ajánlott oldalak
Magyarország nemcsak az európai átlagnál teljesít jobban, de visszakapaszkodott régiónk élbolyába is.
Orbán Viktor sajtónyilatkozata a TAKATÁ-val kötött stratégiai megállapodás aláírása után, 2013. november 15.
 

Közös uniós álláspontot fogadtak el a G20 találkozóra

Az unió vezetői tegnap (2009. szeptember 17.) megállapodtak a jövő héten megrendezendő pittsburghi G20 csúcstalálkozón képviselendő közös uniós álláspontról. A tagállamok vezetői egyeztették álláspontjaikat az állami gazdaságélénkítő csomagok visszavonásának feltételeiről, a banki prémiumok mértékének szabályozásáról, valamint a klímaváltozás elleni küzdelemről is.
Létrehozva: 2009. szeptember 18., 15:39
nyomtat küld

A 27 tagállam állam- és kormányfői tegnapi brüsszeli tanácskozásuk során az állami gazdaságélénkítő csomagok visszavonását illetően elérkezettnek látták az időt az egyeztetésre, azonban konkrét intézkedések megvalósítását még túl korainak találták. Az unió vezetői egyetértettek abban, hogy az állami gazdaságélénkítő csomagok visszavonását előre egyeztetett menetrend szerint kell véghezvinni, hogy ne alakuljanak ki egyensúlytalanságok az egyes országok között.

A tegnap elfogadott közös uniós álláspont értelmében a világ vezető nagyhatalmainak továbbra is támogatniuk kell a gazdaság megerősítését szolgáló összehangolt gazdaságpolitikai intézkedéseket annak érdekében, hogy meg tudják teremteni a fenntartható gazdasági növekedés feltételeit, és elkerüljék egy újabb válság kialakulását.

A tagállamok vezetői egyetértettek abban is, hogy a bankok vezetőinek nyújtott bónuszok mértékét a továbbiakban szigorúbban kellene szabályozni. Az uniós álláspont szerint a prémiumok nagyságrendjét a pénzügyi intézmények teljesítményéhez kellene igazítani. Az unió soros elnöki posztját betöltő Svédország miniszterelnöke, Fredrik Reinfeldt a tegnapi ülést követően úgy nyilatkozott, hogy a jelentős banki prémiumok időszaka véget ért, és a pénzintézeteknek a jelenlegi pénzügyi válságból való kilábalást követően új szabályok szerint kell működniük.

José Manuel Barroso, a Bizottság napokban újraválasztott elnöke szerint az unió tagállamai nem várnak mást a pittsburghi találkozótól, mint egy új világgazdasági modell kidolgozását, mely megteremtheti a fenntartható gazdasági növekedés feltételeit. Az unió vezetői emellett abban is megállapodtak, hogy a jövő heti csúcstalálkozón a decemberben megrendezendő koppenhágai klímakonferencia fontosságára is felhívják majd a világ vezető nagyhatalmainak figyelmét. A klímaváltozás elleni küzdelemmel kapcsolatban a fejlett államoktól konkrét lépéseket, a fejlődő országoktól pedig komoly elkötelezettséget várnak az unió képviselői.

Az unió vezetői emellett késznek mutatkoztak arra is, hogy a Nemzetközi Valutaalap feltőkésítésére szánt 75 milliárd euróból 50 milliárdot a szervezet rendelkezésére bocsássanak. A tagállamok állam- és kormányfői emellett üdvözölték a Bizottság korábbi elnökének újraválasztását is.

A pittsburghi tanácskozás szeptember 24-25-én kerül megrendezésre, húsz fejlett, illetve fejlődő ország vezetőinek részvételével. A találkozó elsődleges célja az 1930-as évek óta eltelt időszak legnagyobb gazdasági válságából való kilábalás lehetőségeinek kidolgozása lesz.

(EUvonal)
 
médianaptár
-több
Jelenleg nincs információ
dosszié
Fundamentumok MSZP-SZDSZ Korrupédia Rendőri Brutalitás EU-Elnökség
események
-több
Tartsa a kurzort egy dátum fölé az aznapi programok- ért. Kattintson egy napra a részletekért.
Jelenleg nincs erre a napra vonatkozó információ
szervezet kereső
Keresse meg irányítószám alapján az Önhöz legközelebb működő választókerületi irodát!
Keres
új hozzászólók
 
 
HírekÁrvízi védekezésEU elnökségÖnkormányzatZöldEurópai UnióMondatokDossziéHírlevelek
Önkormányzati választások 2010 InterjúkInterjúPublicisztikaFórum
FrakcióVálasztott testületekTagozatokDokumentumokÖnkormányzati választások 2010Kapcsolat
KözleményekSajtótájékoztatók
VideókFotókHanganyagokDokumentumok
News in EnglishContact
EU-ElnökségMagyarország többre képes
Nyilvános szerződések