
Orbán Viktor sajtónyilatkozata a TAKATÁ-val kötött stratégiai megállapodás aláírása után, 2013. november 15.
 

Glattfelder az agrártámogatási rendszer védelmére szólít fel

Glattfelder Béla fideszes európai parlamenti képviselő szerint az agrártámogatások csökkentésének tervével a kormány aláássa mindazt, amit az elmúlt négy és fél évben végeztek Brüsszelben a közös agrárpolitika megvédéséért.
Létrehozva: 2009. április 9., 17:00 | Utoljára frissítve: 2009. április 9., 18:32
nyomtat küld

"Az egyik legfontosabb tevékenységünk az volt, hogy megvédjük a közös agrárpolitikát, mert Magyarország haszonélvezője a közösségi agrártámogatásoknak" - hangsúlyozta Glattfelder Béla csütörtökön Kaposváron. Hozzátette: ha megszűnik a közös agrárpolitika, akkor Magyarországnak majd több pénzt kell befizetni, mint amennyit onnan visszakapunk.

"Mi meg akarjuk védeni az agrártámogatási rendszert, de ez nagyon-nagyon nehéz lesz" akkor, ha a magyar kormány saját hatáskörében csökkenti az agrártámogatásokat - mondta az európai parlamenti képviselő.

A Fidesz szakpolitikusa úgy vélekedett, ha a magyar kormány csökkenti az agrártámogatásokat, akkor "azt fogják mondani az európai kollégáink, hogy miért akarjátok ti megvédeni a közös agrárpolitikát, miért ellenzitek a közösségi agrárkiadásoknak a csökkentését, amikor a saját kormányotok is éppen ugyanezt teszi. Amit ti megléptek Magyarországon, azt miért ellenzitek európai uniós szinten".

Glattfelder Béla somogyi mezőgazdasági vállalkozókkal folytatott megbeszéléseinek tapasztalatait összegezve azt mondta: nem értik, hogy miközben a magyar gazdák nem kapnak annyi támogatást, mint a régi tagállami gazdák, mert még mindig a csatlakozási szerződés miatt hátrányban vannak, aközben miért akarja a kormány még ezt a mostani alacsonyabb támogatást tovább csökkenteni azzal, hogy a megszorító csomag keretében elveszi tőlük a támogatásaiknak a nemzeti részét.

"Azt mondják, hogy eddig is másodosztályú polgárok voltak az Európai Unióban, de ha a kormány - Bajnaiék - elveszik a kiegészítő nemzeti támogatást, akkor harmadosztályú polgárokká fognak válni" - tette hozzá a politikus.

Az EP-képviselő szerint a globalizáció élelmiszerkereskedelemmel kapcsolatos kihívásaira válasz lehet a helyi piacra történő közvetlen termelés és feldolgozás, ám mint kifejtette: ezt azonban az Európai Unió által el nem várt, túlzottan is szigorú magyar élelmiszerbiztonsági előírások akadályozzák.

A gazdák meg vannak döbbenve azon, hogy nekik miért nem engedik azt meg, amit az osztrák versenytársaknak - tolmácsolta a politikus a somogyi gazdálkodók véleményét, akik példaként felhozták, hogy az osztrák gazdák a megtermelt tejet saját maguk feldolgozhatják és értékesíthetik.

Azt szeretnék - összegezte a hallottakat Glattfelder Béla, hogy a szabályok olyan módon enyhüljenek, amely a kisebb termelőegységeknek lehetőség ad a helyi piacokon való értékesítésre, kikerülve a kereskedőket, a multinacionális cégeket. Szeretnék továbbá azt is, hogy a keletkező melléktermékeket energiatermelésre hasznosíthassák - mondta az EP-képviselő, megjegyezve: erre azonban jelenleg nincs pályázati lehetőség.

(MTI)
 
médianaptár
-több
Jelenleg nincs információ
dosszié
Fundamentumok MSZP-SZDSZ Korrupédia Rendőri Brutalitás EU-Elnökség
események
-több
Tartsa a kurzort egy dátum fölé az aznapi programok- ért. Kattintson egy napra a részletekért.
Jelenleg nincs erre a napra vonatkozó információ
szervezet kereső
Keresse meg irányítószám alapján az Önhöz legközelebb működő választókerületi irodát!
Keres
új hozzászólók
 
 
HírekÁrvízi védekezésEU elnökségÖnkormányzatZöldEurópai UnióMondatokDossziéHírlevelek
Önkormányzati választások 2010 InterjúkInterjúPublicisztikaFórum
FrakcióVálasztott testületekTagozatokDokumentumokÖnkormányzati választások 2010Kapcsolat
KözleményekSajtótájékoztatók
VideókFotókHanganyagokDokumentumok
News in EnglishContact
EU-ElnökségMagyarország többre képes
Nyilvános szerződések