ajánlott oldalak
Magyarország nemcsak az európai átlagnál teljesít jobban, de visszakapaszkodott régiónk élbolyába is.
Orbán Viktor sajtónyilatkozata a TAKATÁ-val kötött stratégiai megállapodás aláírása után, 2013. november 15.
 

A lengyel elnök vasárnap írja alá a Lisszaboni Szerződést

Vasárnap írja alá a Lisszaboni Szerződést Lech Kaczynski lengyel elnök - közölte Varsóban az elnök nemzetbiztonsági irodájának vezetője. Az elnök ikertestvére, Jaroslaw Kaczysnki ellenzéki pártvezető cáfolta, hogy az államfő vasárnap aláírná a dokumentumot.
Létrehozva: 2009. október 8., 11:15 | Utoljára frissítve: 2009. október 8., 15:29
nyomtat küld

Az elnök "vasárnap kora este fogja aláírni a szerződést, valószínűleg azután, hogy visszatért a Vatikánból" - mondta Aleksander Szczyglo csütörtökön, a TVN24 hírtelevíziónak nyilatkozva.

Nem sokkal később Jaroslaw Kaczynski sajtótájékoztatón találgatásnak nevezte, és cáfolta az elnöki hivatal munkatársa által elmondottakat. "Ha Szczyglo tényleg ezt mondta, az azt jelenti, hogy félretájékoztatták. Tudomásom szerint (az aláírás) nem fog megtörténni vasárnap" - mondta. Közben az elnök egy másik tanácsadója, Pawel Wypych is úgy nyilatkozott, hogy szerinte az elnök nem írja alá vasárnap az európai uniós szerződést.

Az államfői ellenjegyzés zárja le az EU intézményrendszerét megreformáló szerződés lengyelországi ratifikálását. Már csak ez az aktus hiányzik a Lisszaboni Szerződés lengyelországi elfogadásához.

A lengyel parlament 2008 áprilisában adta áldását a Lisszaboni Szerződésre, az euroszkeptikus lengyel elnök azóta halogatta a dokumentum aláírását, de azt ígérte, ha a megismételt írországi népszavazáson elfogadják a szerződést, aláírja. Pénteken az írek meggyőző - kétharmados - többsége az EU-szerződés elfogadása mellett szavazott.

A Lisszaboni Szerződés az európai uniós döntéshozatal felgyorsítására hivatott; hatályba lépéséhez a lengyelen kívül már csak a cseh ratifikáció hiányzik. Václav Klaus cseh elnök közölte, megvárja az aláírással, amíg a cseh alkotmánybíróság határoz cseh szenátorok indítványáról. Az előterjesztésben a 17 szenátor annak megállapítását kérte az alkotmánybíróságtól, hogy a Lisszaboni Szerződés alapján működő EU "nemzetközi szervezet" vagy szuperállam-e, és hogy ennek alapján az EU-szerződés nem ellentétes-e a cseh alkotmánnyal. A testület várhatóan három héten belül közli, mikor hoz végleges döntést az ügyben.

(MTI)
 
médianaptár
-több
Jelenleg nincs információ
dosszié
Fundamentumok MSZP-SZDSZ Korrupédia Rendőri Brutalitás EU-Elnökség
események
-több
Tartsa a kurzort egy dátum fölé az aznapi programok- ért. Kattintson egy napra a részletekért.
Jelenleg nincs erre a napra vonatkozó információ
szervezet kereső
Keresse meg irányítószám alapján az Önhöz legközelebb működő választókerületi irodát!
Keres
új hozzászólók
 
 
HírekÁrvízi védekezésEU elnökségÖnkormányzatZöldEurópai UnióMondatokDossziéHírlevelek
Önkormányzati választások 2010 InterjúkInterjúPublicisztikaFórum
FrakcióVálasztott testületekTagozatokDokumentumokÖnkormányzati választások 2010Kapcsolat
KözleményekSajtótájékoztatók
VideókFotókHanganyagokDokumentumok
News in EnglishContact
EU-ElnökségMagyarország többre képes
Nyilvános szerződések