ajánlott oldalak
Magyarország nemcsak az európai átlagnál teljesít jobban, de visszakapaszkodott régiónk élbolyába is.
Orbán Viktor sajtónyilatkozata a TAKATÁ-val kötött stratégiai megállapodás aláírása után, 2013. november 15.
 

ÚSZT: Városépítő, gazdaságélénkítő program Zalaegerszegen

A város érdeke, hogy sikeresen kapcsolódjon a fejlesztéspolitikához, ezért az Új Széchenyi Terv tükörképét - városépítő, gazdaságélénkítő programot - kell megvalósítani Zalaegerszegen - mondta a polgármester.
Létrehozva: 2011. február 1., 17:13 | Utoljára frissítve: 2011. február 1., 17:17
nyomtat küld

A programban a rendelkezésre álló források kétharmada a vállalkozások támogatására fordítható. A megyeszékhely önkormányzata összesen 200-300 millió forinttal segíti a helyi cégeket, hogy finanszírozni tudják az Új Széchenyi Terv pályázatainak önrészét. A vállalkozások az Európai Unió előírásai miatt nem juthatnak direkt önkormányzati forráshoz, annak viszont nincs akadálya, hogy az önkormányzati tulajdonú cégek a pályázati forrás önrészéig kisebbségi tulajdont vásároljanak a cégektől, amit a vállalkozások majd visszavásárolhatnak - fejtette ki a polgármester.

A nyugat-dunántúli vállalatok rangsorában a legnagyobb zalaegerszegi cég is csak a 32. helyezést érte el. A cégek pozíciói azonban erősödhetnek - a városnak is ez az érdeke - ha hozzájutnak az Új Széchenyi Terv támogatásaihoz. Ha erősek a vállalatok, több lesz az adóbevétel, bővülnek a fejlesztési lehetőségek, és nagyobb mozgásteret kap a város.

Gyutai Csaba szerint a magyar gazdaságfejlesztés elmúlt 20 éves történetében az első Széchenyi Terv volt az egyetlen olyan összefüggő fejlesztéscsomag, amely mérhető és látható nyomot hagyott a városokban, az önkormányzatokban és a vállalkozásokban.

Az első Széchenyi Terv keretében másfél év alatt mintegy 6,3 milliárd forintot fordítottak Zalaegerszegen önkormányzati fejlesztésekre, és ezen felül szinte valamennyi jelentős vállalkozás is fejlesztési forráshoz jutott.

A polgármester szerint az elmúlt 8 év fejlesztéspolitikája szétaprózott, elaprózott volt, átgondolt stratégiai célokat sem szolgált. Néhány fejlesztési irány esetében, mint például a TÁMOP (Társadalmi Megújulás Program), még a hasznossága is megkérdőjelezhető.

A fejlesztési források túl bürokratizált intézkedéseken keresztül juthattak el az önkormányzatokhoz. A zalaegerszegi polgármesteri hivatal összes adminisztrációjának 15 százaléka - státuszjelentések, eljárási rendek, szerződésmódosítások - az elmúlt időszak pályázataihoz kötődik. A nehézkes, átláthatatlan rendszerrel szemben az Új Széchenyi Terv pályázati forrásait rugalmasabb, egyszerűbb fejlesztéspolitikai rendszerben osztják el - fűzte hozzá Gyutai Csaba.

(MTI-fidesz.hu)
 
médianaptár
-több
Jelenleg nincs információ
dosszié
Fundamentumok MSZP-SZDSZ Korrupédia Rendőri Brutalitás EU-Elnökség
események
-több
Tartsa a kurzort egy dátum fölé az aznapi programok- ért. Kattintson egy napra a részletekért.
Jelenleg nincs erre a napra vonatkozó információ
szervezet kereső
Keresse meg irányítószám alapján az Önhöz legközelebb működő választókerületi irodát!
Keres
új hozzászólók
 
 
HírekÁrvízi védekezésEU elnökségÖnkormányzatZöldEurópai UnióMondatokDossziéHírlevelek
Önkormányzati választások 2010 InterjúkInterjúPublicisztikaFórum
FrakcióVálasztott testületekTagozatokDokumentumokÖnkormányzati választások 2010Kapcsolat
KözleményekSajtótájékoztatók
VideókFotókHanganyagokDokumentumok
News in EnglishContact
EU-ElnökségMagyarország többre képes
Nyilvános szerződések