ajánlott oldalak
Magyarország nemcsak az európai átlagnál teljesít jobban, de visszakapaszkodott régiónk élbolyába is.
Orbán Viktor sajtónyilatkozata a TAKATÁ-val kötött stratégiai megállapodás aláírása után, 2013. november 15.
 

A bukott kormány miatt ismét nem tudtunk élni a lehetőséggel

Őry Csaba és Kósa Ádám európai néppárti képviselők (Fidesz) korábban írásbeli kérdést intéztek az Európai Bizottsághoz, melyben arra voltak kíváncsiak, miként élnek a soros trió elnökség (Spanyolország, Belgium és Magyarország) országai az Európai Bizottság által megalkotott átmeneti könnyítésekkel a fogyatékos és a megváltozott munkaképességű személyek foglalkoztatása terén. A Bizottság tegnapi válaszából kiderül, hogy az említett országok közül Belgium viszi a prímet a fogyatékos személyek foglalkoztatásának ösztönzésében, míg Magyarország csak részben élt a munkaerőpiaci integráció eszközeivel.
Létrehozva: 2010. május 7., 11:29 | Utoljára frissítve: 2010. október 8., 11:10
nyomtat küld

Az európai parlamenti képviselőknek adott bizottsági válaszból világosan kiderült, hogy a tagállamok az elmúlt években a munkáltatóknak akár 500 000 euró (kb. 130 000 000 forint) összeg erejéig is nyújthattak támogatást, ha fogyatékos munkavállalókat alkalmaztak. Az állami támogatás ugyanis a fogyatékos személyek foglalkoztatásának ösztönzésére kiemelt eszköz - ezt Joaquín Almunia, versenypolitikáért felelős európai uniós biztos is megerősítette. "Magyarország elsősorban az Európai Szociális Alap társfinanszírozásának köszönhetően ugyan végrehajtott bizonyos intézkedéseket a fogyatékos személyek munkaerő-piaci beilleszkedésének elősegítésére, azonban az ideiglenes keretszabály elfogadását követően semmilyen kezdeményezést nem foganatosított" - tette hozzá Almunia.

Példaképp említette, hogy Belgiumban a régiók speciálisan támogatott munkahelyeket létesítettek a fogyatékos személyek számára, illetve azok számára, akik a nyílt munkaerőpiacot választják és bérköltség-támogatást nyújtanak. A szociális partnerek szövetségi szinten specifikus kollektív szerződéssel egészítik ki a flamand és vallon kezdeményezéseket, amelyek célja a hátrányos megkülönböztetés kiküszöbölése a munkahelyi kapcsolatok teljes egészében, míg egy másik kollektív szerződés a fogyatékos személyek bérezésére irányul.

Olli Rehn, a gazdasági és monetáris ügyekért felelős biztos elmondta, az állami támogatásokra vonatkozó új ideiglenes keretszabály, melyet a Bizottság a gazdasági válságra adott gyors válaszként fogadott el, közvetett eszközként további lehetőségekkel is felruházta a tagállamokat.

Újfent bebizonyosodott, hogy a bukott szocialista magyar kormány elhibázott politikája miatt, ismét nem tudott élni egy olyan lehetőséggel, amely egyébként minden tagállam részére biztosított volt - fogalmazott Őry Csaba és Kósa Ádám hozzátéve: "Újra fel kell építeni a fogyatékos emberek foglalkoztatáspolitikáját, amit a rossz kormányzás és a hiteltelen pénzügyi politika tönkretett."

(EPP-HungarianPress)
 
médianaptár
-több
Jelenleg nincs információ
dosszié
Fundamentumok MSZP-SZDSZ Korrupédia Rendőri Brutalitás EU-Elnökség
események
-több
Tartsa a kurzort egy dátum fölé az aznapi programok- ért. Kattintson egy napra a részletekért.
Jelenleg nincs erre a napra vonatkozó információ
szervezet kereső
Keresse meg irányítószám alapján az Önhöz legközelebb működő választókerületi irodát!
Keres
új hozzászólók
 
 
HírekÁrvízi védekezésEU elnökségÖnkormányzatZöldEurópai UnióMondatokDossziéHírlevelek
Önkormányzati választások 2010 InterjúkInterjúPublicisztikaFórum
FrakcióVálasztott testületekTagozatokDokumentumokÖnkormányzati választások 2010Kapcsolat
KözleményekSajtótájékoztatók
VideókFotókHanganyagokDokumentumok
News in EnglishContact
EU-ElnökségMagyarország többre képes
Nyilvános szerződések