ajánlott oldalak
Magyarország nemcsak az európai átlagnál teljesít jobban, de visszakapaszkodott régiónk élbolyába is.
Orbán Viktor sajtónyilatkozata a TAKATÁ-val kötött stratégiai megállapodás aláírása után, 2013. november 15.
 

"A legfontosabb cél az EU gazdaságának megerősítése"

Az uniós teendők kapcsán nincs vesztegetni való idő, ezért a magyar elnökség a poszt átvételét követően azonnal munkához látott - mondta Győri Enikő, EU-ügyekért felelős államtitkár csütörtökön Budapesten.
Létrehozva: 2011. január 13., 16:37 | Utoljára frissítve: 2011. január 13., 16:57
nyomtat küld

A spanyol-belga-magyar elnökségi trió uniós ügyekért felelős államtitkárainak közös sajtótájékoztatóján Győri Enikő kijelentette: a legfontosabb cél az EU gazdaságának megerősítése, ezért egyebek mellett a tagállamok szorosabb együttműködésére, a nemzeti gazdaságpolitikák egyeztetésére és a gazdasági növekedést ösztönző EU 2020 stratégia "beüzemelésére" van szükség.

Az Európa-ügyi miniszterek és államtitkárok csütörtökön gálavacsorán vesznek részt a Parlamentben, erre nemcsak a tagállamok, hanem a tagjelöltek delegációit is meghívták, ami szimbolikus gesztus a bővítés melletti elkötelezettség bizonyítására - mutatott rá. A magyar államtitkár szerint az elnökségi triót alkotó tagállamok kiválóan működnek együtt, és a mintegy két éve született közös programjukban foglalt megállapítások jelenleg is érvényesek.

Diego López Garrido EU-ügyekért felelős spanyol államtitkár közölte: a triót alkotó három tagállam mindvégig szorosan együttműködik, jelenleg is rendszeresen egyeztetnek. Mindhárom ország egyetért abban, hogy igen fontos a Lisszaboni Szerződés intézkedéseinek megvalósítása, az új intézmények "beindítása", továbbá a gazdasági válság elleni fellépés - vélekedett, hozzáfűzve: nem elegendő a közös valuta, szorosabb gazdasági együttműködésre van szükség. A spanyol államtitkár üdvözölte, hogy a magyar elnökség nagy hangsúlyt helyez a sokszínűség megőrzésére és a kisebbségek védelmére. A Magyarország által is szorgalmazott erős Európa mindenki érdeke, az elnökség ezért is számíthat Spanyolország és Belgium támogatására - emelte ki.

Olivier Chastel belga EU-ügyi államtitkár hangsúlyozta: csoportosan mindig hatékonyabbak a tagállamok. A 2010-2011-es spanyol-belga-magyar trió az első csoportos elnökség, amely sok új gyakorlatot vezetett be - mondta. Emlékeztetett: 2009 decemberében közös, 18 hónapra szóló programot hirdettek meg, elősegítve az egyes elnökségek közötti folyamatosságot. A spanyol elnökség, amelynek a válság legsúlyosabb szakaszát kellett kezelnie, sikeres volt, és Belgium, amely a gazdasági növekedésre és a szociális kérdésekre összpontosított, ugyancsak jelentős munkát végzett - jelentette ki. Hozzáfűzte: a trió elnökségi mérlegét azonban csak 2011 nyarán vonják meg.

A belga államtitkár kiemelte, hogy a magyar elnökség a polgárközeli unióra, a szomszédságpolitikára és a bővítésre helyezi a hangsúlyt. Megjegyezte: Spanyolország és Belgium is már több elnökségen van túl, ezért tanácsaikkal szívesen segítik a posztot első ízben betöltő Magyarországot.

(MTI-fidesz.hu)
 
médianaptár
-több
Jelenleg nincs információ
dosszié
Fundamentumok MSZP-SZDSZ Korrupédia Rendőri Brutalitás EU-Elnökség
események
-több
Tartsa a kurzort egy dátum fölé az aznapi programok- ért. Kattintson egy napra a részletekért.
Jelenleg nincs erre a napra vonatkozó információ
szervezet kereső
Keresse meg irányítószám alapján az Önhöz legközelebb működő választókerületi irodát!
Keres
új hozzászólók
 
 
HírekÁrvízi védekezésEU elnökségÖnkormányzatZöldEurópai UnióMondatokDossziéHírlevelek
Önkormányzati választások 2010 InterjúkInterjúPublicisztikaFórum
FrakcióVálasztott testületekTagozatokDokumentumokÖnkormányzati választások 2010Kapcsolat
KözleményekSajtótájékoztatók
VideókFotókHanganyagokDokumentumok
News in EnglishContact
EU-ElnökségMagyarország többre képes
Nyilvános szerződések