ajánlott oldalak
Magyarország nemcsak az európai átlagnál teljesít jobban, de visszakapaszkodott régiónk élbolyába is.
Orbán Viktor sajtónyilatkozata a TAKATÁ-val kötött stratégiai megállapodás aláírása után, 2013. november 15.
 

Kétnapos ülést tartanak az uniós külügyminiszterek

Kétnapos ülést tartanak Brüsszelben az EU-országok külügyminiszterei: hétfőn külpolitikai témákat tekintenek át, kedden pedig - az úgynevezett általános ügyek megvitatásakor - szó lesz egyebek közt az unió bővítési politikájáról, valamint előkészítik a hét második felében, csütörtökön és pénteken tartandó EU-csúcstalálkozót.
Létrehozva: 2010. december 12., 11:13 | Utoljára frissítve: 2010. december 13., 11:49
nyomtat küld

A kétnapos eseménysorozathoz több külön tanácskozás is kapcsolódik. Ezek egyike, hogy hétfőn délelőtt megrendezik az EU és a keleti partnerséghez tartozó országok - Ukrajna, Fehéroroszország, Moldova, Azerbajdzsán, Grúzia és Örményország - külügyminisztereinek találkozóját. A résztvevők - Catherine Ashtonnak, az EU kül- és biztonságpolitikai főképviselőjének az elnökletével - áttekintik a keleti partnerségi folyamat eddigi fejleményeit, és tárgyalnak a jövő májusban Gödöllőn rendezendő keleti partnerségi csúcstalálkozóról is.

Martonyi János külügyminiszter, aki a soros EU-elnökségre készülő Magyarországot képviseli ezeken a megbeszéléseken, Ashton kérésére ellátja az elnöki teendőket a szintén hétfőn sorra kerülő EU-Tádzsikisztán együttműködési tanács ülésén.

Magán az uniós külügyi tanácsülésen a miniszterek politikai vitát folytatnak a Nyugat-Balkán európai közeledésének kérdésköréről. Ezen témakörök közül kiemelkedik a Belgrád-Pristina párbeszéd beindításának kérdése és a koszovói választások értékelése.

A külügyminiszterek folytatják az EU szudáni szerepvállalásának előkészítését, tekintettel a 2011. január 9-i népszavazásra és az azzal kapcsolatos kihívásokra, valamint megvitatják a legutóbbi közel-keleti fejleményeket, elsősorban a gázai helyzet javítására irányuló lehetséges lépéseket. Munkavacsorájuk keretében a miniszterek áttekintik a stratégiai partnerekhez fűződő kapcsolatokat, valamint tájékoztatást kapnak az Iránnal december 6-7-én Genfben megtartott tárgyalási fordulóról.

Az általános ügyek tanácsának keddi ülésén a miniszterek közös következtetéseket fogadnak el az Európai Bizottság - az EU legfőbb végrehajtó testülete - által novemberben előterjesztett bővítési csomagról, megvitatják a horvát, és az attól jelentős elmaradásban levő török csatlakozási tárgyalások helyzetét.

A kohéziónak - felzárkóztatási politikának - szentelt napirendi pont keretében áttekintik a gazdasági, szociális és területi kohézióról szóló, sorrendben 5. jelentést, valamint elnökségi tájékoztatás várható a kohéziós politikával foglalkozó miniszterek november 22-23-i informális ülésének eredményeiről. A napirendi pont keretében Magyarország ismerteti a kohéziós dosszié magyar elnökség alatti kezelésével kapcsolatos elképzeléseit.

A külügyminiszterek megvitatják emellett a Brüsszelben jövő év február 4-én tartandó, tehát a magyar elnökség alatti első EU-csúcs napirendtervezetét. A keddi munkaebéd alatt - Herman Van Rompuy-nek, az Európai Tanács elnökének a részvételével - ennél jóval közelebbre tekintenek: előkészítik a december 16-17-i EU-csúcsot, megvitatják az ott elfogadandó következtetéseket.

(MTI-fidesz.hu)
 
médianaptár
-több
Jelenleg nincs információ
dosszié
Fundamentumok MSZP-SZDSZ Korrupédia Rendőri Brutalitás EU-Elnökség
események
-több
Tartsa a kurzort egy dátum fölé az aznapi programok- ért. Kattintson egy napra a részletekért.
Jelenleg nincs erre a napra vonatkozó információ
szervezet kereső
Keresse meg irányítószám alapján az Önhöz legközelebb működő választókerületi irodát!
Keres
új hozzászólók
 
 
HírekÁrvízi védekezésEU elnökségÖnkormányzatZöldEurópai UnióMondatokDossziéHírlevelek
Önkormányzati választások 2010 InterjúkInterjúPublicisztikaFórum
FrakcióVálasztott testületekTagozatokDokumentumokÖnkormányzati választások 2010Kapcsolat
KözleményekSajtótájékoztatók
VideókFotókHanganyagokDokumentumok
News in EnglishContact
EU-ElnökségMagyarország többre képes
Nyilvános szerződések