ajánlott oldalak
Magyarország nemcsak az európai átlagnál teljesít jobban, de visszakapaszkodott régiónk élbolyába is.
Orbán Viktor sajtónyilatkozata a TAKATÁ-val kötött stratégiai megállapodás aláírása után, 2013. november 15.
 
 

Elkeserítő budapesti hídkörkép

Fél évvel az átadása után már rozsdásodik a Szabadság híd mindkét oldala, miközben a Lánchídon nagy méretű lyukak, repedések keletkeztek. A Margit híd felújítása több mint kétszeresébe kerülhet annál, ahogy azt korábban számították.
Létrehozva: 2009. november 8., 13:59
nyomtat küld

Korrózióra utaló rozsdás barna lé szivárog a május végén átadott Szabadság híd egyik óriási tartócsavarja alól. A "folyadék" az egész tartóelemen végigcsurog. A híd azonban nem csak ezen a pontján rozsdásodik, megfigyelhető a gyalogos korlát egyik kapaszkodó díszelemén, de rozsda ütötte fel a fejét a pályaszerkezetet tartó elem egyik lemezén is. A Szabadság híd jellegzetes zöld festéke is kisebb-nagyobb darabokban lepattogzott az acéllemezek éleiről. A kivitelezők hanyag munkáját jelzik az átfúrt keresztlemezek: a lyukakba nem került csavar, a lecsiszolt felületeket azonban nem festették le.

A Szabadság hidat két éven át újította fel a Hídépítő Zrt.-Vegyépszer Zrt.-Hídtechnika Kft.-Közgép Zrt. alkotta konzorcium, 2007 májusától 2009 májusáig. Állítólag a legkorszerűbb berendezéseket, anyagokat felhasználva a korrózióvédelemmel kezdték a felújítást, ami a Hídtechnika feladata volt, az acélszerkezeti munkákat a Közgép, a műszaki ellenőrzést a Metróber Kft. végezte.

A rekonstrukció indulásakor a kivitelezés költsége 5 milliárd 188 millió forint volt, majd 5,6 milliárd forintra hízott, amiből az Európai Unió 2,5 milliárd forinttal vette ki a részét. A városvezetés a drágulás egyik okaként 2007 novemberében a 250 millió forintért felszerelt díszkivilágításra hivatkozott, jóllehet a munkák kezdetekor Dancs Gábor (SZDSZ) közlekedési tanácsnok ezt is a rekonstrukció tételei között említette. Sőt, 2006. augusztus 31-én, amikor a híd felújításának engedélyokiratát másodszor módosították, Vajda Pál (MSZP) főpolgármester-helyettes közölte: "A hídfelújításhoz kapcsolódva a kommunális ügyosztály külön beruházásában, de egyeztetett időpontban, mintegy 440 millió forintért elkészül a köz- és díszvilágítás rekonstrukciója is." A drágulás előterjesztését jegyző Hagyó Miklós szocialista főpolgármester-helyettes a Magyar Hírlap kérdésére nem tudta megmondani, mi lett a pénz és a beruházás sorsa.

Ugyancsak a költségek növekedése jellemzi a Margit híd felújítását. Bagdy Gábor (KDNP), a nagy értékű beruházások vizsgálatára létrehozott ideiglenes bizottság elnöke pénteken arról számolt be, egyelőre az se biztos, hogy a főváros megkapja az uniótól a remélt hatmilliárd forintot. A Margit híd rekonstrukciójánál mindent elrontottak, amit el lehet rontani, így fordulhatott elő, hogy az eredeti 13 milliárd forint helyett ma 30 milliárdba kerül a kivitelezés. A KDNP frakcióvezetője emlékeztetett arra, a 13 milliárdos költségkeret sem volt elég a megfelelő műszaki tartalomra, ezért felvetődik a gyanú, hogy a közgyűlést megtévesztették. Szerinte politikai oka van annak, hogy a beruházás határidejét igen szűkre szabták, ami viszont a költségeket növelte, hiszen a vállalkozók a négy-öt milliárd forintos kötbért beépítették áraikba.

(magyar hírlap online)
 
médianaptár
-több
Jelenleg nincs információ
dosszié
Fundamentumok MSZP-SZDSZ Korrupédia Rendőri Brutalitás EU-Elnökség
események
-több
Tartsa a kurzort egy dátum fölé az aznapi programok- ért. Kattintson egy napra a részletekért.
Jelenleg nincs erre a napra vonatkozó információ
szervezet kereső
Keresse meg irányítószám alapján az Önhöz legközelebb működő választókerületi irodát!
Keres
új hozzászólók
 
 
HírekÁrvízi védekezésEU elnökségÖnkormányzatZöldEurópai UnióMondatokDossziéHírlevelek
Önkormányzati választások 2010 InterjúkInterjúPublicisztikaFórum
FrakcióVálasztott testületekTagozatokDokumentumokÖnkormányzati választások 2010Kapcsolat
KözleményekSajtótájékoztatók
VideókFotókHanganyagokDokumentumok
News in EnglishContact
EU-ElnökségMagyarország többre képes
Nyilvános szerződések