ajánlott oldalak
Magyarország nemcsak az európai átlagnál teljesít jobban, de visszakapaszkodott régiónk élbolyába is.
Orbán Viktor sajtónyilatkozata a TAKATÁ-val kötött stratégiai megállapodás aláírása után, 2013. november 15.
 

"Magyarország tökéletes európai demokrácia"

Tökéletes európai demokráciának nevezte Magyarországot a Financial Timesnak adott, a lap előfizetéses internetes honlapján hétfőn megjelent interjúban a román külügyminiszter, aki szerint hazája készen áll a csatlakozásra a belső határellenőrzés nélküli schengeni övezethez a magyar EU-elnökség alatt.
Létrehozva: 2011. január 17., 12:10 | Utoljára frissítve: 2011. január 17., 12:16
nyomtat küld

Teodor Baconschi a londoni gazdasági-politikai napilapnak kijelentette, hogy "Magyarország tökéletesen funkcionáló európai demokrácia ... (E) szomszédunk és partnerországunk teljes mértékben tiszteletben tartja a működő demokrácia alapvető szabályait". Baconschi szerint a magyar médiatörvény "összetett belső törvényhozási aktus (eredménye) ... tárgyalnak róla Brüsszelben, és én hiszem, hogy Brüsszel és Budapest párbeszéde e kérdésben valóban termékeny lesz".

"Folyamatos párbeszédet folytatunk magyar barátainkkal (az állampolgársági törvényről) és egyéb kérdésekről, és (ezeknek) nincs negatív belső hatása" - idézte a román külügyminisztert a Financial Times. Schengenről szólva Baconschi kijelentette: Románia "elvégezte házi feladatát" a csatlakozás érdekében, és felkészültségének szintjét nem kevesebb mint hét értékelő misszió igazolta. "Azt mondanám, hogy de facto már Schengenen belül vagyunk" - mondta a brit lap internetes kiadásán megjelent nyilatkozatában Teodor Baconschi.

A román külügyminiszter szerint a jogi keret és eljárásrend egyértelmű szabályokat és célkitűzéseket tartalmaz a jelölt országok számára, és Románia ezeket szigorúan betartja. Így jogos politikai célja, hogy döntést lásson a csatlakozásról a soros magyar EU-elnökség idején. "Számos úgynevezett érvet hallottunk, de álláspontunk ismét csak igen logikus és jogszerű - nem látunk semmiféle jogi alapot vagy egyéb érvet arra, hogy (az EU miniszteri) tanácsában a schengeni tagságunkról hozandó döntést más ügyekkel kapcsolják össze" - fogalmazott a román külügyminiszter.
Baconschi a Románia schengeni tagsága ellen felhozott "irreleváns" érvek közé sorolta, hogy a Moldovai Köztársaság "néhány állampolgára ... visszakapta román állampolgárságát". A román állampolgárság visszaszerzését pontosan meghatározott jogi keretek teszik lehetővé, nemzetközi előírások és szabályozók alapján - fejtegette a román külügyminiszter.

Teodor Baconschi szerint "néhány ezer moldovairól van szó, nem többről ... ez jóval kevesebb, mint más tagországok esetében". A külügyminiszter közölte: Románia azt várja, hogy az EU megőrizze saját alapjait, azáltal, hogy "a szabályok szerint játszik ... és mivel készen állunk a schengeni csatlakozásra, és ezt a tényt az EU-bizottság is felmérte, normális dolog, hogy egyértelmű menetrendet várunk idei csatlakozásunkra". "Ebben az ügyben tehát politikai döntést akarunk a magyar EU-elnökség alatt" - tette hozzá a Financial Timesnak nyilatkozva Baconschi.

(MTI-fidesz.hu)
 
médianaptár
-több
Jelenleg nincs információ
dosszié
Fundamentumok MSZP-SZDSZ Korrupédia Rendőri Brutalitás EU-Elnökség
események
-több
Tartsa a kurzort egy dátum fölé az aznapi programok- ért. Kattintson egy napra a részletekért.
Jelenleg nincs erre a napra vonatkozó információ
szervezet kereső
Keresse meg irányítószám alapján az Önhöz legközelebb működő választókerületi irodát!
Keres
új hozzászólók
 
 
HírekÁrvízi védekezésEU elnökségÖnkormányzatZöldEurópai UnióMondatokDossziéHírlevelek
Önkormányzati választások 2010 InterjúkInterjúPublicisztikaFórum
FrakcióVálasztott testületekTagozatokDokumentumokÖnkormányzati választások 2010Kapcsolat
KözleményekSajtótájékoztatók
VideókFotókHanganyagokDokumentumok
News in EnglishContact
EU-ElnökségMagyarország többre képes
Nyilvános szerződések