ajánlott oldalak
Magyarország nemcsak az európai átlagnál teljesít jobban, de visszakapaszkodott régiónk élbolyába is.
Orbán Viktor sajtónyilatkozata a TAKATÁ-val kötött stratégiai megállapodás aláírása után, 2013. november 15.
 

Pécs saját kézbe venné a távfűtést

A városi távfűtő vállalat, a PÉTÁV Kft. kisebbségi tulajdonrészének visszavásárlását tervezi négy éven belül Pécs önkormányzata. A lépést a cég könnyebb irányítása indokolná.
Létrehozva: 2010. november 24., 15:39 | Utoljára frissítve: 2010. november 24., 15:53
nyomtat küld

Az önkormányzat vissza kívánja vásárolni a PÉTÁV 49 százalékos tulajdonrészét a Pannon Hőerőmű Zrt.-től, ezzel kapcsolatban a napokban szándéknyilatkozatot írtunk alá Péterffy Attilával, a kisebbségi tulajdonos cég vezérigazgatójával - mondta Páva Zsolt, a város polgármestere szerdán Pécsen, sajtótájékoztatón.

A fideszes politikus magyarázata szerint a visszavásárlással a PÉTÁV egy olyan egységes önkormányzati társaságként működhetne, melynek irányításában nem kellene a résztulajdonos szempontjait figyelembe véve kompromisszumokat kötni, így a vállalat vezetése könnyebbé, gyorsabbá, hatékonyabbá válhatna.

Pécs számára biztonságot jelent, és ezért stratégiai kérdés is, hogy közszolgáltatói kizárólagosan önkormányzati tulajdonban legyenek - tette hozzá. Utalt arra: a város a hulladékkezelő Biokom Kft. kisebbségi üzletrészét hat évvel ezelőtt vásárolta vissza, a vízszolgáltatás egy évvel ezelőtt került egy önkormányzati cég kezébe, és ez a terv a helyi tömegközlekedés tekintetében is.

Páva Zsolt az MTI kérdésére, miszerint mennyit ér a PÉTÁV üzletrésze, és azt milyen forrásból vásárolná vissza a város, azt mondta: a kisebbségi tulajdonrész értékét fel kell mérni, a vételár előteremtésére pedig négy éve van a városnak.

Péterffy Attila, a francia Dalkia érdekeltségébe tartozó, a PÉTÁV-nak hőenergiát szolgáltató pécsi hőerőművet is működtető Pannon Hőerőmű Zrt. elnök-vezérigazgatója a tájékoztatón azt közölte: a cég nyitott kölcsönös előnyökkel járó megállapodások megkötésére, és szeretné elősegíteni, hogy a város a saját kezébe vegye a távfűtést. Ez azonban nagyban függ attól, hogy a feleknek a PÉTÁV-üzletrész árára vonatkozó elképzelései mennyire találkoznak egymással - hangsúlyozta.

A cégvezető megjegyezte, fontosnak tartják a pécsi távhőpiac stabilitását és lehetőség szerint egy fejlődési pályára állítását, s reményét fejezte ki, hogy a szándéknyilatkozat aláírása tovább erősíti a városvezetéssel ápolt jó kapcsolatukat.

Gasz Zoltán, a PÉTÁV Kft. ügyvezetője elmondta, hogy a PÉTÁV kisebbségi tulajdonrészét 2000-ben, egymilliárd forintért értékesítette a város. A jelenleg mintegy 230 embert foglalkoztató önkormányzati többségi tulajdonú cég 31 ezer lakossági, és több mint 400 közületi fogyasztó távhőellátását biztosítja. Éves árbevétele mintegy 8 milliárd forint, nyeresége pedig 10-20 millió forint.

Kitért arra, hogy Pécsen egy átlagos, 50 négyzetméteres távfűtéses lakás fűtési költsége mintegy 120 ezer forint évente, ennél olcsóbban csak Győrben biztosítják ezt a szolgáltatást a százezernél magasabb lélekszámú hazai nagyvárosok közül.

Azt, hogy a PÉTÁV kisebbségi tulajdonrészének visszavásárlása milyen hatással lehet a távfűtés későbbi áraira, a sajtótájékoztató résztvevői nem tudtak válaszolni, az ezzel kapcsolatos kérdéseket korainak nevezték.

(MTI-fidesz.hu)
 
médianaptár
-több
Jelenleg nincs információ
dosszié
Fundamentumok MSZP-SZDSZ Korrupédia Rendőri Brutalitás EU-Elnökség
események
-több
Tartsa a kurzort egy dátum fölé az aznapi programok- ért. Kattintson egy napra a részletekért.
Jelenleg nincs erre a napra vonatkozó információ
szervezet kereső
Keresse meg irányítószám alapján az Önhöz legközelebb működő választókerületi irodát!
Keres
új hozzászólók
 
 
HírekÁrvízi védekezésEU elnökségÖnkormányzatZöldEurópai UnióMondatokDossziéHírlevelek
Önkormányzati választások 2010 InterjúkInterjúPublicisztikaFórum
FrakcióVálasztott testületekTagozatokDokumentumokÖnkormányzati választások 2010Kapcsolat
KözleményekSajtótájékoztatók
VideókFotókHanganyagokDokumentumok
News in EnglishContact
EU-ElnökségMagyarország többre képes
Nyilvános szerződések