ajánlott oldalak
Magyarország nemcsak az európai átlagnál teljesít jobban, de visszakapaszkodott régiónk élbolyába is.
Orbán Viktor sajtónyilatkozata a TAKATÁ-val kötött stratégiai megállapodás aláírása után, 2013. november 15.
 

Az alternatív befektetési alapkezelőkről szóló jelentés

Az Európai Parlament Gazdasági és Pénzügyi Bizottsága tegnapi ülésén elfogadta az alternatív befektetési alapkezelőkről szóló jelentést. A jelentés célja, hogy az eddig szabályozatlan pénzügyi piacok működését egységes uniós szabályoknak vessék alá, ezáltal javítva a pénzügyi piacok működésének átláthatóságát és ellenőrzését. Győri Enikő európai parlamenti képviselő (Fidesz) módosító indítványai révén a jövőbeni szabályozás az átláthatóság biztosítása mellett figyelembe veszi a magyar kis- és közepes nagyságú alapkezelők érdekeit. Az Európai Parlament várhatóan júliusi plenáris ülésén szavaz a jogszabálycsomagról.
Létrehozva: 2010. május 18., 12:56
nyomtat küld

A pénzügyi válság legfontosabb tanulsága, hogy csak úgy lehet a rendszerkockázatokat pontosan felmérni és egy hatékony válság-előrejelzési rendszert kiépíteni, ha biztosítjuk a szabályozatlan pénzügyi piacok, mint például a spekulatív alapok, fedezeti- és ingatlanalapok, áru- és magántőkealapok működésének teljes körű átláthatóságát és ellenőrzését. Összhangban e törekvésekkel, a jelentés elfogadásával szigorodnak a spekulatív alapok európai működésére vonatkozó szabályok, hiszen az új szabályozás lehetővé teszi az európai pénzügyi felügyeletek számára a tőkekövetelményre, letétkezelésre és kockázatkezelésre vonatkozóan egy egységes uniós keretrendszer betartatását.

Győri Enikő európai parlamenti képviselő (Fidesz) több módosító indítványa is bekerült a kompromisszumos szövegbe. A néppárti politikus egyik indítványával sikerült elérnie, hogy a kis- és közepes méretű alapok mentesüljenek az új szabályozás rendelkezései alól. Így mentesülnek azok az alapok, amelyek nem rendelkeznek tőkeáttétellel és az alapban kezelt vagyon nem éri el a 100 millió eurót, illetve a 250 millió eurót abban az esetben, ha a befektetők legalább öt évig nem válthatják vissza befektetési jegyeiket. Ennek a módosító indítványnak az elfogadása azért tekinthető jelentős sikernek, mert lehetővé teszi, hogy csak azok a piaci szereplők viseljék a szabályozás többletterheit, akik érdemlegesen járulnak hozzá a pénzügyi rendszerkockázatok növekedéséhez, viszont a kis és közepes szereplők - mint a hazai befektetési alapkezelők - mentesülnek a szabályozásból fakadó többletköltségek megfizetése alól.

Győri Enikő másik jelentős módosító indítványa egy aggregát kockázati index felállítására és nyomon követésére tett javaslat, amely a nagy tőkeáttétellel működő spekulatív alapok (hedge fund) uniós szintű rendszerkockázatát összesítené. Ennek a rendszerkockázati indexnek a megalkotása és felügyelete már a pénzügyi felügyeleti reform keretében létrejövő Európai Értékpapírpiaci Felügyeleti Hatóságnak lenne a feladata.

"A most megszavazott uniós keretirányelv csak az első lépés egy olyan pénzügyi rendszer kialakítása felé, amelyet nem a spekuláció, hanem a reálgazdaság valós igényeinek szolgálata vezérel és melynek működése révén megelőzhető a mostanihoz hasonló európai pénzügyi válság kialakulása, elmélyülése" - hangsúlyozta a szavazás után Győri Enikő európai parlamenti képviselő.

(EPP-HungarianPress)
 
médianaptár
-több
Jelenleg nincs információ
dosszié
Fundamentumok MSZP-SZDSZ Korrupédia Rendőri Brutalitás EU-Elnökség
események
-több
Tartsa a kurzort egy dátum fölé az aznapi programok- ért. Kattintson egy napra a részletekért.
Jelenleg nincs erre a napra vonatkozó információ
szervezet kereső
Keresse meg irányítószám alapján az Önhöz legközelebb működő választókerületi irodát!
Keres
új hozzászólók
 
 
HírekÁrvízi védekezésEU elnökségÖnkormányzatZöldEurópai UnióMondatokDossziéHírlevelek
Önkormányzati választások 2010 InterjúkInterjúPublicisztikaFórum
FrakcióVálasztott testületekTagozatokDokumentumokÖnkormányzati választások 2010Kapcsolat
KözleményekSajtótájékoztatók
VideókFotókHanganyagokDokumentumok
News in EnglishContact
EU-ElnökségMagyarország többre képes
Nyilvános szerződések