ajánlott oldalak
Magyarország nemcsak az európai átlagnál teljesít jobban, de visszakapaszkodott régiónk élbolyába is.
Orbán Viktor sajtónyilatkozata a TAKATÁ-val kötött stratégiai megállapodás aláírása után, 2013. november 15.
 

Frontex-ülés: fontos az EU külső határainak ellenőrzése

A soros magyar EU-elnökség keretében szerdán Gödöllőn tartja évi rendes igazgatótanácsi ülését az Európai Határőrizeti Ügynökség (Frontex); a tanácskozás egyik fő témája az uniós külső határok biztonságának erősítése, mindenekelőtt az integrált határőrizet fejlesztése - tájékoztatta a Belügyminisztérium az MTI-t.
Létrehozva: 2011. február 9., 11:47
nyomtat küld

A Gödöllői Királyi Kastélyban rendezendő eseményt Pintér Sándor belügyminiszter nyitja meg. A tárca tájékoztatása szerint a belső határok ellenőrzésének eltörlése még fontosabbá tette az Európai Unió külső határainak ellenőrzését; ebben az értelemben az egyik tagállam biztonsága a másik tagállam ellenőrzésétől függ. A külső határok igazgatása az unió közös érdekévé vált, ebben minden tagállamnak szerepe van.

A magyar elnökség számára a határőrizet kiemelten fontos kérdés. Ezt tükrözi az is, hogy az uniós belügyminiszterek január 20-i informális gödöllői ülésükön stratégiai vitát folytattak a külső határok biztonságával összefüggő időszerű kérdésekről, elsősorban az integrált határőrizetről. Megvitatták a határőrizetben bevezetendő új technológiákkal kapcsolatos bizottsági kezdeményezéseket és a határregisztrációs rendszert is.

A Belügyminisztérium közölte: a magyar elnökség feladatának tekinti, hogy segítse annak a tanácsi rendeletnek az elfogadását, amelynek célja a Frontex szerepének növelése, illetve az ügynökség mandátumának kiterjesztése. A tervezet szerint a Frontexnek központi szerep jutna a külső határok jövőbeni integrált őrizetét szolgáló rendszerben. Budapest reméli, hogy még a magyar EU-elnökségi félév alatt sikerül elfogadni az ezzel kapcsolatos politikai megállapodást.

A Frontex igazgatótanácsának gödöllői tanácskozásán ugyancsak téma a gyorsreagálású határőrizeti csapatok (Rabit) bevetése Görögországban. A magyar EU-elnökség a Frontexszel együtt úgy véli, hogy a csapatok első bevetése számokban is kifejezhető eredményeket hozott: október óta 44 százalékkal csökkent az illegális határátlépések száma a görög-török szárazföldi határszakaszon. A küldetésben 26 tagállam vesz részt vendégtisztek vagy technikai eszközök kiküldésével.

A rendkívüli helyzetek rövid távú kezelésére létrehozott gyorsreagálású csapatok március 3-ig maradnak Görögországban a helyzet stabilizálása érdekében - közölte a Belügyminisztérium. A tárca ugyanakkor felhívta a figyelmet arra, hogy az illegális migrációt csak hosszú távú megoldásokkal lehet megfékezni, ennek egyik elengedhetetlen eleme az együttműködés fejlesztése az érintett országokkal, közöttük Törökországgal.

(MTI-fidesz.hu)
 
médianaptár
-több
Jelenleg nincs információ
dosszié
Fundamentumok MSZP-SZDSZ Korrupédia Rendőri Brutalitás EU-Elnökség
események
-több
Tartsa a kurzort egy dátum fölé az aznapi programok- ért. Kattintson egy napra a részletekért.
Jelenleg nincs erre a napra vonatkozó információ
szervezet kereső
Keresse meg irányítószám alapján az Önhöz legközelebb működő választókerületi irodát!
Keres
új hozzászólók
 
 
HírekÁrvízi védekezésEU elnökségÖnkormányzatZöldEurópai UnióMondatokDossziéHírlevelek
Önkormányzati választások 2010 InterjúkInterjúPublicisztikaFórum
FrakcióVálasztott testületekTagozatokDokumentumokÖnkormányzati választások 2010Kapcsolat
KözleményekSajtótájékoztatók
VideókFotókHanganyagokDokumentumok
News in EnglishContact
EU-ElnökségMagyarország többre képes
Nyilvános szerződések