ajánlott oldalak
Magyarország nemcsak az európai átlagnál teljesít jobban, de visszakapaszkodott régiónk élbolyába is.
Orbán Viktor sajtónyilatkozata a TAKATÁ-val kötött stratégiai megállapodás aláírása után, 2013. november 15.
 

Tarlós: Szentes Tamás marad a helyén

Szentes Tamás, főpolgármester - helyettes - aki kedden az összes fővárosi kórházigazgatónak föl akart mondani -, nem lesz kirúgva - jelentette be Tarlós István szerdai sajtótájékoztatóján. Tarlós István elmondta: az elbocsátásokat nem Szentes Tamás kezdeményezte, az ötlet egy "kormányzati hivatalvezetőé" volt. A városvezető Szócska Miklóssal egyetértésben, azt tartaná üdvözítőnek, ha az egészségügyi integráció keretében, a fővárosi korházakat az állam venné gondozásába.
Létrehozva: 2011. február 2., 17:07 | Utoljára frissítve: 2011. február 2., 17:40
nyomtat küld

Tarlós kifejtette: Szentes az ő távollétében - kicsit túlbuzgó módon - a szakmai egyeztetésekben továbbment, mint szabad lett volna, hiszen a kórházvezetők kirúgásáról nincs szó. Ugyanakkor az önkormányzat szervezetén kívül álló erők, mint például "a kőfaragók, a balettáncosok és a kormányhivatalok vezetői" nem avatkozhatnak kéretlenül a helyhatóság munkájába - szögezte le Tarlós István. Sem a személyi, sem a strukturális ügyek területén nem avatkozhatnak be - nyomatékosította. A főpolgármester budapesti programjáról szólva hangsúlyozta: a miniszterelnök azt támogatta, illetve annak egészségügyre vonatkozó részét Szócska Miklós - a jelenlegi egészségügyért felelős államtitkár - és a tárca közigazgatási államtitkára Jávor András dolgozták ki.

A budapesti korházak állami gondozásba adásáról szólva Tarlós elmondta: az azért lenne üdvös, mert az egészségügy kettős finanszírozása mérhetetlenül káros. Ugyanis az önkormányzat nem lát rá a beszállítókkal, a kapacitással összefüggő problémákra. Így azok követhetetlenek és olyan kusza helyzet alakul ki, ami biztos, hogy nem szolgálják a fővárosiak érdekét. A főpolgármester elmondta: a városvezetés azt szeretné, ha a források és a struktúra úgy koncentrálódna Budapesten, hogy attól javul az ellátás.

Tarlós ugyanakkor cáfolta azokat a napokban megjelent sajtóértesüléseket, melyek szerint szabadulni akarna az intézményektől vagy a betegektől. Leszögezte: ha mégsem venné át az állam a fővárosi egészségügyi intézményeket, akkor meg fognak tenni mindent, annak érdekében, hogy az ellátás javuljon.

Cél: a megfelelő ellátás biztosítása

A kórházvezetők ügyével kapcsolatban a főpolgármester úgy fogalmazott: én senkit nem hatalmaztam fel, hogy elküldje az intézmények igazgatóit. Hozzátéve: a személyi kérdések majd akkor dőlnek el, ha kiderült, hogy az állam vagy az önkormányzat fogja kezelni a fővárosi egészségügyi intézményeket.

Szócska Miklós parlamenti államtitkár kifejtette: az országjárással és az egyeztetések sorozatával azt szeretnék elérni, hogy az egészségügyi politika zökkenjen vissza a normális kerékvágásba. Az együttműködés fő sarokpontjaként a tartalékok mozgósítását, és a kihasználatlan források hasznosítását jelölte meg az államtitkár. Együttműködésre szeretnénk késztetni a rendszer szereplőit - szögezte le. Szócska kiemelte: az egységes gyógyszerbeszerzési társulásokban 20-30 százalékos tartalékok vannak, azonban egy kórház szintjén ez nem érvényesíthető, méretgazdaságossági szempontokat kell érvényesíteni.

A parlamenti államtitkár felhívta a figyelmet: tisztán kell látni azt, hogy Budapesten hét fenntartó (állami-honvédségi, állami-egyetemi, állami-országos intézeti, egyházi, kerületi, fővárosi és megyei) van. Szócska ezzel összefüggésben elmondta: ha az együttműködésben rejlő erőt mozgósítani akarjuk, az nem korlátozódhat egy külön fővárosi megoldásra. Hozzátéve: éppen ez volt a rákfenéje eddig Budapest ellátásának. Annak ellenére, hogy itt koncentrálódik az ország egészségügyi kapacitásának csúcsa, a fővárosiak sem jutnak megfelelő szolgáltatáshoz, ezt kell megváltoztatni. Szócska Miklós ennek kapcsán egyértelműsítette: nem a budapesti intézmények száma a változtatások alapja, hanem az, hogy adott progresszív ellátási szinteken, hogyan biztosítható a legjobban az ellátás.

Az egyeztetések "bulvárosításáról" szólva az államtitkár hangsúlyozta: aki a szakmai egyeztetéseket kiszivárogtatja, érdeksérelmekkel fenyegeti a budapestieket, az csak abban érdekelt, hogy továbbra is fennmaradjanak azok a zavaros érdekviszonyok, amelyek az elmúlt húsz évben meghatározták a főváros ellátását. Az államtitkár hozzátette: természetesen nem elégíthető ki minden részérdek, de az biztos, hogy a közérdek és a rendszer fenntarthatóságának érdeke, és természetesen a rendszerben dolgozók érdeke is érvényesülni fog.

(fidesz.hu)
 
médianaptár
-több
Jelenleg nincs információ
dosszié
Fundamentumok MSZP-SZDSZ Korrupédia Rendőri Brutalitás EU-Elnökség
események
-több
Tartsa a kurzort egy dátum fölé az aznapi programok- ért. Kattintson egy napra a részletekért.
Jelenleg nincs erre a napra vonatkozó információ
szervezet kereső
Keresse meg irányítószám alapján az Önhöz legközelebb működő választókerületi irodát!
Keres
új hozzászólók
 
 
HírekÁrvízi védekezésEU elnökségÖnkormányzatZöldEurópai UnióMondatokDossziéHírlevelek
Önkormányzati választások 2010 InterjúkInterjúPublicisztikaFórum
FrakcióVálasztott testületekTagozatokDokumentumokÖnkormányzati választások 2010Kapcsolat
KözleményekSajtótájékoztatók
VideókFotókHanganyagokDokumentumok
News in EnglishContact
EU-ElnökségMagyarország többre képes
Nyilvános szerződések