ajánlott oldalak
Magyarország nemcsak az európai átlagnál teljesít jobban, de visszakapaszkodott régiónk élbolyába is.
Orbán Viktor sajtónyilatkozata a TAKATÁ-val kötött stratégiai megállapodás aláírása után, 2013. november 15.
 

Martonyi: A Duna-stratégia "befogadó szemlélete" az egész elnökségre jellemző

A tárcavezető Johannes Hahn regionális politikáért felelős EU-biztossal tartott közös sajtótájékoztatóján hangsúlyozta: a stratégia azért is különösen fontos Magyarországnak, mert azt a Közép-Európát jelképezi, amelyről hosszú ideig "csak álmodtunk", és mert azt az üzenetet közvetíti, hogy Közép-Európa létezik és erősödik.
Létrehozva: 2011. február 3., 15:17 | Utoljára frissítve: 2011. február 3., 16:00
nyomtat küld

A tárcavezető Johannes Hahn regionális politikáért felelős EU-biztossal tartott közös sajtótájékoztatóján hangsúlyozta: a stratégia azért is különösen fontos Magyarországnak, mert azt a Közép-Európát jelképezi, amelyről hosszú ideig "csak álmodtunk", de most már "kezdjük elhinni", hogy a történelem által lebontott szerkezetek újjáépíthetők. Továbbá azért is jelentős a stratégia, mert azt az üzenetet közvetíti, hogy Közép-Európa létezik és erősödik - tette hozzá. Emlékeztetett: 14 ország vesz részt a stratégiában, nyolc tagállam és hat olyan ország, amelynek célja az uniós tagság. Ez is bizonyítja, hogy az EU nem zárt rendszer, nem "erőd", hanem integráció - tette hozzá.

Az Európai Bizottság decemberben tette közzé a stratégia tervezetét, azóta vitáznak róla - jegyezte meg a miniszter -, de mint mondta, a főbb kérdésekben egyetértenek. Remélhetőleg az Európai Tanács júniusi ülésén jóváhagyja a stratégiát - fűzte hozzá. Kérdésre válaszolva a tárcavezető közölte: "nem a Dunát kell a hajókhoz igazítani", a környezetbarát hajózás a cél, így - jelentette ki - "nem lesz duzzasztás", és a kormány nem tervezi vízi erőművek építését. A stratégia egyik feladata a látszólag ütköző szempontok összeegyeztetése lesz - jegyezte meg.

Johannes Hahn kiemelte: a Duna-stratégia 150 millió uniós polgárnak válhat hasznára. Tizenegy területet ölel fel, mindegyikért két ország felelős, vagy két tagállam, vagy egy tagállam egy unión kívüli országgal közösen - fejtette ki. A biztos üdvözölte, hogy Magyarországnak három cselekvési területet jelöltek ki, egyúttal megköszönte az elnökség elkötelezettségét az ügy iránt. Az eseményen kiosztott tájékoztató szerint Magyarország a Cseh Köztársasággal közösen a fenntartható energia használatáért, Szlovákiával együtt a vizek minőségének helyreállításáért és védelméért, valamint Romániával a környezeti kockázatok kezeléséért felel.

A vízi közlekedés, illetve más közlekedési eszközök kombinációjának fejlesztéséért a belvízi hajóutak esetében Ausztria és Románia, a vasúti, közúti és légi közlekedésben pedig Szlovénia és Szerbia felel. A kultúra és az idegenforgalom, valamint az emberek közötti kapcsolatok Bulgáriához és Romániához tartoznak. Németország (Bajorország) és Horvátország koordinálja a biológiai sokféleség, a táj, a levegő- és talajminőség megőrzését.

Szlovákia és Szerbia feladata a tudásalapú társadalom kialakításának segítése, míg Németországé (Baden-Württemberg) és Horvátországé a vállalkozások versenyképességének támogatása. Ausztria és Moldova felelőssége az emberi erőforrások fejlesztése, a szakképzés támogatása. Az intézményrendszer bővítése és az intézményi együttműködés megerősítése Ausztria és Szlovénia területe. Végül Németország és Bulgária koordinálja a biztonság kérdését és a szervezett bűnözéssel szembeni közös fellépést.

(MTI-fidesz.hu)
 
médianaptár
-több
Jelenleg nincs információ
dosszié
Fundamentumok MSZP-SZDSZ Korrupédia Rendőri Brutalitás EU-Elnökség
események
-több
Tartsa a kurzort egy dátum fölé az aznapi programok- ért. Kattintson egy napra a részletekért.
Jelenleg nincs erre a napra vonatkozó információ
szervezet kereső
Keresse meg irányítószám alapján az Önhöz legközelebb működő választókerületi irodát!
Keres
új hozzászólók
 
 
HírekÁrvízi védekezésEU elnökségÖnkormányzatZöldEurópai UnióMondatokDossziéHírlevelek
Önkormányzati választások 2010 InterjúkInterjúPublicisztikaFórum
FrakcióVálasztott testületekTagozatokDokumentumokÖnkormányzati választások 2010Kapcsolat
KözleményekSajtótájékoztatók
VideókFotókHanganyagokDokumentumok
News in EnglishContact
EU-ElnökségMagyarország többre képes
Nyilvános szerződések