ajánlott oldalak
Magyarország nemcsak az európai átlagnál teljesít jobban, de visszakapaszkodott régiónk élbolyába is.
Orbán Viktor sajtónyilatkozata a TAKATÁ-val kötött stratégiai megállapodás aláírása után, 2013. november 15.
 

41 milliárdos lesz Győr költségvetése

A tavalyinál mintegy kétmilliárddal kisebb, 41,6 milliárd forintos bevételi és kiadási főösszeggel számol Győr önkormányzata a 2011-es költségvetési tervezetben - közölte Simon Róbert Balázs, gazdasági ügyekért felelős alpolgármester az MTI-vel. A város minden hetedik elköltött forintot fejlesztésre fordít.
Létrehozva: 2011. február 11., 09:12 | Utoljára frissítve: 2011. február 11., 13:56
nyomtat küld

A február 25-én a városi közgyűlés elé kerülő tervezet szerint a bevételek kétötöde - 17,1 milliárd - adóbevételből származik, ebből 13,9 milliárdot tesz ki a helyi iparűzési adó; ez mintegy 900 millióval több a tavalyinál. Az épületek után 1,95, a gépjárművekre 1,1 milliárdos adóbevételt kalkuláltak - mondta az alpolgármester, hozzátéve: illetékekből (az örökösödési illeték eltörlése miatt) a 2009-esnél jóval kevesebb pénzt, összesen 675 millió forintot várnak.

Simon Róbert Balázs megjegyezte: a tavalyi költségvetésben 900 milliós bevételt terveztek ingatlanértékesítésből, de végül csak mintegy 500 millió folyt be ebből a forrásból; most 1,06 milliót terveztek be a főként gazdasági és kereskedelmi célra hasznosítható területek értékesítéséből, bízva az ingatlanpiac élénkülésében.A központi költségvetésből Győr 30 millió forinttal kap többet, mint az előző évben; feladatmutatóhoz kötötten 8,3 milliárd, lakosságarányosan 416 millió forint folyik be a városi kasszába, miközben az adóerő-képesség alapján 1,3 milliárd forintot kell oda befizetnie a megyeszékhelynek - sorolta az alpolgármester, jelezve azt is: ha erre szükség lesz, a meglévő hitelkeretből 3 milliárd forintot emelhetnek le fejlesztésekre.

A tervezetben 22 milliárd szerepel az önkormányzati intézmények működtetésére, míg a tavaly átadott Jedlik-hídra felvezető utakra, körforgalmakra 1,5 milliárdot különítenének el. A városi multifunkcionális csarnok terveire és - ha választanak a három lehetséges helyszín közül - telkére 350 milliót, a Dunakapu tér felújításának előkészületeire 125 milliót állít be erre az évre az önkormányzat, míg a kiemelt útfelújítások költségeire 776 millió forintot, ha a közgyűlés elfogadja az előterjesztést - közölte Simon Róbert Balázs. Kitért arra, hogy a januári gázrobbanás által megrongált Szarvas utcai bérház 350 milliós ráfordítással részben új funkciót kapna, míg a Mobilis interaktív kiállítási központ másfél milliárdos, pályázati pénzből fedezett költségeihez tízszázalékos önrésszel járul hozzá a város. A Móra Ferenc Iskola és a Szivárvány Óvoda felújítására 200 milliót nyertek el, ehhez 60 milliót tesz hozzá a város.

Az autóbusz-közlekedés informatikai rendszerének 267 milliós költségét is zömében pályázati pénzekből fedezik - mondta az alpolgármester, megemlítve, hogy a költségvetés tervezetében 100 millió forintot különítettek el elbírálás előtt álló, illetve az idén benyújtandó pályázatok önrészére. Ez azt jelenti, hogy minden hetedik elköltött forintot fejlesztésre fordítunk az idén Győrben - fogalmazott Simon Róbert Balázs.

(MTI-fidesz.hu)
 
médianaptár
-több
Jelenleg nincs információ
dosszié
Fundamentumok MSZP-SZDSZ Korrupédia Rendőri Brutalitás EU-Elnökség
események
-több
Tartsa a kurzort egy dátum fölé az aznapi programok- ért. Kattintson egy napra a részletekért.
Jelenleg nincs erre a napra vonatkozó információ
szervezet kereső
Keresse meg irányítószám alapján az Önhöz legközelebb működő választókerületi irodát!
Keres
új hozzászólók
 
 
HírekÁrvízi védekezésEU elnökségÖnkormányzatZöldEurópai UnióMondatokDossziéHírlevelek
Önkormányzati választások 2010 InterjúkInterjúPublicisztikaFórum
FrakcióVálasztott testületekTagozatokDokumentumokÖnkormányzati választások 2010Kapcsolat
KözleményekSajtótájékoztatók
VideókFotókHanganyagokDokumentumok
News in EnglishContact
EU-ElnökségMagyarország többre képes
Nyilvános szerződések