ajánlott oldalak
Magyarország nemcsak az európai átlagnál teljesít jobban, de visszakapaszkodott régiónk élbolyába is.
Orbán Viktor sajtónyilatkozata a TAKATÁ-val kötött stratégiai megállapodás aláírása után, 2013. november 15.
 

Elindult a "Visegrád+ Kezdeményezés"

Az Európai Parlamentben szeptember 12-én került megrendezésre az ún. "Visegrád+ Kezdeményezés" első informális megbeszélése hat közép-európai néppárti külügyminiszter és öt európai parlamenti képviselő között. A résztvevők a találkozón megállapodtak egy olyan széles körű együttműködés kialakításában, melynek központi pillérei elsősorban a Nyugat-Balkán, az EU Keleti Partnerség Programja, az energia biztonság erősítése, és az Európai Külügyi Szolgálattal kapcsolatos politikák lesznek. A résztvevők megállapodtak, hogy a formálódó Külügyi Szolgálatban támogatják egymás jelöltjeit és közös cselekvéssel lépnek fel a diplomácia testületen belüli ún. földrajzi egyensúly-elvének érvényesüléséért.
Létrehozva: 2010. szeptember 15., 13:30
nyomtat küld

"A hatályban lévő Lisszaboni Szerződés és az Európai Néppárt közös értékei a "Visegrád+" keretében kiváló lehetőséget kínálnak egy megerősített közép-európai együttműködés megteremtésére, valamint konstruktív párbeszéd kialakítására az Európai Tanács és az Európai Parlament tagjai között" - mondta Jacek Saryusz-Wolski, a néppárti frakció lengyel delegációjának vezetője, az informális találkozó egyik kezdeményezője.

2011 Közép-Európa éve lehet, hiszen az egymást követő magyar illetve lengyel EU soros elnökségek biztosítják, hogy Közép-Európa ne csak földrajzi értelemben legyen Európa része, hanem valós politikai szereplővé váljon. Közép-Európa közös érdekekkel, közös történelmi és kulturális hagyományokkal rendelkezik.

"Az európai integráció története világos üzenettel bír: minden egyes tagállam nemzeti érdekének érvényesítését az egymással való együttműködés és a kölcsönösség segíti leginkább" - hangsúlyozta Schöpflin György fideszes európai parlamenti képviselő, a találkozó társkezdeményezője.

Az informális találkozón részt vett: Teodor Baconschi román; Mikolaj Dowgielewicz lengyel; Mikulas Dzurinda szlovák; Martonyi János magyar; Nikolay Mladenov bolgár; Karel Schwarzenberg cseh külügyminiszterek; valamint Andrey Kovatchev bolgár; Eduard Kukan szlovák; Jacek Saryusz-Wolski lengyel, Schöpflin György magyar és Traian Ungureanu román néppárti európai parlamenti képviselő.

A megbeszélés résztvevői megállapodtak az ehhez hasonló informális találkozók rendszeres lebonyolításában.


Brüsszel, 2010. szeptember 12.

(Schöpflin György és Jacek Saryusz-Wolski sajtóközleménye)
 
médianaptár
-több
Jelenleg nincs információ
dosszié
Fundamentumok MSZP-SZDSZ Korrupédia Rendőri Brutalitás EU-Elnökség
események
-több
Tartsa a kurzort egy dátum fölé az aznapi programok- ért. Kattintson egy napra a részletekért.
Jelenleg nincs erre a napra vonatkozó információ
szervezet kereső
Keresse meg irányítószám alapján az Önhöz legközelebb működő választókerületi irodát!
Keres
új hozzászólók
 
 
HírekÁrvízi védekezésEU elnökségÖnkormányzatZöldEurópai UnióMondatokDossziéHírlevelek
Önkormányzati választások 2010 InterjúkInterjúPublicisztikaFórum
FrakcióVálasztott testületekTagozatokDokumentumokÖnkormányzati választások 2010Kapcsolat
KözleményekSajtótájékoztatók
VideókFotókHanganyagokDokumentumok
News in EnglishContact
EU-ElnökségMagyarország többre képes
Nyilvános szerződések