ajánlott oldalak
Magyarország nemcsak az európai átlagnál teljesít jobban, de visszakapaszkodott régiónk élbolyába is.
Orbán Viktor sajtónyilatkozata a TAKATÁ-val kötött stratégiai megállapodás aláírása után, 2013. november 15.
 

Kína nélkül nem köthető meg az új klímavédelmi szerződés

Kína nélkül nem születhet meg az idén az új nemzetközi klímavédelmi egyezmény - jelentette ki Ban Ki Mun, az ENSZ főtitkára pénteken Pekingben.
Létrehozva: 2009. július 24., 18:34 | Utoljára frissítve: 2009. július 25., 10:30
nyomtat küld

Kína az üvegházhatás elleni küzdelemben sokat tehet azért, hogy az idén létrejöjjön a koppenhágai szerződés - fejtette ki a világszervezet vezetője.

A tervek szerint decemberben a dán fővárosban az ENSZ égisze alatt kötik meg a klímavédelmi nemzetközi szerződést, amely, felváltva az 1997-ben elfogadott kiotói jegyzőkönyvet, meghatározza az éghajlatváltozás káros hatásai elleni küzdelem módjait, az abból adódó feladatokat és a kötelezettségvállalásokat.

Az ENSZ főtitkára üdvözölte azokat az erőfeszítéseket, amelyeket Kína fejtett ki annak érdekében, hogy előrelendítsék a tárgyalások menetét az új megállapodás elérése érdekében, de azt is hangoztatta: a kínai kormánynak prioritásként kell szem előtt tartania, hogy az üvegházhatást okozó gázok elviselhető mértékű gázkibocsátásával járuljon hozzá a éghajlatváltozás elleni harchoz, és mutasson példát más fejlődő országoknak.

Kínának mint fejlődő országnak a kiotói egyezmény nem szabott meg kötelező erejű célkitűzéseket, de az ázsiai ország meghatározta az energiahasznosítás hatékonyságára és a káros gázok kibocsátás csökkentésére vonatkozó elképzeléseit.

Peking úgy véli, hogy a hagyományos légkörszennyező országoknak - az iparilag fejlett államoknak - kell a gázkibocsátás legnagyobb mérvű csökkentését végrehajtaniuk, és pénztámogatást kell nyújtaniuk a fejlődő országoknak a légkör általános felmelegedése elleni küzdelemben.

Ugyanakkor Kína ma az Egyesült Államokkal együtt a legnagyobb mértékben bocsát ki üvegházhatást okozó gázokat világon. A volt amerikai kormányzat éppen azért utasította el a kiotói jegyzőkönyv ratifikálását, mert annak nem volt kötelező jellegű érvénye az olyan feltörekvő gazdaságokra, mint a kínai és az indiai.

Az új washingtoni vezetés azonban elkötelezte magát, hogy fokozza együttműködést Kínával és Indiával a klímavédelmi problémák terén.

(MTI)
 
médianaptár
-több
Jelenleg nincs információ
dosszié
Fundamentumok MSZP-SZDSZ Korrupédia Rendőri Brutalitás EU-Elnökség
események
-több
Tartsa a kurzort egy dátum fölé az aznapi programok- ért. Kattintson egy napra a részletekért.
Jelenleg nincs erre a napra vonatkozó információ
szervezet kereső
Keresse meg irányítószám alapján az Önhöz legközelebb működő választókerületi irodát!
Keres
új hozzászólók
 
 
HírekÁrvízi védekezésEU elnökségÖnkormányzatZöldEurópai UnióMondatokDossziéHírlevelek
Önkormányzati választások 2010 InterjúkInterjúPublicisztikaFórum
FrakcióVálasztott testületekTagozatokDokumentumokÖnkormányzati választások 2010Kapcsolat
KözleményekSajtótájékoztatók
VideókFotókHanganyagokDokumentumok
News in EnglishContact
EU-ElnökségMagyarország többre képes
Nyilvános szerződések