ajánlott oldalak
Magyarország nemcsak az európai átlagnál teljesít jobban, de visszakapaszkodott régiónk élbolyába is.
Orbán Viktor sajtónyilatkozata a TAKATÁ-val kötött stratégiai megállapodás aláírása után, 2013. november 15.
 

Törvénymódosítást kezdeményez a szekszárdi önkormányzat

Az orvosi működtetési jogot érintő törvénymódosítást kezdeményez a szekszárdi önkormányzat, miután a tolnai megyeszékhelyen egy háziorvos külföldi munkavállalása miatt tartósan nem tudják betölteni a posztot az adott orvosi körzetben.
Létrehozva: 2010. november 30., 11:12 | Utoljára frissítve: 2010. november 30., 13:29
nyomtat küld

Haag Éva (Fidesz-KDNP), a város alpolgármestere az MTI-nek elmondta: a szekszárdi 6. számú körzet háziorvosa Svédországban vállalt munkát, helyettesítéséről ez év júliusa óta az önkormányzat gondoskodik.

A megüresedett orvosi körzetre a város azért nem köt szerződést mással, mert a működtetési jog - praxisjog - a külföldön dolgozó orvosé, aki esetleg perelhetné emiatt az önkormányzatot - tette hozzá.

Az Országos Egészségbiztosítási Pénztártól (OEP) nem kaptunk egyértelmű állásfoglalást arról, hogy köthetünk-e ellátási szerződést más orvossal a körzetre - mondta az alpolgármester, hozzáfűzve, hogy a finanszírozást ugyanakkor az önkormányzatnak utalja az OEP.

Horváth István (Fidesz-KDNP) polgármester a szekszárdi közgyűlés legutóbbi ülésén bejelentett törvénymódosítási kezdeményezést azzal magyarázta, hogy több önkormányzat szembesült azzal: nem tudják betölteni a posztot egy körzetben, mert a mostani gazdasági helyzetben túl sokat kérnek a működtetési jogért. Egy kezdő orvos ezt nem tudja kifizetni, mert nincs 6-10 millió forintja - fogalmazott.

Gyovai Sándor, a Magyar Orvosi Kamara (MOK) jogi szakértője az eset kapcsán emlékeztetett arra: 2006 előtt az önkormányzatok egy tartósan betöltetlen orvosi körzet ellátására egy működtetési joggal nem rendelkező orvossal is köthettek szerződést. Az Alkotmánybíróság egy 2006-os döntése értelmében a működtetési jog nem szűnik meg azzal, ha egy orvos nem látja el a körzetben a betegeket. Az önkormányzat ugyanakkor felmondhatja az orvossal kötött szerződést - mondta a szakértő.

Éger István, a MOK elnöke az MTI-nek nyilatkozva megjegyezte: a háziorvosi szakma az Európai Unióban a második legkeresettebb orvosi szakma, és mivel Magyarországon az alapellátás mellőzötté vált, sokan keresik külföldön a boldogulást.

A MOK elnöke hozzátette: bár a kamarának pontos adatai nincsenek erre vonatkozóan, országszerte több százra tehető a betöltetlen háziorvosi praxisok száma. A külföldre távozó háziorvos példája nem tipikus, de ha 2011-ben nem változik a praxisok eltartó képessége, megerősödik az európai uniós csábítás - mondta Éger István.

(MTI-fidesz.hu)
 
médianaptár
-több
Jelenleg nincs információ
dosszié
Fundamentumok MSZP-SZDSZ Korrupédia Rendőri Brutalitás EU-Elnökség
események
-több
Tartsa a kurzort egy dátum fölé az aznapi programok- ért. Kattintson egy napra a részletekért.
Jelenleg nincs erre a napra vonatkozó információ
szervezet kereső
Keresse meg irányítószám alapján az Önhöz legközelebb működő választókerületi irodát!
Keres
új hozzászólók
 
 
HírekÁrvízi védekezésEU elnökségÖnkormányzatZöldEurópai UnióMondatokDossziéHírlevelek
Önkormányzati választások 2010 InterjúkInterjúPublicisztikaFórum
FrakcióVálasztott testületekTagozatokDokumentumokÖnkormányzati választások 2010Kapcsolat
KözleményekSajtótájékoztatók
VideókFotókHanganyagokDokumentumok
News in EnglishContact
EU-ElnökségMagyarország többre képes
Nyilvános szerződések