ajánlott oldalak
Magyarország nemcsak az európai átlagnál teljesít jobban, de visszakapaszkodott régiónk élbolyába is.
Orbán Viktor sajtónyilatkozata a TAKATÁ-val kötött stratégiai megállapodás aláírása után, 2013. november 15.
 

Üzenet Lendvai Ildikónak: dehogynem bánt a bácsi!

A Gyurcsány-korszakot legszívesebben elfeledtető, most Mesterházy jelöltsége kapcsán új korszakról hablatyoló szocialista vezetők sokáig csak abban versenyeztek, ki a nagyobb gyurcsányista.
Létrehozva: 2009. december 14., 08:24
nyomtat küld

Úgy képzelem, hogy a Fidesz nagyágyúi csináltattak egy bazi nagy bélyegzőt, amibe azt vésették "Gyurcsány-klón". Ha kijön valami szocialista személyzeti hír, az ellenzéki szuperokosok összegyűlnek egy villódzó képernyőkkel teli bunkerben. Aztán puff, csak rányomják a pecsétet az üres papírra, és már adják is ki az ellen közlemény.

Mesterházy Attila miniszterelnök-jelölt? Gyurcsány-klón.
Forgács Imre, az új belügyminiszter? Gyurcsány-klón.
MSZP országos lista? Tele van Gyurcsány-klónokkal.

Egyszerű eljárás? Az. De ezt az egyszerűséget maga az MSZP kínálta előzékenyen a Fidesznek, amely politikai pártként - minő borzalom - politikai eszközökkel él.

Mert hiába viccelődöt tegnap Lendvai Ildikó az Inforádiónak adott nyilatkozatában, hogy nem kell félni az országos listán negyedik helyezett Gyurcsány Ferenctől, merthogy ő nem mumus és "nem bánt a bácsi".

Az a helyzet, hogy de.

Miniszterelnökként nemcsak folyamatosan belegázolt magyarok millióinak nemzeti érzésébe a 23 millió románozástól a xenofób december ötödikei kampányig, az egyházak sértegetésétől a folyamatos és gyakran indokolatlan fasisztázásig. Hanem a jobboldalon bőven túlmutató körben gyűlöltette meg magát és pártját kormányzati dilettantizmusával, állandó ötletrohamaival, a rendőri erőszakkal kapcsolatos nyegleségével, az antifasizmus cinikus instrumentalizálásával.

És a Gyurcsány-korszakot legszívesebben elfeledtető, most Mesterházy jelöltsége kapcsán új korszakról hablatyoló szocialista vezetők sokáig csak abban versenyeztek, ki a nagyobb gyurcsányista. Annyiszor szavaztak bizalmat, annyiszor esküdtek hűséget, ahányszor csak megkívánta tőlük a Köztársaság Ferije.

Hogy aztán otthagyja őket a slamasztikában, s még ahhoz is gyáva, hogy szembenézzen a választók ítéletével. Ezen a helyen sok karcos dolgot írtam Szili Katalinról, s az általa hirdetett "megújulást" a magyar politika egyik nagy alapmítoszának tartom, de igaza van, amikor azt üzeni pártjának: tovább cipeljük azt, aki a mostani helyzetbe taszított minket.

Tévednek azok a megmaradt gyurcsánytálibok, akik ilyen és ehhez hasonló sorokból azt a következtetést vonják le, hogy lám, mennyire félnek a másik oldalon a volt miniszterelnöktől, s utóbbi legendás képességeivel még meg is fordíthatja a választást.

Egyszerűen arról van szó, hogy Gyurcsány előkelő listahelyezése rengeteg emberben ismét előállította az gyomorgörcsöt, ami az elmúlt öt évben állandóan ott feszült bennük. Ezt az idegességet a kiszámíthatatlan, saját percnyi érdekei miatt bármilyen nemzeti, társadalmi ügyet beáldozó politikai kalandor regnálása okozta. A demokrácia számára viszont jó hír, hogy ez az idegesség cselekvésre sarkall: magam is három, egy ideje már apátiába hullott ismerőssel beszéltem, akik Gyurcsány újbóli megjelenésének hírére úgy kapták fel a fejüket, mint veterán huszárló a trombitaszóra.

A fenti sorok nem valami zsigeri baloldal-ellenességből fakadnak, s aligha írnám le ezeket, mondjuk Mesterházy Attiláról. Lendvai Ildikót például valószínűleg minden ízében mást gondol a világról, mint én, de taktikus politikusnak tartom. Kiss Péter emlékeztet egyik kedvenc rajzfilmfigurámra, Szekeres Imre nagyszerű szónok, Újhelyi Istvánból még lehet valaki, Kovács László pedig a fiatalságomat hozza vissza: amióta az eszemet tudom, mindig láttam őt a tévé képernyőjén homlokráncolva magyarázni valamit.

S bár a felelősségük megvan abban, hogy Magyarország ide jutott, egyiküket sem hasonlítanám ahhoz a bizonyos politikai lézengő ritterhez. Aki pillanatnyilag a Magyarország nevű romhalmaz közepén üldögél, s azon gondolkozik, vajon kire tudná rátolni a felelősséget a kolosszális méretű elszúrásért.

(Ablonczy Bálint, hetivalasz.hu)
 
médianaptár
-több
Jelenleg nincs információ
dosszié
Fundamentumok MSZP-SZDSZ Korrupédia Rendőri Brutalitás EU-Elnökség
események
-több
Tartsa a kurzort egy dátum fölé az aznapi programok- ért. Kattintson egy napra a részletekért.
Jelenleg nincs erre a napra vonatkozó információ
szervezet kereső
Keresse meg irányítószám alapján az Önhöz legközelebb működő választókerületi irodát!
Keres
új hozzászólók
 
 
HírekÁrvízi védekezésEU elnökségÖnkormányzatZöldEurópai UnióMondatokDossziéHírlevelek
Önkormányzati választások 2010 InterjúkInterjúPublicisztikaFórum
FrakcióVálasztott testületekTagozatokDokumentumokÖnkormányzati választások 2010Kapcsolat
KözleményekSajtótájékoztatók
VideókFotókHanganyagokDokumentumok
News in EnglishContact
EU-ElnökségMagyarország többre képes
Nyilvános szerződések