ajánlott oldalak
Magyarország nemcsak az európai átlagnál teljesít jobban, de visszakapaszkodott régiónk élbolyába is.
Orbán Viktor sajtónyilatkozata a TAKATÁ-val kötött stratégiai megállapodás aláírása után, 2013. november 15.
 

Több költségvetési forrást kell a zöldenergetika kutatására

Gyürk András fideszes európai parlamenti képviselő szerint az Európai Unió energiapolitikai és éghajlatvédelmi tervei nem juthatnak az ellentmondásos eredményeket hozó Lisszaboni Stratégia sorsára. Éppen ezért meg kell erősíteni a zöldtechnológiai kutatásokra szánt költségvetési forrásokat. A többletforrások előteremtésében fontos szerepet játszhatnak az uniós emisszió-kereskedelmi rendszer (ETS) bevételei.
Létrehozva: 2010. március 11., 12:56 | Utoljára frissítve: 2010. március 11., 12:58
nyomtat küld

Az Európai Bizottság stratégiai energiatechnológiai tervéről folytatott európai parlamenti vitához benyújtott írásbeli nyilatkozatában Gyürk András kiemelte, hogy a napenergia, a bioenergia és a hidrogéntechnológia használata üzleti értelemben ma még a legtöbb esetben nem kifizetődő. A néppárti politikus ennek kapcsán utalt az Egyesült Államok energetikai miniszterének egy korábbi nyilatkozatára. Steven Chu szerint Nobel-díj léptékű kutatási sikerekre van szükség annak érdekében, hogy a zöld fejlesztések felvehessék a versenyt a hagyományos, fosszilis technológiákkal.

A képviselő szerint az Európai Bizottság kutatási tervének alapvető szépséghibája, hogy nem tudni, milyen uniós forrásokból valósul meg. "Elnézve a napenergia-kutatásra szükségesnek vélt 16 milliárd eurós, vagy a hidrogéntechnológiával kapcsolatos 5 milliárd eurós becsült költségeket, ez nem lehet mellékes szempont. Egyelőre nincsenek arra utaló jelek, hogy a következő hétéves pénzügyi kerettervben az eddigieknél jelentősebb források állnának majd rendelkezésre zöldtechnológiai kutatási célokra" - fogalmazott a politikus.

Gyürk András szerint bár a közpénzekből kiutalt támogatások nem pótolhatják a magánbefektetők erőfeszítéseit, az Európai Uniónak és a tagállamoknak ennek ellenére is meg kell erősíteniük a zöldtechnológiai kutatásokra szánt költségvetési forrásokat. Ez Magyarország számára is létfontosságú, hiszen a kutatás-fejlesztésre szánt összegek mértéke csupán a nemzeti össztermék egy százaléka körül mozog. Az uniós emisszió-kereskedelmi rendszer (ETS) bevételei a fideszes európai parlamenti képviselő meggyőződése szerint biztosíthatják a többletforrások egy részét.

(EPP-HungarianPress)
 
médianaptár
-több
Jelenleg nincs információ
dosszié
Fundamentumok MSZP-SZDSZ Korrupédia Rendőri Brutalitás EU-Elnökség
események
-több
Tartsa a kurzort egy dátum fölé az aznapi programok- ért. Kattintson egy napra a részletekért.
Jelenleg nincs erre a napra vonatkozó információ
szervezet kereső
Keresse meg irányítószám alapján az Önhöz legközelebb működő választókerületi irodát!
Keres
új hozzászólók
 
 
HírekÁrvízi védekezésEU elnökségÖnkormányzatZöldEurópai UnióMondatokDossziéHírlevelek
Önkormányzati választások 2010 InterjúkInterjúPublicisztikaFórum
FrakcióVálasztott testületekTagozatokDokumentumokÖnkormányzati választások 2010Kapcsolat
KözleményekSajtótájékoztatók
VideókFotókHanganyagokDokumentumok
News in EnglishContact
EU-ElnökségMagyarország többre képes
Nyilvános szerződések