ajánlott oldalak
Magyarország nemcsak az európai átlagnál teljesít jobban, de visszakapaszkodott régiónk élbolyába is.
Orbán Viktor sajtónyilatkozata a TAKATÁ-val kötött stratégiai megállapodás aláírása után, 2013. november 15.
 

November 19-én döntenek a csúcspozíciókról

Fredrik Reinfeld, a Tanács soros elnökségét betöltő Svédország miniszterelnöke bejelentette: jövő hét csütörtökén (2009. november 19.) Brüsszelbe várja a tagállamok vezetőit, hogy döntsenek a Lisszaboni Szerződés nyomán létrejövő új pozíciók betöltéséről.
Létrehozva: 2009. november 11., 11:12
nyomtat küld

A svéd miniszterelnök addig is folytatja a konzultációkat az országok képviselőivel, melynek eredményeképpen bízik benne, hogy a csütörtöki munkaebéd alkalmával már csak a legnagyobb támogatással bíró jelölteket ajánlhatja a tagállamok vezetőinek figyelmébe.

Az informális csúcson döntenek az Európai Unió Tanácsának először megválasztandó állandó elnökéről, aki két és fél évig tölti majd be pozícióját, mely egyszer meghosszabbítható. Az új funkció nagyobb folytonosságot és stabilitást kölcsönöz majd a Tanácsban folyó munkának. A pozícióra legesélyesebbnek jelenleg Herman Van Rompuy belga miniszterelnököt tartják, de a gyakran emlegetik a pozícióval kapcsolatban Jan Peter Balkenende holland és Jean-Claude Juncker luxemburgi kormányfőt, Paavo Lipponen volt finn miniszterelnököt, Wolfgang Schüssel volt osztrák kancellárt, Vaira Vike-Freiberga volt lett államfőt, egyesek Fredrik Reinfeld svéd kormányfőt is el tudják képzelni az új pozícióban.

A tagállamok az unió külügyi és biztonságpolitikai főképviselőjének személyéről is döntenek majd jövő héten. A főképviselő alelnöki tisztséget tölt majd be az Európai Bizottságban, munkáját a Lisszaboni Szerződés által életre hívott európai külügyi szolgálat fogja támogatni, mely elősegíti, hogy az unió külső intézkedései még nagyobb hatást fejtsenek ki világszerte. A szolgálat az uniós intézmények és a tagállamok erőforrásaira támaszkodva segíti majd a főképviselő munkáját. A posztra esélyesek között tartják számon David Miliband brit külügyminisztert - annak ellenére, hogy sajtóértesülések szerint nem vállalná a felkérést - de felmerült még Massimo D'Alema volt olasz miniszterelnök, valamint Carl Bildt jelenlegi svéd külügyminiszter neve is.

(EUvonal)
 
médianaptár
-több
Jelenleg nincs információ
dosszié
Fundamentumok MSZP-SZDSZ Korrupédia Rendőri Brutalitás EU-Elnökség
események
-több
Tartsa a kurzort egy dátum fölé az aznapi programok- ért. Kattintson egy napra a részletekért.
Jelenleg nincs erre a napra vonatkozó információ
szervezet kereső
Keresse meg irányítószám alapján az Önhöz legközelebb működő választókerületi irodát!
Keres
új hozzászólók
 
 
HírekÁrvízi védekezésEU elnökségÖnkormányzatZöldEurópai UnióMondatokDossziéHírlevelek
Önkormányzati választások 2010 InterjúkInterjúPublicisztikaFórum
FrakcióVálasztott testületekTagozatokDokumentumokÖnkormányzati választások 2010Kapcsolat
KözleményekSajtótájékoztatók
VideókFotókHanganyagokDokumentumok
News in EnglishContact
EU-ElnökségMagyarország többre képes
Nyilvános szerződések