ajánlott oldalak
Magyarország nemcsak az európai átlagnál teljesít jobban, de visszakapaszkodott régiónk élbolyába is.
Orbán Viktor sajtónyilatkozata a TAKATÁ-val kötött stratégiai megállapodás aláírása után, 2013. november 15.
 

Vigyázat: a játszótereken is lehet kullancs!

A globális felmelegedés kedvez a kullancsok szaporodásának és túlélőképességük erősödésének. A InfoRádiónak nyilatkozó bőrgyógyász arra figyelmeztet, hogy a lakókörnyezetünkben sem vagyunk biztonságban, az aljnövényzetben lévő kullancsok hamar eljuthatnak az ember testhajlataiba. Nagy Katalin szerint a kisgyermekeket fokozottan óvni kell, ebben nagy a szerepe van a védőoltásnak.
Létrehozva: 2009. május 5., 09:51
nyomtat küld

A kullancsok száma a hőmérséklet emelkedésével fokozatosan nő, így mostanra már szép számmal vannak a köztereinken, akár a játszótereken és az utcán is - mutatott rá Nagy Katalin bőrgyógyász. Az állatok kora tavasztól támadásba lendülnek, és egyre nagyobb területeket vesznek "uralmuk alá".

Tévhit, hogy kullancsot csak fák alatt kaphatunk, mivel az apró vérszívó a talajról mászik fel a bőrünkön, így leginkább a gyermekek vannak veszélyben.

Egy vizsgálat szerint ráadásul az állatok 20 százaléka fertőzött Lyme-kórral, így nem árt az óvatosság.

A kullancs a Lyme-kór mellett az agyhártya- és agyvelőgyulladást is terjeszthetik. Ha időben felfedezik, akkor a kullancsok által terjesztett Lyme-kór könnyen gyógyítható antibiotikummal. Árulkodó jel lehet a vörös folt; ha ez megjelenik a testen, valószínű a fertőzés, bár a kór nem minden esetben jár együtt ezzel a közismert tünettel.

A legtöbb szakember jónak tarja a riasztószereket, amelyek általában a szúnyogokat is távol tartják, mert semlegesítik a verejtékillatot, azt amely a vérszívókat vonzza. Kirándulás után hasznos átvizsgálni az egész testünket, és ha találunk magunkon élősködőt, azt azonnal el kell távolítani. Erre legalkalmasabb eszköz egy csipesz.

Ha találnánk a bőrünkön kullancsot, azt minél hamarabb el kell távolítani, mielőtt még a betegséget okozó méreganyagot az állat befecskendezné a szervezetbe. Az otthoni eltávolításnál ne nyomjuk össze a kullancs testét, mert ha ezt tesszük, magunkba fecskendezhetjük a kórokozókat.

Ezen kívül nem tépni kell az állatot, hanem lassan, gyakran akár fél percig is húzni. Ez után már könnyen el lehet távolítani az élősködőt anélkül, hogy bármilyen testrésze a bőrben maradjon.

(inforadio.hu)
 
médianaptár
-több
Jelenleg nincs információ
dosszié
Fundamentumok MSZP-SZDSZ Korrupédia Rendőri Brutalitás EU-Elnökség
események
-több
Tartsa a kurzort egy dátum fölé az aznapi programok- ért. Kattintson egy napra a részletekért.
Jelenleg nincs erre a napra vonatkozó információ
szervezet kereső
Keresse meg irányítószám alapján az Önhöz legközelebb működő választókerületi irodát!
Keres
új hozzászólók
 
 
HírekÁrvízi védekezésEU elnökségÖnkormányzatZöldEurópai UnióMondatokDossziéHírlevelek
Önkormányzati választások 2010 InterjúkInterjúPublicisztikaFórum
FrakcióVálasztott testületekTagozatokDokumentumokÖnkormányzati választások 2010Kapcsolat
KözleményekSajtótájékoztatók
VideókFotókHanganyagokDokumentumok
News in EnglishContact
EU-ElnökségMagyarország többre képes
Nyilvános szerződések