ajánlott oldalak
Magyarország nemcsak az európai átlagnál teljesít jobban, de visszakapaszkodott régiónk élbolyába is.
Orbán Viktor sajtónyilatkozata a TAKATÁ-val kötött stratégiai megállapodás aláírása után, 2013. november 15.
 

Az EP-t is megosztja a koppenhágai klímastratégia

Az Európai Parlament környezetvédelmi bizottságának szerdai ülésén a legkülönbözőbb javaslatok hangzottak el arról, hogy a decemberben, Koppenhágában tartandó nemzetközi klímatárgyalásokon meddig menjen el az Európa Unió a károsanyagkibocsátás-csökkentési, valamint a fejlődő országok klímaprogramjainak finanszírozására vonatkozó vállalásokban.
Létrehozva: 2009. október 1., 11:42 | Utoljára frissítve: 2009. október 1., 12:06
nyomtat küld

 

Alig néhány héttel a koppenhágai találkozó előtt a képviselők véleménye széles skálán mozgott néhány alapvető kérdéssel kapcsolatban, mint például hogy az európai tárgyalási stratégiáról kialakítandó EP-állásfoglalásban mekkora kibocsátás-csökkentést célt javasoljon az EU a fejlett ipari országoknak.

Carl Schlyter, a bizottság alelnöke és a Zöldek képviselője, azt szorgalmazta, hogy legalább 40 százalékos csökkentést kellene a gazdaságilag élenjáró kibocsátóknak vállalniuk annak érdekében, hogy teljesüljenek a korábban, L'Aquilában tett vállalások. Ismeretes, hogy az Egyesült Államokat, Német-, Francia-, Olasz- és Oroszországot, Nagy-Britanniát, Japánt, valamint Kanadát tömörítő G8 júliusban, L'Aquilában megtartott éves találkozóján sikerült "kőbe vésni", hogy a globális átlaghőmérséklet emelkedése legfeljebb 2 fokig tolerálható az iparosodás előtti szinthez képest.

Schlyter azt is hangsúlyozta: annak érdekében, hogy az EU hitelesen lépjen fel ambiciózus célokért, ahhoz először bizonyítania kell, hogy az eddig tett vállalásait végrehajtotta.

A bizottsági tagok egy másik csoportja - élükön Francoise Grossetete néppárti és Matthias Groote szocialista képviselőkkel - ugyanakkor tart attól, hogy a kötelező vállalásoktól vonakodó fejlődő és fejlett országokat végképp elidegenítené egy "valóságtól elrugaszkodott" célkitűzés. "Álmodozhatunk a végtelenségig egyre magasabb százalékokról, de semmi értelme. Hasznosabb, ha a racionalitás talaján maradunk, és a tagállamok által tavaly már elfogadott 20 százalékos, illetve más országok csatlakozása esetén 30 százalékos kibocsátás-csökkentési vállalással megyünk Koppenhágába" - javasolta Grossetete.

Groote pedig arra hívta fel a figyelmet, hogy ilyen rövid idővel a tárgyalások megkezdése előtt nem engedheti meg magának a szakbizottság, hogy a tagállamok által egyszer már nagy nehezen elfogadott csökkentési célszámokat most bolygatni kezdjen. "Ijesztően szélsőséges nézetkülönbségeket tapasztalok, a klímaváltozás folyamatának tagadásától kezdve a 40 százalékos kibocsátás-csökkentésig. Nincs időnk erre."

(bruxinfo.hu)
 
médianaptár
-több
Jelenleg nincs információ
dosszié
Fundamentumok MSZP-SZDSZ Korrupédia Rendőri Brutalitás EU-Elnökség
események
-több
Tartsa a kurzort egy dátum fölé az aznapi programok- ért. Kattintson egy napra a részletekért.
Jelenleg nincs erre a napra vonatkozó információ
szervezet kereső
Keresse meg irányítószám alapján az Önhöz legközelebb működő választókerületi irodát!
Keres
új hozzászólók
 
 
HírekÁrvízi védekezésEU elnökségÖnkormányzatZöldEurópai UnióMondatokDossziéHírlevelek
Önkormányzati választások 2010 InterjúkInterjúPublicisztikaFórum
FrakcióVálasztott testületekTagozatokDokumentumokÖnkormányzati választások 2010Kapcsolat
KözleményekSajtótájékoztatók
VideókFotókHanganyagokDokumentumok
News in EnglishContact
EU-ElnökségMagyarország többre képes
Nyilvános szerződések