ajánlott oldalak
Magyarország nemcsak az európai átlagnál teljesít jobban, de visszakapaszkodott régiónk élbolyába is.
Orbán Viktor sajtónyilatkozata a TAKATÁ-val kötött stratégiai megállapodás aláírása után, 2013. november 15.
 

Kizárólag azonnali lépésekkel állítható meg a klímaváltozás

Az országoknak a globális gazdaság ösztönzésére szánt összegek legalább 20 százalékát kellene a klímaváltozás elleni küzdelemre fordítaniuk - hangzott el a Zöld gazdaságélénkítés címmel tartott szakmai szemináriumon.
Létrehozva: 2009. június 16., 13:08
nyomtat küld

A fórum előadói egybehangzóan arra figyelmeztettek, hogy a globális klímaváltozás egyre fenyegetőbb káros hatásai mindenkitől azonnali lépéseket követelnek, ezek elmaradásával ugyanis visszafordíthatatlanná is válhat a Föld éghajlatának felmelegedése.

Greg Dorey budapesti brit nagykövet megnyitó beszédében aláhúzta: az alacsony széndioxid-kibocsátású gazdaságra átállás a recesszióból való kilábalás legfontosabb módja lehet. Ez a megoldás fenntartható növekedést biztosíthat a beruházásoknak az állami és a magánszektorban, valamint a munkahely-teremtésnek. Hozzátette: a fosszilis energiahordozók arányának csökkentésével az energiabiztonság is növelhető.

Fülöp Sándor, a jövő nemzedékek országgyűlési biztosa szerint a jelenlegi helyzetben nem szabad lineárisan, kizárólag az időben legközelebb eső problémára koncentrálni, hanem egyszerre kell megtalálni a gazdasági válságból kivezető utat és a zöldgazdaságot megvalósító tényleges változtatásokat. Hosszú távon fájdalmas következményekkel járhat, ha nem indítjuk el minél hamarabb, vagyis akár már holnap a szükséges lépéseket - mutatott rá az ombudsman.

Kovács Árpád, az Állami Számvevőszék és a Magyar Közgazdasági Társaság elnöke egyebek mellett azt emelte ki, hogy a klímaváltozás veszélye nem új téma a magyar közbeszédben, hiszen már Madách Imre is felvetette 1862-ben írt drámájában, Az ember tragédiájában. Alex Bowen, a London School of Economics and Political Science professzora hangsúlyozta: jelenleg pontosan nem lehet meghatározni a klímaváltozás okozta pontos társadalmi, gazdasági, és környezeti károkat, de az biztos, hogy a felmelegedés bolygónk minden egyes lakójának életét nagyon negatívan befolyásolná - hangsúlyozta. Kiemelte: hatalmas probléma, hogy a gazdasági és pénzügyi válság hatására rendkívüli mértékben, világszerte megközelítőleg mintegy 20 százalékkal visszaesett a megújuló energiaforrásokba irányuló befektetések mértéke. Ezt az ipari teljesítmény visszaesésével - átmenetileg - csökkenő károsanyag-kibocsátás sem ellentételezi - fűzte hozzá.

A zöld gazdaságélénkítés érdekében a szakember a fiskális gazdaságpolitika térnyerését, vagyis az állami adók, kiadások és beruházások növelését szorgalmazta, szemben az elmúlt években uralkodó monetáris gazdaságpolitikával. Alex Bowen úgy látja, hogy a pénzügyi aktivisták ideje jött el, az országoknak pedig a globális gazdaság ösztönzésére szánt összegek legalább 20 százalékát kell a klímaváltozás elleni küzdelemre fordítaniuk. Megjegyezte: a felmelegedés megakadályozása érdekében fontos szerep hárulhat még a jelenleg szintén válságban lévő széndioxid-kvóta kereskedelemre, illetve a különböző környezetvédelmi adókra.

(greenfo.hu)
 
médianaptár
-több
Jelenleg nincs információ
dosszié
Fundamentumok MSZP-SZDSZ Korrupédia Rendőri Brutalitás EU-Elnökség
események
-több
Tartsa a kurzort egy dátum fölé az aznapi programok- ért. Kattintson egy napra a részletekért.
Jelenleg nincs erre a napra vonatkozó információ
szervezet kereső
Keresse meg irányítószám alapján az Önhöz legközelebb működő választókerületi irodát!
Keres
új hozzászólók
 
 
HírekÁrvízi védekezésEU elnökségÖnkormányzatZöldEurópai UnióMondatokDossziéHírlevelek
Önkormányzati választások 2010 InterjúkInterjúPublicisztikaFórum
FrakcióVálasztott testületekTagozatokDokumentumokÖnkormányzati választások 2010Kapcsolat
KözleményekSajtótájékoztatók
VideókFotókHanganyagokDokumentumok
News in EnglishContact
EU-ElnökségMagyarország többre képes
Nyilvános szerződések