ajánlott oldalak
Magyarország nemcsak az európai átlagnál teljesít jobban, de visszakapaszkodott régiónk élbolyába is.
Orbán Viktor sajtónyilatkozata a TAKATÁ-val kötött stratégiai megállapodás aláírása után, 2013. november 15.
 

Konzorcium alakult Devecser és térsége tájrehabilitációjára

Az érintett 750 hektárnyi területen fás- és lágyszárú növényeket termelnének, amiből energiát állítanának elő. Ezzel fűthető lenne olyan üvegház is, amelyben zöldséget termelnének. A konzorcium tagjai ehhez adnák a tudományos és mérnöki segítséget.
Létrehozva: 2011. február 24., 12:53 | Utoljára frissítve: 2011. február 24., 14:21
nyomtat küld

A tervek szerint a lágyszárú növényből biogázt állítanának elő, abból pedig zöld áram lenne. A területen három ilyen üzem épülne. A biogáz telepeken visszamaradt biotrágya visszakerülne a földekre, ha kicsi a nehézfém tartalma. A nagy nehézfém tartalmú maradék anyag pirolízis (hőbontás) után hővé alakulna, itt kerülnének hasznosításra a fásszárú növények is.

A már említett üvegházi zöldségtermelés mellett gyógynövényből illóolajat állítanak elő, ehhez a gyógynövényt 300-350 hektáron termelnék. A környékbeli szőlő magvait is feldolgoznák, és a tervek között szerepel annak a zöldség- és gyümölcschips gyárnak a feltámasztása, amely korábban csődbe ment. Takarmányozási célra fehérjét állítanának elő, továbbá a 27 települést érintő kistérség közintézményeit fűtőanyaggal - faaprítékkal - látnák el.

A konzorcium ezekhez a projektekhez kapcsolódna - mondta Enyingi Tibor, a konzorciumvezető Sokoró Natúrzóna Nonprofit Kft. ügyvezetője. A terveket egyeztették a helyi mezőgazdasági vállalkozókkal, akik szándéknyilatkozatot adtak arra, hogy támogatják a javaslatokat, és csatlakoznak a programokhoz.

A résztvevők megvitatták a területen eddig történteket. Egyetértettek azzal, hogy a talaj felső rétegének eltávolítása felesleges. Elegendő az azon lévő vörösiszapot alászántani, és a talajban lévő biológiai anyag maga megoldja azt, amire az állam sok pénzt költ. Az is elhangzott, hogy több cég jelentős nyereséghez jut a felesleges munkák elvégzésével. A konzorcium egyetemi tagjai: a Debreceni Egyetem agrárkara, a Pannon Egyetem, a Szegedi Tudományegyetem valamint az ELTE TTK.

Tagok még: Magyar Biogáz Egyesület, Fenntartható Fejlődés és Erőforrások Kutatócsoport, Magyar Vidék Szövetség, Beta Kutató Intézet Nonprofit Kft., Sokoró Natúrzóna Nonprofit Kft. A konzorciumhoz a Budapesti Agrárkamara is csatlakozik.

(MTI-fidesz.hu)
 
médianaptár
-több
Jelenleg nincs információ
dosszié
Fundamentumok MSZP-SZDSZ Korrupédia Rendőri Brutalitás EU-Elnökség
események
-több
Tartsa a kurzort egy dátum fölé az aznapi programok- ért. Kattintson egy napra a részletekért.
Jelenleg nincs erre a napra vonatkozó információ
szervezet kereső
Keresse meg irányítószám alapján az Önhöz legközelebb működő választókerületi irodát!
Keres
új hozzászólók
 
 
HírekÁrvízi védekezésEU elnökségÖnkormányzatZöldEurópai UnióMondatokDossziéHírlevelek
Önkormányzati választások 2010 InterjúkInterjúPublicisztikaFórum
FrakcióVálasztott testületekTagozatokDokumentumokÖnkormányzati választások 2010Kapcsolat
KözleményekSajtótájékoztatók
VideókFotókHanganyagokDokumentumok
News in EnglishContact
EU-ElnökségMagyarország többre képes
Nyilvános szerződések