ajánlott oldalak
Magyarország nemcsak az európai átlagnál teljesít jobban, de visszakapaszkodott régiónk élbolyába is.
Orbán Viktor sajtónyilatkozata a TAKATÁ-val kötött stratégiai megállapodás aláírása után, 2013. november 15.
 

"A Nőkért és a Tudományért" program díjazottjait fogadta Dr. Navracsics Tibor a Magyar Tudomány Ünnepén

Létrehozva: 2010. november 3., 16:01
nyomtat küld

A Magyar Tudomány Ünnepe alkalmából Dr. Navracsics Tibor hivatalában fogadta a "L'Oréal-UNESCO A Nőkért és a Tudományért magyar ösztöndíj" elnevezésű program díjazottjait. A kötetlen találkozón - amelyen Nagy Anna kormányszóvivő is jelen volt -- a miniszterelnök-helyettes, közigazgatási és igazságügyi miniszter hangsúlyozta: fontos felhívni a figyelmet a tudományos életben kiemelkedőt nyújtó, tehetséges magyar kutatók munkájára.

Navracsics Tibor emlékeztetett arra: az, hogy 1825-ben gróf Széchenyi István birtokainak éves jövedelmét ajánlotta fel a Magyar Tudományos Akadémia megalapítására, jelentős lépés volt a minőségi oktatás, a kutatás, az innováció és a kreativitás előretörése szempontjából, amelyek alapjaiban határozzák meg egy nemzet erejét. Hozzátette: a nyolc éve a két szervezet által megalapított ösztöndíjprogram szintén nagy lépés annak érdekében, hogy elismeréssel támogassák és anyagilag segítsék azokat a tehetséges fiatalokat, akik kutatómunkájukkal hozzájárulnak a magyar tudományos élet fejlődéséhez. Hangsúlyozta: a kormányzat egyik legfontosabb célkitűzése a magyar tudomány és kutatás-fejlesztés támogatottságának és eredményességének növelése, valamint a tehetséges fiatalok itthon tartása. A program díjazottjai, Kutasi Kinga és Dr. Papp Mária a találkozón arról beszéltek, hogy a tudományos élet számos területén jóval nehezebb feladat hárul a nőkre, akiket munkájukban sokkal inkább korlátoznak a család körüli teendők.

"A Nőkért és a Tudományért" ösztöndíjat 2003-ban alapították. A programra olyan 30, 35 és 45 év alatti kutató nők nyújthatták be pályázatukat, akik a magyar felsőoktatási kutatási intézményekben, illetve az MTA kutatóintézeteiben dolgoznak. Eddig 8 alkalommal 25 fiatal magyar kutatónő vehette át az elismerést.
A program idei három díjazottja: Sándor Katalin, aki a pirospaprika csípős anyagát (kapszaicin) és annak hatásait kutatja, a gyulladáscsökkentés és a fájdalomcsillapítás új terápiás lehetőségeinek feltárásával foglalkozik. Kutasi Kinga, aki fizikusként a gyógyászat fejlesztéséhez szeretne hozzájárulni egy egyedülálló sterilizációs (műszer-fertőtlenítő) módszer kifejlesztésével. Dr. Papp Mária belgyógyász, gasztroenterológus pedig a jelenleg még gyógyíthatatlan gyulladásos bélbetegségek kialakulásának okát kutatja. E betegségek Európában évente mintegy 2,2 millió, Magyarországon hozzávetőlegesen 35 ezer ember életét nehezítik meg. Mindhármuk kutatása a gyakorlatban, a világ bármely országában hasznosítható eredményeket ígér.

A találkozóra a díjazottakat elkísérte Kovácsné Bíró Ágnes, a Magyar UNESCO Bizottság főtitkára és Sasvári Tünde, a L'Oréal PR menedzsere is.

Budapest, 2010. november 3.
Kormányzati Kommunikációs Államtitkárság

 
médianaptár
-több
Jelenleg nincs információ
dosszié
Fundamentumok MSZP-SZDSZ Korrupédia Rendőri Brutalitás EU-Elnökség
események
-több
Tartsa a kurzort egy dátum fölé az aznapi programok- ért. Kattintson egy napra a részletekért.
Jelenleg nincs erre a napra vonatkozó információ
szervezet kereső
Keresse meg irányítószám alapján az Önhöz legközelebb működő választókerületi irodát!
Keres
új hozzászólók
 
 
HírekÁrvízi védekezésEU elnökségÖnkormányzatZöldEurópai UnióMondatokDossziéHírlevelek
Önkormányzati választások 2010 InterjúkInterjúPublicisztikaFórum
FrakcióVálasztott testületekTagozatokDokumentumokÖnkormányzati választások 2010Kapcsolat
KözleményekSajtótájékoztatók
VideókFotókHanganyagokDokumentumok
News in EnglishContact
EU-ElnökségMagyarország többre képes
Nyilvános szerződések