ajánlott oldalak
Magyarország nemcsak az európai átlagnál teljesít jobban, de visszakapaszkodott régiónk élbolyába is.
Orbán Viktor sajtónyilatkozata a TAKATÁ-val kötött stratégiai megállapodás aláírása után, 2013. november 15.
 

Gazdasági unió felé halad az EU

A válság nyomán elhatározott válaszlépésekkel a gazdasági unió kialakítása felé halad az Európai Unió - állapították meg az elnökségi triót alkotó három ország - Spanyolország, Belgium és Magyarország - európai ügyekkel foglalkozó államtitkárai pénteki brüsszeli sajtóbeszélgetésükön.
Létrehozva: 2010. december 17., 13:31
nyomtat küld

Diego López Garrido, Olivier Chastel és Győri Enikő az EU-csúcstalálkozó alatt találkozott újságírókkal és értékelte az idei első, majd második félévi spanyol, illetve belga elnökség által elért eredményeket, valamint felvázolta a magyar elnökség előtt álló feladatokat.

Győri Enikő értékelése szerint nagyon jó gondolatnak bizonyult a három egymást követő EU-elnökség trió keretében megvalósuló szoros együttműködése, mert egymás munkáját következetesen lehetett folytatni, és váratlan helyzeteket is sikerült kezelni. Emlékeztetett arra, hogy a spanyol elnökség alatt kialakították az első pénzügyi stabilitási eszközrendszert, és össze tudták állítani a görög mentőcsomagot, majd a belga elnökség alatt megtörtént Írország pénzügyi megsegítése is. "Remélem, itt ezzel meg is állunk, és nem válik a trió hagyományává, hogy minden elnökségnek tető alá kell hoznia egy mentőcsomagot" - jegyezte meg a magyar államtitkár.

Győri Enikő szerint a spanyol és a belga elnökségnek köszönhetően jól előkészítették az európai pénzügyi felügyelet mechanizmusát. Mint hozzátette, a belga elnökségnek hála, sikerült elfogadtatni az EU jövő évi költségvetését is, aminek néhány héttel ezelőtt még nem voltak jók a kilátásai. Szintén kiemelte a magyar államtitkár, hogy kialakították az Európai Külügyi Szolgálat kereteit, előteremtették a működés megkezdéséhez szükséges pénzt.

A folytatódó szoros együttműködés jegyében Magyarország kérésére a magyar elnökség alatt is spanyol, illetve belga elnöke lesz néhány szakértői szintű előkészítő munkacsoportnak - így például tengerhajózási, halászati ügyekben.

A magyar elnökségi feladatok közül Győri Enikő kiemelte annak a hat jogszabályi tervezetnek az ügyét, amelyek az úgynevezett gazdasági kormányzásra - a tagállamok közti gazdaságpolitikai együttműködésre - vonatkoznak. E jogszabályokat illetően a magyar ciklus végére, júniusra le kell zárni az előkészítő, konzultációs munkát.

Magyarország indítja majd be az "európai szemeszterként" emlegetett rendszert, ami azt jelenti, hogy a tagállamok előzetesen bemutatják az EU-nak saját következő évi költségvetési tervezetüket.

Győri Enikő reményét hangoztatta, hogy a magyar elnökség alatt sikerül eredményesen lezárni a horvát EU-csatlakozási tárgyalásokat. Az MTI kérdésére elmondta: a magyar elnökség igyekszik előmozdítani, hogy Románia és Bulgária mielőbb csatlakozhasson a belső határellenőrzéstől mentes schengeni övezethez. E tekintetben azonban leszögezte: az érintett országoknak meg kell felelniük minden, ehhez szükséges előírásnak, és a soros elnöklő országnak nem lehet ettől eltérő vezérfonala.

(MTI-fidesz.hu)
 
médianaptár
-több
Jelenleg nincs információ
dosszié
Fundamentumok MSZP-SZDSZ Korrupédia Rendőri Brutalitás EU-Elnökség
események
-több
Tartsa a kurzort egy dátum fölé az aznapi programok- ért. Kattintson egy napra a részletekért.
Jelenleg nincs erre a napra vonatkozó információ
szervezet kereső
Keresse meg irányítószám alapján az Önhöz legközelebb működő választókerületi irodát!
Keres
új hozzászólók
 
 
HírekÁrvízi védekezésEU elnökségÖnkormányzatZöldEurópai UnióMondatokDossziéHírlevelek
Önkormányzati választások 2010 InterjúkInterjúPublicisztikaFórum
FrakcióVálasztott testületekTagozatokDokumentumokÖnkormányzati választások 2010Kapcsolat
KözleményekSajtótájékoztatók
VideókFotókHanganyagokDokumentumok
News in EnglishContact
EU-ElnökségMagyarország többre képes
Nyilvános szerződések