ajánlott oldalak
Magyarország nemcsak az európai átlagnál teljesít jobban, de visszakapaszkodott régiónk élbolyába is.
Orbán Viktor sajtónyilatkozata a TAKATÁ-val kötött stratégiai megállapodás aláírása után, 2013. november 15.
 

Tudathasadék

Hazánk legtöbb baja abból adódik, hogy Gyurcsány a nagy nyilvánosságnak mondta el beszédeit, nem a pszichiáterének. Péntek délután is elsősorban önmagát értékelte (dicsérte), de szenvedélyes monológját országértékelőnek nevezte, amiből újfent csak az derült ki, a volt miniszterelnök súlyos önértékelési zavarokkal küzd. Hogy hozzá méltó, bravúros retorikai fordulattal éljek: zavart személyiség zavaros beszédet mond. Ez a jobb- és baloldalon egyaránt axióma értékű bölcsesség ezúttal is érvényesült.
Létrehozva: 2010. március 23., 00:29 | Utoljára frissítve: 2010. március 23., 00:46
nyomtat küld

Talán ez az egyik oka annak, hogy a politikai elemzők jelentős hányada nem a beszéd tartalmával, üzenetével, céljával és várható hatásával foglalkozott, hanem sokkal inkább izgatta őket az a kérdés: az egykori kormányfő most milyen minőségben szónokolt? Úgy, mint egyszerű párttag, aki a kampány idején minden erejével és tehet(ős)ségével pártja lehető legjobb szereplését szolgálja? Mások inkább azt feltételezik, Gyurcsány már a párt élére történő visszatérését készítette elő, hozzáértők meglátása szerint: korábban, mint azt várni lehetett, s ahogy a józan ész (ravasz taktikai érzék) diktálná. A harmadik lehetőség, s ezt meglepően sokan pedzegetik minden irányból: a bukott, elárult, rútul cserbenhagyott miniszterelnök egy új, ma még csak formálódó, ám hamarosan alakot öltő baloldali erő önjelölt vezéreként bájolta el, ragadta magával kicsit éltes, hogy azt ne mondjam: öregecskedő, de ifjonti hévvel rajongó és lelkesedő táborát. A ma még csak politikai holnaputánra történelmivé váló eseményeket előre látó (bár megjósolni soha nem képes), független és elkötelezett szakemberek egyetértenek abban, hogy a választások után az MSZP-ben nagy ramazuri lesz.

A részleteket illetően azon lehet vitatkozni, hogy a végeredménytől függetlenül a szocialista párt a választások legnagyobb győztese vagy vesztese lesz-é? Hiszen kizárólag hozzáállás, korszerű fogalommal élve: kommunikáció kérdése, hogy a Fidesz esetleges kétharmadát a szocialisták diadalának (mert mégsem lett háromnegyedük!) vagy csődjének minősítik-e, márpedig ha értelmes beszédet nem is, a kommunikációt nagyon szeretik haladó szellemű körökben. Ám ahogy a sikernek sok gazdája van, s a bajnak, kárnak nincs okozója, mindegy, hogy az MSZP nyertesnek vagy vesztesnek hirdeti-e magát, a hősök vagy felelősök szerepeinek kiosztása mindenképpen perpatvart szül, ami könnyen egy új baloldali erő, mondhatni: párt megszületéséhez vezethet. A "pártszakadás" kifejezésnek a baloldalon nincs értelme, 1989-ben sem szakadt ketté az MSZMP, hanem a múlt gyászos örökségét ledobva magáról MSZP néven megújult, de nem túlzás, ha azt mondjuk: újjászületett.

Mostanában meg sokan úgy vélik és várják, hogy az MSZP-ben lesz újjászületés, aminek Gyurcsány Ferenc lesz a levezetője, világra hozója és magzata is egyben. Aligha kétséges, minő rengeteget fog ebből profitálni az ország, hiszen legalább a reménye megmarad egy olyan gyors, látványos és mindenkit egyszerre boldogító fellendülésnek, amilyet az elmúlt nyolc évben volt szerencsénk megtapasztalni és élvezni.

Úgyhogy magunk miatt már nem is aggódnék, a mi jövőnkről a drága Fletó erejéhez mérten igyekszik gondoskodni, de mégis marad bennem egy nagy adag nyugtalanság: mi lesz majd a demokratákkal? Mert mint azt mindannyian kötelesek vagyunk tudni, a demokraták egyedüli és utolsó befogadó mentsvára az MSZP. (A Dávid Ibolya-, Demszky-, Retkes-féle olcsó hamisítványokat kéretik határozottan visszautasítani!) De hová állnak majd a néphatalom elkötelezett hívei, ha egyszerre több autentikus és kizárólagos demokratákat egybegyűjtő párt is leend? Szabad-e a jóravaló demokratákat ilyen súlyos konfliktushelyzetnek kitenni, nem okoz-e náluk is komoly személyiségzavart egy effajta kiélezett döntés kényszere? Megeshet, hogy a végén a maradék demokraták is a Jobbikra szavaznak, miközben továbbra is szimpatizálnak a jó Mesterházyval, de igazából a Fletót tartják mesterüknek.

(Ugró Miklós, Magyar Nemzet)
 
médianaptár
-több
Jelenleg nincs információ
dosszié
Fundamentumok MSZP-SZDSZ Korrupédia Rendőri Brutalitás EU-Elnökség
események
-több
Tartsa a kurzort egy dátum fölé az aznapi programok- ért. Kattintson egy napra a részletekért.
Jelenleg nincs erre a napra vonatkozó információ
szervezet kereső
Keresse meg irányítószám alapján az Önhöz legközelebb működő választókerületi irodát!
Keres
új hozzászólók
 
 
HírekÁrvízi védekezésEU elnökségÖnkormányzatZöldEurópai UnióMondatokDossziéHírlevelek
Önkormányzati választások 2010 InterjúkInterjúPublicisztikaFórum
FrakcióVálasztott testületekTagozatokDokumentumokÖnkormányzati választások 2010Kapcsolat
KözleményekSajtótájékoztatók
VideókFotókHanganyagokDokumentumok
News in EnglishContact
EU-ElnökségMagyarország többre képes
Nyilvános szerződések