ajánlott oldalak
Magyarország nemcsak az európai átlagnál teljesít jobban, de visszakapaszkodott régiónk élbolyába is.
Orbán Viktor sajtónyilatkozata a TAKATÁ-val kötött stratégiai megállapodás aláírása után, 2013. november 15.
 

Az uniót közelebb kell vinni az emberekhez.

Magyarországon kerül sor jövő tavasszal, az európai uniós tagországok EU-ügyekkel foglalkozó parlamenti bizottságainak következő találkozójára (COSAC) - jelentette be kedden Brüsszelben az Országgyűlés illetékes bizottságát elnöklő Hörcsik Richárd (Fidesz).
Létrehozva: 2010. október 27., 08:56 | Utoljára frissítve: 2010. október 27., 09:40
nyomtat küld

A plenáris találkozót május végén rendezik, ezt megelőzően, február elején pedig az elnökségek egyeztetnek - tette hozzá. Mint az MTI-nek elmondta, a kedden zárult belgiumi COSAC-találkozón tájékoztatást adott a januárban kezdődő soros magyar EU-elnökség programjáról. Megerősítette, hogy a program az emberi tényezőre épül, középpontjában a lakosság mindennapjait érintő problémák állnak, és egyik célja, hogy az uniót közelebb vigye az emberekhez.

Hörcsik Richárd kiemelte a romaintegráció, a felzárkózás, a szegénység és a népesség alakulásának problémáját. A magyar elnökség célja, hogy rajta keresztül az unió olyan válaszokat adjon a polgárok aggodalmaira, amelyek nyomán az EU-t jobban elfogadják.

Az úgynevezett demokratikus deficitre utalva emlékeztetett arra, hogy az uniós csatlakozáskor még a magyar lakosság 66 százaléka támogatta az integrációt, jelenleg viszont már csak 37 százalékos azok aránya, akik teljes egészében egyetértenek az uniós tagsággal. Válság van Európában, és az emberek joggal várják a politikai megoldásokat nemcsak a nemzeti parlamentektől és a nemzeti kormányoktól, hanem az európai intézményektől is - hangoztatta.

A bizottsági elnök reményét fejezte ki, hogy a következő fél évben kevesebb felesleges vita zajlik majd, és az unió a konkrétumokra tud koncentrálni. Utalt arra is, hogy a magyar elnökség jelentős elődje, a most irányító Belgium prioritásait viszi tovább.

A nemzeti jellegű prioritások közül Hörcsik Richárd kiemelte a Duna-régió programját, amelyet az unió a magyar félévben fogad majd el. A Balti-tenger menti országokra vonatkozó program után ez a második nagyszabású régiós stratégia - szögezte le.

Kifejtette: ez egy regionális gazdaságfejlesztési program, amelyhez nem közvetlenül a Duna mentén fekvő országok is csatlakoznak. Olyan stratégiáról van szó, amely minden bizonnyal a Magyarországot követő elnökségi programokban is megjelenik majd - fűzte hozzá. Ehhez kapcsolódva kiemelte: már magyar elnökség alatt egyeztetnek a következő elnökségi trióval, Lengyelországgal, Dániával és Ciprussal is.

(MTI-fidesz.hu)
 
médianaptár
-több
Jelenleg nincs információ
dosszié
Fundamentumok MSZP-SZDSZ Korrupédia Rendőri Brutalitás EU-Elnökség
események
-több
Tartsa a kurzort egy dátum fölé az aznapi programok- ért. Kattintson egy napra a részletekért.
Jelenleg nincs erre a napra vonatkozó információ
szervezet kereső
Keresse meg irányítószám alapján az Önhöz legközelebb működő választókerületi irodát!
Keres
új hozzászólók
 
 
HírekÁrvízi védekezésEU elnökségÖnkormányzatZöldEurópai UnióMondatokDossziéHírlevelek
Önkormányzati választások 2010 InterjúkInterjúPublicisztikaFórum
FrakcióVálasztott testületekTagozatokDokumentumokÖnkormányzati választások 2010Kapcsolat
KözleményekSajtótájékoztatók
VideókFotókHanganyagokDokumentumok
News in EnglishContact
EU-ElnökségMagyarország többre képes
Nyilvános szerződések