ajánlott oldalak
Magyarország nemcsak az európai átlagnál teljesít jobban, de visszakapaszkodott régiónk élbolyába is.
Orbán Viktor sajtónyilatkozata a TAKATÁ-val kötött stratégiai megállapodás aláírása után, 2013. november 15.
 

Európai intézkedéscsomag az egységes piac erősítésére

Az Európai Bizottság szerdán fogadta el és tette közzé az Európai Egységes Piaci Intézkedéscsomagot (EEPI-t), amely a magyar fogyasztók, és kis- és középvállalkozások (kkv-k) számára is kedvező javaslatokat tartalmaz - mondta el szerdán Szűcs Tamás, az Európai Bizottság Magyarországi Képviseletének vezetője.
Létrehozva: 2010. október 27., 18:56 | Utoljára frissítve: 2010. október 27., 18:58
nyomtat küld

Szűcs Tamás kiemelte, hogy szintén a mai napon fogadott el a Bizottság két további nagy jelentőségű dokumentumot: az egységes piaci csomaghoz szervesen kapcsolódó, európai uniós állampolgársági jelentést és az Európai Bizottság 2011-es munkaprogramját.

A képviseletvezető elmondta: 1992-es létrehozása óta az egységes piac sok előnyt hozott Európának és Magyarországnak is, azonban a gazdasági válság miatt az Európai Uniónak (EU-nak) tennie kell a gazdasági növekedés fellendítéséért és a munkahelyteremtésért.

A csomag 50 javaslatot tartalmaz, a cél, hogy ezekből 2012 végéig - az egységes piac fennállásának 20. évfordulójára - konkrét intézkedések szülessenek.

Az EEPI olyan politikai programot javasol, amelynek célja, hogy feltárja a növekedési potenciált és erősítse a bizalmat a társadalmi fejlődést elősegítő intézkedésekkel. A kezdeményezések a belső piac kulcsfontosságú szereplőit, a vállalatokat, a munkavállalókat és a fogyasztókat célozzák - mondta Szűcs Tamás.

Kiemelte: a program középpontjában a gazdasági növekedés, a szociális dimenzió, és a belső piac jó irányítása áll, az 50 javaslat is e három téma között oszlik meg.

A gazdaságélénkítő javaslatok többek között a kkv-k tőkéhez jutását segítik, valamint a cégjegyzékek összekapcsolását célozzák meg. A bizottság további célja a kkv-k adminisztratív terheinek csökkentése, valamint az innováció elősegítése egy európai szabadalom létrehozásával. A több tagállamban működő vállalatokra a tervek szerint közös konszolidált társasági adóalap vonatkozna, ugyanakkor az adókulcsok meghatározása továbbra is tagállami hatáskörben maradna.

Hangsúlyozta: a digitális piac egységesítése Európában évente akár 30.000 új munkahelyet teremthet, és 2020-ig akár 4 százalékos GDP-növekedést hozhat.

A szociális fejezetről elmondta: ebben találhatók például a felelős hitelezéssel és hitelfelvétellel, valamint a banki díjak átláthatóságával kapcsolatos javaslatok.

Az egységes piac irányítását többek között úgy újítanák meg, hogy kiterjesztik a Belső Piaci Információs Rendszert.

Szűcs Tamás ismertette: október 27. és 2011. február vége között a bizottság Európa-szerte nyílt konzultációt kezdeményez a javaslatcsomagról, és várja a nemzeti parlamentek, a regionális és helyi önkormányzatok, a civil társadalom, a szakszervezetek és valamennyi érintett szakmai testület véleményét. Hozzátette: november 9-én az EP közmeghallgatást tart a témában az Egységes Piac Fórum keretein belül.

(MTI-fidesz.hu)
 
médianaptár
-több
Jelenleg nincs információ
dosszié
Fundamentumok MSZP-SZDSZ Korrupédia Rendőri Brutalitás EU-Elnökség
események
-több
Tartsa a kurzort egy dátum fölé az aznapi programok- ért. Kattintson egy napra a részletekért.
Jelenleg nincs erre a napra vonatkozó információ
szervezet kereső
Keresse meg irányítószám alapján az Önhöz legközelebb működő választókerületi irodát!
Keres
új hozzászólók
 
 
HírekÁrvízi védekezésEU elnökségÖnkormányzatZöldEurópai UnióMondatokDossziéHírlevelek
Önkormányzati választások 2010 InterjúkInterjúPublicisztikaFórum
FrakcióVálasztott testületekTagozatokDokumentumokÖnkormányzati választások 2010Kapcsolat
KözleményekSajtótájékoztatók
VideókFotókHanganyagokDokumentumok
News in EnglishContact
EU-ElnökségMagyarország többre képes
Nyilvános szerződések