ajánlott oldalak
Magyarország nemcsak az európai átlagnál teljesít jobban, de visszakapaszkodott régiónk élbolyába is.
Orbán Viktor sajtónyilatkozata a TAKATÁ-val kötött stratégiai megállapodás aláírása után, 2013. november 15.
 

Kevesebb jut munkahelymegőrző támogatásra

A Bajnai-kormány elvonásai miatt százmillió forinttal kevesebb jut idén Győrben a 2009-ben meghirdetett, országosan is egyedülálló, önkormányzati munkahelymegőrző támogatásra. A kezdeményezéssel tavaly közel félezer dolgozó állását sikerült megtartani.
Létrehozva: 2010. február 12., 08:13
nyomtat küld

A gyáriparosok megyei vezetője szerint a győri akció azért is volt példaértékű, mert minden, jól kitöltött pályázat esetében szinte azonnali segítséget jelentett, ellentétben a bonyolult és hosszú elbírálási folyamattal járó állami munkahelymegőrző támogatással.

Első volt Győr

Látva a kormányzati válságkezelő politika tehetetlenségét és a vállalkozások nehéz helyzetét, Győr az önkormányzatok közül elsőként fogott hozzá, hogy saját forrásból munkahelymegőrző pályázati alapot hozzon létre. A város 150 millió forintot különített el erre a célra. A támogatás feltétele az volt, hogy a munkáltató az elnyert összeget csak munkabérre költheti, és egy évig nem bocsáthat el dolgozót. A győri mikro- és kisvállalkozók körében nagy sikert aratott az akció, hiszen a pályázók többségének ez a túlélést jelentette.

Mivel a Bajnai-kormány idén több mint kétmilliárd forintot von el a győri önkormányzattól, a munkahelymegőrző pályázatra 100 millió forinttal kevesebb jut. Az érdekképviseletek szerint az akciónak az volt a legnagyobb előnye, hogy szinte azonnali segítséget jelentett. "A támogatásokhoz nagyon gyorsan hozzájutottak a vállalkozások, ellentétben az országos pályázatok hihetetlen lassúságával, követhetetlen követelményrendszerével, ami olyan mennyiségű munkát és olyan energiákat igényel a vállalkozásoktól, hogy a legkisebbek egyszerűen fel is adják" - mondta Sragner László a Munkaadók és Gyáriparosok Szövetségének megyei elnöke.

A győri alpolgármester úgy látja, ha az állam is olyan erőfeszítéseket tett volna a munkahelyek megőrzéséért, mint az önkormányzatok, nem volna olyan magas a munkanélküliség. "A korábban 4 százalék körüli munkanélküliség Győrben 8 százalék fölé emelkedett. Éppen ezért lenne fontos, hogy azok a cégek, amelyek éppen a legkiszolgáltatottabb helyzetben vannak, kötődnek a városhoz, ide fizetik az adóikat, mindenképpen valamilyen támogatást kapjanak" - közölte Simon Róbert Balázs Győr fideszes alpolgármestere.

Simon Róbert szerint azzal, hogy a kormány a településektől aránytalanul magas költségvetési forrásokat vont el idén, a nyakába vette a teljes felelősségét annak is, hogy a bajba jutott vállalkozások mielőbb megkapják végre az álláshelyek megóvására ígért központi támogatásokat.

(hirtv.hu)
 
médianaptár
-több
Jelenleg nincs információ
dosszié
Fundamentumok MSZP-SZDSZ Korrupédia Rendőri Brutalitás EU-Elnökség
események
-több
Tartsa a kurzort egy dátum fölé az aznapi programok- ért. Kattintson egy napra a részletekért.
Jelenleg nincs erre a napra vonatkozó információ
szervezet kereső
Keresse meg irányítószám alapján az Önhöz legközelebb működő választókerületi irodát!
Keres
új hozzászólók
 
 
HírekÁrvízi védekezésEU elnökségÖnkormányzatZöldEurópai UnióMondatokDossziéHírlevelek
Önkormányzati választások 2010 InterjúkInterjúPublicisztikaFórum
FrakcióVálasztott testületekTagozatokDokumentumokÖnkormányzati választások 2010Kapcsolat
KözleményekSajtótájékoztatók
VideókFotókHanganyagokDokumentumok
News in EnglishContact
EU-ElnökségMagyarország többre képes
Nyilvános szerződések