ajánlott oldalak
Magyarország nemcsak az európai átlagnál teljesít jobban, de visszakapaszkodott régiónk élbolyába is.
Orbán Viktor sajtónyilatkozata a TAKATÁ-val kötött stratégiai megállapodás aláírása után, 2013. november 15.
 

Orbán: Norvégia támogatja a magyar uniós elnökséget

A norvég kormány támogatásáról biztosította Orbán Viktort a magyar uniós elnökséget illetően. Minderről a két kormányfő tájékoztatta a sajtó képviselőit a Parlamentben tartott közös sajtótájékoztatóján szerdán. Tekintse meg képgalériánkat!
Létrehozva: 2011. január 12., 14:36 | Utoljára frissítve: 2011. január 12., 16:04
nyomtat küld

Jens Stoltenberg nemcsak mint norvég miniszterelnök, hanem mint barát is érkezett Magyarországra - jelentette ki Orbán Viktor, miután a magyar uniós elnökség programjáról tájékoztatta a skandináv ország kormányfőjét. A magyar miniszterelnök örömét fejezte ki, hogy a program elnyerte a norvégok tetszését, akik támogatásukról biztosították hazánkat. Orbán Viktor a részletekről szólva arra hívta fel a figyelmet, hogy az elnökség egyik speciális témája az energetika kérdése lesz. Mint fogalmazott, különböző okokból ugyan, de mindkét ország érdeke, hogy Európának egységes energetikai piaca legyen. Hozzátette: Magyarország bővíteni kívánja a schengeni övezetet, és támogatja Románia és Bulgária csatlakozását.

Fotó: fidesz.hu

Orbán Viktor biztosította Jens Stoltenberget arról is, hogy a krízisadók hazánkban átmeneti jelleggel lettek bevezetve, és külön kiemelte azt is, hogy az általános- és a válságadók együttesen sem érik el az európai átlagot. Mint folytatta, a krízisadók kivezetésre kerülnek, melynek részleteiről a cégekkel fognak majd tárgyalni, ugyanakkor ezek az adónemek szerves részét fogják képezni három évig a magyar költségvetésnek. A magyar kormányfő végül tájékoztatott arról is, hogy júniusban Norvégiával közösen fogják értékelni a magyar elnökséget.

Fotó: fidesz.hu

Európa legnagyobb gázexportőre

A norvég miniszterelnök nemcsak köszönetet mondott a meghívásért, de megerősítette Orbán Viktor szavait, mely szerint barátként érkezett hazánkba. Mint mondta, támogatni fogják a magyar elnökség napirendjét, és Jens Stoltenberg is az energetika területét nevezte a leglényegesebb kérdésnek. Magyarázatképpen hozzátette, Norvégia a kontinens egyik legfontosabb gázexportőre, Európa gázigényének 20 százalékát ők biztosítják. A norvég kormányfő reményét fejezte ki, hogy a februári energiacsúcson tovább bővíthető és erősíthető az erről szóló párbeszéd, illetve további együttműködések támogatásáról biztosította hazánkat a pénzügyi területeken. Stoltenberg végül kitért a két ország kapcsolatára is, mely véleménye szerint rendkívül jól fejlődik, elsősorban az oktatás területén. Jelenleg 800 norvég egyetemi hallgató tanul Magyarországon, elsősorban az orvosi egyetemeken.

(fidesz.hu)
 
médianaptár
-több
Jelenleg nincs információ
dosszié
Fundamentumok MSZP-SZDSZ Korrupédia Rendőri Brutalitás EU-Elnökség
események
-több
Tartsa a kurzort egy dátum fölé az aznapi programok- ért. Kattintson egy napra a részletekért.
Jelenleg nincs erre a napra vonatkozó információ
szervezet kereső
Keresse meg irányítószám alapján az Önhöz legközelebb működő választókerületi irodát!
Keres
új hozzászólók
 
 
HírekÁrvízi védekezésEU elnökségÖnkormányzatZöldEurópai UnióMondatokDossziéHírlevelek
Önkormányzati választások 2010 InterjúkInterjúPublicisztikaFórum
FrakcióVálasztott testületekTagozatokDokumentumokÖnkormányzati választások 2010Kapcsolat
KözleményekSajtótájékoztatók
VideókFotókHanganyagokDokumentumok
News in EnglishContact
EU-ElnökségMagyarország többre képes
Nyilvános szerződések