ajánlott oldalak
Magyarország nemcsak az európai átlagnál teljesít jobban, de visszakapaszkodott régiónk élbolyába is.
Orbán Viktor sajtónyilatkozata a TAKATÁ-val kötött stratégiai megállapodás aláírása után, 2013. november 15.
 

Az ellenfél az elbizakodottság

Szijjártó Péter, a Fidesz elnöki stábjának vezetője szerint a Jobbik botránypárt, a szerencselovagok, pornószínésznők, offshore emberek, köztörvényes bűnözők gyűjtőpártja. A politikus Gyurcsány Ferencről, a bukott miniszterelnökről úgy vélekedett, vele öngólt lövő játékos tért vissza a pályára. De mint mondta, ezzel az is bebizonyosodott, hogy az MSZP Gyurcsány pártja. A Fidesz ellenfele szerinte azonban nem a Jobbik vagy Gyurcsány, hanem a túlzott elbizakodottság.
Létrehozva: 2010. április 6., 11:40 | Utoljára frissítve: 2010. április 7., 08:29
nyomtat küld

- Néhány napja a Jobbik elnöke, Vona Gábor kijelentette: a Fidesz veszélyezteti a Jobbik kétharmadát.

- Ezt a megállapítást a tragédia és komédia határmezsgyéjére helyezném. Ilyen, az igazságtól nagyon-nagyon messze eső mondatra kizárólag olyan komolytalan emberek ragadtatják magukat, akiknek egyetlen céljuk van: felhívni magukra valamivel a figyelmet. A szereplési vágy ilyen ostobaságokat szül. A Jobbik egyébként is botránypárt. Az elmúlt hetek ügyei azt mutatják, hogy valójában a szerencselovagok gyűjtőpártja, amellyel összefüggésben köztörvényes bűncselekményekről, pornószínésznőkről, offshore ügyekben érintett emberekről hallani. Most a parlamentbe igyekeznek, hogy mentelmi jogot szerezzenek maguknak.

- A radikálisok fő célpontjai önök lesznek. Mivel tudják majd kifogni a szelet a vitorlájukból?

- A szélsőséges politikai szervezetek támogatottsága nem ideológiai, hanem szociális alapokon áll. Az emberek, akik nem látják a kiutat a jelenlegi helyzetükből, munkanélkülivé váltak, létbizonytalanságban tengődnek, teljesen érthető okokból dühösek a szocialistákra, akik az elmúlt években a kormányzás helyett azzal voltak elfoglalva, hogy minél több közpénzt talicskázzanak ki maguknak a közcégekből és a közintézményekből. A Jobbik ezt a dühöt próbálja meglovagolni úgy, hogy hangosan kiabál. Csakhogy ők semmit sem tudnak majd elintézni, hiszen ellenzékben lesznek. Azzal, hogy a Fidesz jól fog kormányozni, a szélsőséges erők támogatottsága a töredékére esik majd vissza.

- Viszont Gyurcsány Ferenc is visszatért.

- Olyan ez, ahogy az öngólt lövő játékost az ellenfél csatára hátba veregeti, és azt mondja: te vagy a legjobb igazolásunk. Bebizonyosodott, hogy az MSZP még mindig Gyurcsány Ferenc pártja. Ő irányítja hátulról az egész szervezetet, azonban láthatóan nehezen viseli, hogy a függöny mögött kell toporzékolnia, így - nem bírván a vérével - néha berohan a színpadra. A darabot nemcsak rendezi, hanem játszani is akar benne. Miután roppant elégedetten lemegy a színpadról, újra a háttérből kezd vezényelni. Így azonban nem lehet azt sem tudni, ki is az MSZP valódi miniszterelnök-jelöltje. Az viszont biztos, hogy az MSZP Gyurcsány hatalomba való visszatérését készíti elő: aki az MSZP-re szavaz, a Gyurcsány-korszakra szavaz. Aki viszont azt szeretné, hogy ezt végérvényesen lezárjuk, csak a Fideszt érdemes támogatnia.

- Az előjelek azt mutatják, hogy egy kiadós vereség után akár még szakadhat is az MSZP. Ez viszont az új kormánypártot erősítené. Mit szólnának ehhez a forgatókönyvhöz?

- Az ország mély válságból való kivezetése sokkal fontosabb annál, mint hogy az MSZP problémáival foglalkozzunk. Minden idegszálunkkal a hatékony és eredményes kormányzásra kell összpontosítani, lesz munkánk bőven, hiszen az ország romokban hever. Egy kormánypártnak elsősorban az lenne elismerés, ha a jó kormányzása minősítené, nem az ellenzék problémái. De biztosíthatom, nem fog megszakadni a szívünk egy-két ellenzéki pártszakadás láttán.

- Ki a Fidesz igazi politikai ellenfele?

