ajánlott oldalak
Magyarország nemcsak az európai átlagnál teljesít jobban, de visszakapaszkodott régiónk élbolyába is.
Orbán Viktor sajtónyilatkozata a TAKATÁ-val kötött stratégiai megállapodás aláírása után, 2013. november 15.
 

Jelentős fejlesztési tervek vannak

Az Oroszország és Magyarország között árucsere-forgalom tavaly közel harmadával nőtt, és ez a tendencia minden valószínűség szerint folytatódni fog - emelte ki Martonyi János magyar külügyminiszter a Rosszijszkaja Gazeta című orosz lap honlapján kedden megjelent interjújában.
Létrehozva: 2011. február 8., 09:15 | Utoljára frissítve: 2011. február 8., 09:17
nyomtat küld

Martonyi - aki hétfőn Moszkvában orosz kollégájával, Szergej Lavrovval tárgyalt - hangsúlyozta, hogy politikai akarat minkét oldalon erre irányul. Hozzátette, hogy folyamatosak a tárgyalások a még meg nem oldott kérdésekről. "Minden körülmények között egyetértünk abban, hogy ezek a kérdések nem jelenthetnek akadályt sem az együttműködés mai projektjeit, sem a jövendő programokat tekintve" - tette hozzá, utalva arra, hogy mind a közeli jövőre, mind közép, mind hosszú távra jelentős fejlesztési tervek vannak, Magyarország például bővíteni akarja a paksi atomerőmű kapacitását, Oroszországban pedig folyik a felkészülés a szocsi olimpiára és a labdarúgó VB-re. "Nagy potenciált látunk az élelmiszeripar, a mezőgazdaság, a gyógyszeripar és az orvosi ellátás terén, továbbá a kölcsönös beruházásokban is" - mondta.

Egy kérdésre válaszolva a külügyminiszter kifejtette, hogy Magyarország továbbra is elkötelezett a Déli Áramlat gázvezeték mellett, tiszteletben fogja tartani a határidőket és a meglévő megállapodásokat. Hozzátette: Magyarország az energiahordozók szállításának diverzifikálásában érdekelt.

A magyarországi kisebbségekre és a határokon túli magyarokra vonatkozó kérdésre válaszolva Martonyi János kifejtette: Magyarország kulturális autonómiát adott a nemzeti kisebbségeknek. "Jelenleg a romák integrálásán dolgozunk, ez nehéz szociális-gazdasági feladat, most készül a megfelelő stratégia. A külföldön élő magyar diaszpóra nagy. "Ha a szomszédokkal vitás kérdés támad, azt mindig tárgyalások útján rendezzük, politikai és gazdasági kapcsolataink jók a szomszédos országokkal. A Románia területén élő etnikai magyarok saját belátásuk és akaratuk szerint kérhetnek magyar állampolgárságot, ugyanúgy, mint az Izraelben, az Egyesült Államokban, Franciaországban, vagy a világ bármely pontján élő földijeink. Jelenleg szó sincs szavazati jogról. Erről a kérdésről tárgyalásokat fogunk folytatni, fel fogjuk használni más országok tapasztalatait, és igyekezni fogunk megfelelő, elfogadható rendszert kidolgozni".

A tervezett orosz-magyar társadalmi párbeszéd fórummal kapcsolatban a magyar külügyminiszter kifejtette: A fórum legfontosabb feladata a két ország közötti kulturális kapcsolatok elmélyítése. "Szeretnénk erősíteni az orosz kultúra jelenlétét Magyarországon. Ez első sorban a nyelvtudást, az irodalom, képzőművészet, zene ismeretét jelenti. Nagyon kevesen tudnak oroszul, főleg a fiatal korosztályokban. Csak egy példa: tájékoztattak arról, hogy nehéz oroszul tudó diplomatákat találni a moszkvai konzuli osztályunkra. És nagyobb figyelmet szándékozunk fordítani a diákcserékre is" - mondta Martonyi János.

(MTI-fidesz.hu)
 
médianaptár
-több
Jelenleg nincs információ
dosszié
Fundamentumok MSZP-SZDSZ Korrupédia Rendőri Brutalitás EU-Elnökség
események
-több
Tartsa a kurzort egy dátum fölé az aznapi programok- ért. Kattintson egy napra a részletekért.
Jelenleg nincs erre a napra vonatkozó információ
szervezet kereső
Keresse meg irányítószám alapján az Önhöz legközelebb működő választókerületi irodát!
Keres
új hozzászólók
 
 
HírekÁrvízi védekezésEU elnökségÖnkormányzatZöldEurópai UnióMondatokDossziéHírlevelek
Önkormányzati választások 2010 InterjúkInterjúPublicisztikaFórum
FrakcióVálasztott testületekTagozatokDokumentumokÖnkormányzati választások 2010Kapcsolat
KözleményekSajtótájékoztatók
VideókFotókHanganyagokDokumentumok
News in EnglishContact
EU-ElnökségMagyarország többre képes
Nyilvános szerződések