ajánlott oldalak
Magyarország nemcsak az európai átlagnál teljesít jobban, de visszakapaszkodott régiónk élbolyába is.
Orbán Viktor sajtónyilatkozata a TAKATÁ-val kötött stratégiai megállapodás aláírása után, 2013. november 15.
 

Tiszta lapot!

Az Egyesült Államok elnöke még a látszatát is kerüli annak, hogy a válságot kirobbantó Wall Street-i pénzvilág környékéről tisztségviselőket kérjen fel a kormányába. A "Wall Street-i fiúk" tehát masszívan kimaradnak az új elnöki stábból, ellentétben a magyarral, ahol még mindig sikk az állam kárára végbevitt "vállalkozói" múlt, sőt egy hajdú-bétes üzleti elő­élet akár még a miniszterelnökségig is elrepíthet. Vagyis a magyar gazdaságpolitika alapfilozófiája, irányítói és azok ars poeticája mit sem változott. Magyarországon azt a neoliberális gazdaságpolitikát alkalmazzák, toldozgatják-foldozgatják, "válságkezelik", amelytől már szinte minden kormány szabadulni igyekszik a világban.
Létrehozva: 2009. december 1., 08:41 | Utoljára frissítve: 2009. december 2., 07:27
nyomtat küld

Az iparpolitika eredményének tartják a szocialisták, hogy a magyar exportban 21 százalékos a csúcstechnológiai ágazatok részaránya. Dübörög a pannon puma? Á, dehogy! Sosem dübörgött. Magyarország a fejlett világ összeszerelő üzeme lett. A teljes magyar export importtartalma ugyanis meghaladja a hatvan százalékot, amely messze a legmagasabb az OECD-országok között. Csak összehasonlításképpen: a japán export importtartalma nem éri el a tíz százalékot. Ez azt jelenti, hogy az igazán fejlett országok, ahol tényleg tombolnak a pumák és a tigrisek, a vállalati értéklánc tudásintenzív fázisait, vagyis a kutatás-fejlesztést igénylő részeket megtartják, míg a magas élőmunkára számot tartó, jobbára betanított munkával is megoldható szakaszokat, vagyis az összeszerelést Magyarországra vagy olyan országokba, helyezik ki, ahol még olcsóbb a munkaerő. Ez a multik szemszögéből üzlet, de a magyar gazdaságpolitika szempontjából kudarc. Tudom, Nagykanizsán örülnének, ha a villanykörtéket a zalaiak csavarozhatnák össze, de az üzleti érdek már mást diktál, a magyar gazdaságpolitika pedig búcsút inthet ennek a "melléküzemág" jellegű szerepének is.

Magasabb a magyar életszínvonal, mint 2002-ben - mondják a szocialisták. De miből? Mert az utolsó nyolc év kormányzati gazdaságpolitikája ehhez nem járult hozzá. A háztartások banki hitelállománya 9200 milliárd forint. Ebből a devizahitelek állománya ötezermilliárd forintnak megfelelő. Manapság. 270 forint/euró árfolyamnál. Egy hónap múlva már nem ennyi lesz. Az MSZP majdnem nyolcéves kormányzása alatt a családok banki tartozása hatezermilliárddal nőtt. Nos, ez a szocialista életszínvonal-politika alapja!

Már nem az a fő kérdés, hogyan jutottunk idáig, hanem az, hogyan jutunk tovább? Jó két hete Orbán Viktor Kecskeméten a jobboldal előtt álló történelmi lehetőségről beszélt. Kijelentette: "a jobboldali kormányzás nem építhet hitelekből finanszírozott burkolt társadalmi paktumokra". Hozzátette: "meg kell tanulnia Magyarországnak, hogy minden hitelre, egymás és önmagunk becsapására épülő rendszer szükségképpen felemészti önmagát". Programot is adott: "a modern jobboldalnak olyan kormányzati rendszert kell létrehoznia, amely a magyar erőforrásokra támaszkodva a magyar gazdaság növekedésére koncentrál". Az elnöki beszéd ezen részét mély csend fogadta. Olyan, amelyre csak egy gyökeres változásokra váró és abban bízó tömeg képes. Végül is Horthy Miklós óta nem volt magyar államférfi, aki felelős pozícióban önálló, a külföldi hitelfüggőséget felszámoló gazdaságpolitikát, munkából növekedést, a növekedésből pedig otthont és szo­ciális biztonságot, nemzeti megerősödést ígér.

A magyar társadalom felemelkedésének alapja a hiteles gazdaságpolitika. Hogy a mai azzá váljon, kormány-, érték- és szemléletváltás kell. Bajnai néhány hónapja kőbe véste a 3,8 százalékos hiányt. Nőtt ettől a magyar költségvetési pálya kiszámíthatósága? Ugyan, kérem! Már a szám sem volt jó! A bűvész ugyanis kihagyta a MÁV-csoport, a korrupciótól fuldokló BKV, és a forint árfolyamromlását elszámoló MNB veszteségeit, vagyis azt a kiegyenlítési kötelezettséget, amely a központi költségvetésre hárul, ha a Nemzeti Bankban veszteség lesz.

Így már rögtön mások a számok, s duplájára emelkedik Bajnai 3,8 százalékos deficit arányszáma. Sok pénz az ezermilliárd, de számoljuk fel minél hamarabb az adósságot, konszolidáljuk a családokat, rakjuk rendbe a forintárfolyamot, és végre szabaduljunk meg ettől a gágogó társaságtól. Induljunk tiszta lappal!

(Lentner Csaba, Magyar Hírlap)
 
médianaptár
-több
Jelenleg nincs információ
dosszié
Fundamentumok MSZP-SZDSZ Korrupédia Rendőri Brutalitás EU-Elnökség
események
-több
Tartsa a kurzort egy dátum fölé az aznapi programok- ért. Kattintson egy napra a részletekért.
Jelenleg nincs erre a napra vonatkozó információ
szervezet kereső
Keresse meg irányítószám alapján az Önhöz legközelebb működő választókerületi irodát!
Keres
új hozzászólók
 
 
HírekÁrvízi védekezésEU elnökségÖnkormányzatZöldEurópai UnióMondatokDossziéHírlevelek
Önkormányzati választások 2010 InterjúkInterjúPublicisztikaFórum
FrakcióVálasztott testületekTagozatokDokumentumokÖnkormányzati választások 2010Kapcsolat
KözleményekSajtótájékoztatók
VideókFotókHanganyagokDokumentumok
News in EnglishContact
EU-ElnökségMagyarország többre képes
Nyilvános szerződések