- A mi ellenfelünk a túlzott elbizakodottság. Nagyon sokan már most elkönyvelik a választás végeredményét, holott a választást csak április 11-én és április 25-én lehet megnyerni. A meccset tehát még közel sem fújták le. Világossá kell tennünk az embereknek, hogy minden egyes szavazat számít, és minden egyes szavazatra szükség is van, mert minél nagyobb a felhatalmazásunk, annál nagyobb lendülettel tudja a következő kormány kivezetni az országot a válságból.

- Ehhez kétharmados parlamenti többség kell?

- Inkább úgy fogalmaznék, minél nagyobb felhatalmazást kapunk, annál gyorsabb lesz az ország kilábalása a válságból. Tény, hogy több fontos törvénymódosításhoz kétharmados többségre van szükség. Ilyen például a parlamenti és önkormányzati képviselők létszámának a felére csökkentése. De annak megakadályozásához is kétharmados többség szükséges, hogy egyes köztörvényes bűnözők a mentelmi jog mögé bújhassanak.

- Ha úgy alakul a választási eredmény, hogy csak koalíciós kormány alakulhat, mit tesznek?

- Az ország mostani helyzetében rendkívüli veszélyekkel jár a koalíciókötés, hiszen abból általában nagyon rossz kompromisszumok adódnak. Ez több választási ciklusra visszamenőleg igaz. Egységes kormányra van szükség. Mi azt kérjük a választóktól, hogy ennek mérlegelésével szavazzanak.

- Eldőlt-e már az, hogy a Fidesz milyen kormánystruktúrát alakít ki, ha akkora felhatalmazást kapnak, hogy egyedül kormányozhatnak?

- A mostaninál jóval kisebb és hatékonyabb kormányra van szükség, a minisztériumok számának csökkentése pedig természetesen a minisztériumi struktúra átalakításával jár. A kormányzásra való felkészülés közben szakembereink több ország kormánystruktúráját áttekintették. Az ezek alapján kidolgozott javaslatokból a kormányzásra való felhatalmazás megkapása után kell majd kiválasztani a legmegfelelőbbet.

- Az új kormány a mostani számítások szerint júniusban alakulhat meg. Kérnek-e türelmi időt az emberektől?

- Azonnal el kell kezdenie dolgozni a kormánynak, azonnal meg kell kezdeni az elszámoltatást. Egyetlen napot sem lehet elvesztegetni. A gazdasági adatok meghamisítása miatt a tisztánlátás jelenleg lehetetlen, az eddig eltitkolt szerződéseket nyilvánosságra kell hozni. A korrupciós csatornákat fel kell számolni, a BKV-típusú szerződéskötéseket, a végkielégítéseket fel kell függeszteni. A jogtalanul kifizetett összegeket vissza kell szerezni. Ezzel párhuzamosan a nyilvánosságra került ügyeken kívül a kormányzati átadás-átvételnél készített dokumentáció lehet az alapja a felelősségre vonásnak. Senki nem úszhatja meg következmények nélkül az ország tönkretételét. De emellett minél előbb jelentősen egyszerűsíteni kell az adórendszert úgy, hogy az adóbevallás egyetlen lapra elférjen. A munkahelyteremtésben sincs elvesztegetni való időnk.

- Csakhogy a következő kormányt is köti majd a Nemzetközi Valutaalappal (IMF) megkötött szerződés. Ezt is felülvizsgálják?

- Az IMF-szerződés megkötésekor más körülmények voltak, mint most. Újra tárgyalni kell a Nemzetközi Valutaalappal, erről azonban csak akkor tudunk részletekbe bocsátkozóan nyilatkozni, ha megkapjuk a kormányzati felhatalmazást, és tisztában leszünk a gazdaság valós helyzetéről szóló számokkal.

(Pindroch Tamás, Magyar Hírlap)
 
médianaptár
-több
Jelenleg nincs információ
dosszié
Fundamentumok MSZP-SZDSZ Korrupédia Rendőri Brutalitás EU-Elnökség
események
-több
Tartsa a kurzort egy dátum fölé az aznapi programok- ért. Kattintson egy napra a részletekért.
Jelenleg nincs erre a napra vonatkozó információ
szervezet kereső
Keresse meg irányítószám alapján az Önhöz legközelebb működő választókerületi irodát!
Keres
új hozzászólók
 
 
HírekÁrvízi védekezésEU elnökségÖnkormányzatZöldEurópai UnióMondatokDossziéHírlevelek
Önkormányzati választások 2010 InterjúkInterjúPublicisztikaFórum
FrakcióVálasztott testületekTagozatokDokumentumokÖnkormányzati választások 2010Kapcsolat
KözleményekSajtótájékoztatók
VideókFotókHanganyagokDokumentumok
News in EnglishContact
EU-ElnökségMagyarország többre képes
Nyilvános szerződések