ajánlott oldalak
Magyarország nemcsak az európai átlagnál teljesít jobban, de visszakapaszkodott régiónk élbolyába is.
Orbán Viktor sajtónyilatkozata a TAKATÁ-val kötött stratégiai megállapodás aláírása után, 2013. november 15.
 

Elfogadták a Schmitt-jelentést

Az Európai Parlament plenáris ülése nagy többséggel elfogadta Schmitt Pál, volt néppárti európai parlamenti képviselő által előterjesztett, az egyetemek és vállalkozások közti együttműködéséről szóló jelentést. A jelentés célja, hogy segítse a fiatal diplomások munkaerőpiaci beilleszkedését.
Létrehozva: 2010. május 20., 12:46
nyomtat küld

A Schmitt Pál jelentéstevő által előterjesztett dokumentumról eredetileg már áprilisban szavazott volna az Európai Parlament plenáris ülése, azonban az izlandi Eyjafjallajökull vulkán kitörése okozta közlekedési nehézségek miatt a határozathozatalt májusra halasztották. Mivel azonban Schmitt Pált az Országgyűlés múlt pénteken elnökévé választotta, európai parlamenti mandátuma megszűnt, így a mai végszavazásánál jelentésének bemutatására Marco Scurria olasz néppárti képviselőt kérte fel.

A Schmitt-jelentés szerint a felsőoktatás és a vállalkozások együttműködése kölcsönös előnyökkel jár, mivel az egyetemek közvetlen visszajelzést kaphatnak a cégek elvárásairól, míg a vállalkozások részvétele a kutatási-képzési programokban versenyelőnyhöz juttathatja őket. A jelentés felszólítja az Európai Bizottságot, hogy dolgozza ki az egyetemek és vállalkozások közti mobilitás jogi kereteit és ismerje el a tanulás e speciális formáját. Ennek során a hallgatók és oktatók közvetlen, gyakorlati tapasztalatra tehetnek szert, a szakemberek pedig felfrissíthetik elméleti ismereteiket, de akár posztgraduális képzésen is részt vehetnek.

Magyarország számára is kulcsfontosságú kérdés a fiatalok munkaerőpiaci integrálása, hiszen egyrészről az 56%-os hazai foglalkoztatási mutató az egyik legalacsonyabb az egész Európai Unióban, ugyanakkor drámaian megemelkedett a diplomás munkanélküliek aránya is.

Schmitt Pál jelentésében hangsúlyozza a kis- és középvállalkozások részvételének elősegítését, amelyek meghatározó szerepet játszanak a munkahelyteremtésben. A konkrét ösztönző-mechanizmusokat maguknak a tagállamoknak kell kialakítaniuk, hiszen mindenhol eltérőek a viszonyok és a lehetőségek. A jelentés hangsúlyozza továbbá, hogy a sikeres együttműködéshez elengedhetetlen a támogató jogi környezet kialakítása, adott esetben az állam, illetve a régió vagy a helyi hatóságok támogatása is.

(EPP-HungarianPress)
 
médianaptár
-több
Jelenleg nincs információ
dosszié
Fundamentumok MSZP-SZDSZ Korrupédia Rendőri Brutalitás EU-Elnökség
események
-több
Tartsa a kurzort egy dátum fölé az aznapi programok- ért. Kattintson egy napra a részletekért.
Jelenleg nincs erre a napra vonatkozó információ
szervezet kereső
Keresse meg irányítószám alapján az Önhöz legközelebb működő választókerületi irodát!
Keres
új hozzászólók
 
 
HírekÁrvízi védekezésEU elnökségÖnkormányzatZöldEurópai UnióMondatokDossziéHírlevelek
Önkormányzati választások 2010 InterjúkInterjúPublicisztikaFórum
FrakcióVálasztott testületekTagozatokDokumentumokÖnkormányzati választások 2010Kapcsolat
KözleményekSajtótájékoztatók
VideókFotókHanganyagokDokumentumok
News in EnglishContact
EU-ElnökségMagyarország többre képes
Nyilvános szerződések