ajánlott oldalak
Magyarország nemcsak az európai átlagnál teljesít jobban, de visszakapaszkodott régiónk élbolyába is.
Orbán Viktor sajtónyilatkozata a TAKATÁ-val kötött stratégiai megállapodás aláírása után, 2013. november 15.
 

A német kormány nagyobb figyelmet fordít Magyarországra

A mostani kereszténydemokrata-szabaddemokrata német kormány a korábbiaknál nagyobb figyelmet fordít Magyarországra és a közép-kelet-európai térségre - mondta Prőhle Gergely, Magyarország korábbi németországi nagykövete szerdán az MTI-nek.
Létrehozva: 2010. február 17., 22:36 | Utoljára frissítve: 2010. február 19., 09:33
nyomtat küld

A volt diplomatát azzal kapcsolatban kérdezte az MTI, hogy Guido Westerwelle német külügyminiszter csütörtökön Budapesten tárgyal.

A német kormányzat szorosabbra kívánja fűzni a kapcsolatokat a visegrádi országokkal - Magyarországgal, Szlovákiával, Csehországgal és Lengyelországgal. Ezt támasztja alá, hogy Budapestre Pozsonyból érkezik a német külügyi tárca vezetője. Magyarország jelenleg azért is lehet különösen fontos Berlin külpolitikája számára, mert ebben a félévben a visegrádi négyek soros elnöke - folytatta.

A szakértő szerint az ország "legyengült helyzete csökkentette a magyar külpolitika cselekvőképességét", éppen ezért kívánatos, hogy Magyarország, a minden EU-tagállamot érintő stratégiai kérdéseken kívül a 2011 első félévében esedékes soros európai uniós elnökségére előretekintve saját érdekeit, szempontjait is áttekintse Németországgal, keresse az együttműködés lehetőségét az elnökségi program sikeres megvalósításához.

Magyarország EU-elnökségi tervezetében szerepelnek olyan programpontok, amelyek mindkét országot érintik, ilyen például a Duna-stratégia, azzal a céllal, hogy növelni lehessen a Duna-medence EU-n belüli gazdasági-politikai jelentőségét, támogatni lehessen Szerbia integrációs törekvéseit - mutatott rá.

Prőhle Gergely arról is beszélt, hogy a magyarországi német befektetések mértékét befolyásolja a két állam politikai kapcsolatainak minősége, a Magyarországról külföldön kialakult általános kép. "Ez mostanság nem igazán pozitív, javítására ezért nagy hangsúlyt kell fektetni - Németországban is" - mondta.

A volt nagykövet rámutatott: "meg kell értetni Németországgal Magyarország sajátos energetikai helyzetét" és az energiafüggőségéből fakadó törekvéseit. Ez a hagyományosan jó német-orosz kapcsolatok ismeretében különösen fontos - tette hozzá a volt nagykövet.

Németországgal tárgyalni kell a kulturális-oktatási kérdésekről, valamint a tudományos-technológiai együttműködésről is. Utóbbihoz tartozik a természettudományos kutatásokkal foglalkozó Frauenhofer Intézet budapesti működése. Tisztázni szükséges, hogyan alakul az Andrássy Egyetem német támogatása a jövőben; az intézményben kívánatos lenne egy a Duna-medencéhez kapcsolódó kutatóintézetet létrehozása is - közölte.

(MTI)
 
médianaptár
-több
Jelenleg nincs információ
dosszié
Fundamentumok MSZP-SZDSZ Korrupédia Rendőri Brutalitás EU-Elnökség
események
-több
Tartsa a kurzort egy dátum fölé az aznapi programok- ért. Kattintson egy napra a részletekért.
Jelenleg nincs erre a napra vonatkozó információ
szervezet kereső
Keresse meg irányítószám alapján az Önhöz legközelebb működő választókerületi irodát!
Keres
új hozzászólók
 
 
HírekÁrvízi védekezésEU elnökségÖnkormányzatZöldEurópai UnióMondatokDossziéHírlevelek
Önkormányzati választások 2010 InterjúkInterjúPublicisztikaFórum
FrakcióVálasztott testületekTagozatokDokumentumokÖnkormányzati választások 2010Kapcsolat
KözleményekSajtótájékoztatók
VideókFotókHanganyagokDokumentumok
News in EnglishContact
EU-ElnökségMagyarország többre képes
Nyilvános szerződések