ajánlott oldalak
Magyarország nemcsak az európai átlagnál teljesít jobban, de visszakapaszkodott régiónk élbolyába is.
Orbán Viktor sajtónyilatkozata a TAKATÁ-val kötött stratégiai megállapodás aláírása után, 2013. november 15.
 

Az Európai Bizottság engedélyezte a Mol-INA tranzakciót

Az Európai Bizottság feltétel nélkül jóváhagyta a Mol Nyrt. és a horvát kormány között 2009. január 30-án kötött részvényesi megállapodás módosítását, amely szerint a Mol lesz felelős az INA működtetéséért a horvát társaság felügyelőbizottságának megválasztása után - közölte a magyar cég hétfőn a Budapesti Értéktőzsde honlapján.
Létrehozva: 2009. május 19., 01:58 | Utoljára frissítve: 2009. május 19., 02:02
nyomtat küld

A részvényesi megállapodás alapján a Mol öt tagot delegál az INA kilenc fős felügyelőbizottságába, és ellenőrző befolyással rendelkezik az igazgatóságban.

A horvát kormány a szerződés szerint vétójoggal rendelkezik bizonyos esetekben azért, hogy biztosíthassa a nemzeti energia-ellátást, és beleszólhasson az INA stratégiai eszközeit érintő egyes döntésekbe.

A Mol az INA hattagú igazgatóságába három személyt delegál, köztük az elnököt, akinek a szavazata egyenlőség esetén dönt. A kormány szintén három tagot delegál a testületbe.

A részvényesi megállapodás határozatlan időre szól, s addig hatályos, amíg mindkét fél legalább 25 százalék plusz 1 szavazattal rendelkezik az INA-ban.

A Mol Nyrt. bevétele 2008-ban 3.535 milliárd forint volt, ami 36 százalékkal több a 2007. évinél. A társaság 141,5 milliárd forint nettó eredményt ért el tavaly, ami 45 százalékkal kisebb az egy évvel korábbinál. A konszolidált, nem auditált, a nemzetközi pénzügyi jelentési szabvány (IFRS) szerinti eredmény-kimutatás alapján a társaságnak tavaly a negyedik negyedévben 33,3 milliárd forint vesztesége volt, szemben az egy évvel korábbi 98 milliárd forint nyereséggel. A társaság a veszteséget az "összeomló olajipari környezettel" és a társult vállalkozások "erőteljes" negatív eredményével magyarázta.

A horvát INA olaj- és gáztársaság 47,2 százaléka a Mol Nyrt.-é, míg 44,8 százaléka horvát állami tulajdonban van. A Mol és a horvát kormány januárban megállapodott a gázüzletág leválasztásában, abban, hogy a horvát állami tulajdonú Plinacro gázvezeték-üzemeltető 514 millió kunáért (20,15 milliárd forint) megveszi az INA okoli gáztárolóját. A gázkereskedelmi tevékenység értékesítésére vonatkozó szerződést július 1-jéig kell megkötni.

Az INA 2008-ban 1,1 milliárd kunás (44,66 milliárd forint) veszteséget jelentett adózás után, az importgáz drágulására, a hazai gázárak állami korlátozására, a kőolaj árának csökkenésére és a dollár erősödésére hivatkozva. A bevétel 11 százalékkal 28,8 milliárd kunára nőtt. Tavalyelőtt, 2007-ben 869 millió kuna volt az INA adózott eredménye.

(MTI)
 
médianaptár
-több
Jelenleg nincs információ
dosszié
Fundamentumok MSZP-SZDSZ Korrupédia Rendőri Brutalitás EU-Elnökség
események
-több
Tartsa a kurzort egy dátum fölé az aznapi programok- ért. Kattintson egy napra a részletekért.
Jelenleg nincs erre a napra vonatkozó információ
szervezet kereső
Keresse meg irányítószám alapján az Önhöz legközelebb működő választókerületi irodát!
Keres
új hozzászólók
 
 
HírekÁrvízi védekezésEU elnökségÖnkormányzatZöldEurópai UnióMondatokDossziéHírlevelek
Önkormányzati választások 2010 InterjúkInterjúPublicisztikaFórum
FrakcióVálasztott testületekTagozatokDokumentumokÖnkormányzati választások 2010Kapcsolat
KözleményekSajtótájékoztatók
VideókFotókHanganyagokDokumentumok
News in EnglishContact
EU-ElnökségMagyarország többre képes
Nyilvános szerződések