ajánlott oldalak
Magyarország nemcsak az európai átlagnál teljesít jobban, de visszakapaszkodott régiónk élbolyába is.
Orbán Viktor sajtónyilatkozata a TAKATÁ-val kötött stratégiai megállapodás aláírása után, 2013. november 15.
 

Becsey: Javul az uniós pénzügyi fegyelem

Javul a pénzügyi fegyelem az Európai Unióban, a számvevőszéki megállapítások szerint a 2009. évi zárszámadás tükrében lényegesen csökkent a szabálytalan kifizetések részaránya - közölte Becsey Zsolt, a Nemzetgazdasági Minisztérium külgazdaságért felelős államtitkára Brüsszelben az Európai Parlament (EP) illetékes bizottsága előtt.
Létrehozva: 2011. március 1., 15:15 | Utoljára frissítve: 2011. március 2., 09:51
nyomtat küld

Az EP költségvetés-ellenőrzési bizottságát a 2009-es zárszámadásról folytatott vitában az EU soros magyar elnöksége nevében Becsey tájékoztatta arról, miként használták fel a különböző uniós forrásokat. Elmondta, hogy főként a strukturális, azon belül a kohéziós alapokból történt kifizetések tekintetében volt látványos a javulás: 2009-ben az előző évi 11 százalék helyett már csak a kifizetések 3 százalékát találták problematikusnak. A kifizetés problematikus volta nem feltétlenül jelenti azt, hogy bűncselekmény történt, hanem csak azt, hogy előfordult szabálytalanság a kifizetés körül - tette hozzá az MTI-nek adott kiegészítő tájékoztatásában.

A vitában több képviselő felvetette, hogy a tagállami kormányokat képviselő tanács ezúttal nem egyhangúlag, hanem három tartózkodás mellett fogadta el a 2009-es zárszámadást jóváhagyó, úgynevezett mentesítő nyilatkozatot. Mint hozzátették, e három ország Nagy-Britannia, Hollandia és Svédország volt.

A magyar államtitkárnak nem volt felhatalmazása arra, hogy megnevezze az érintett három országot. Hangsúlyozta azonban, hogy a tartózkodó szavazatok nem jelentenek ellenkezést, hanem pusztán a korábbinál jóval nagyobb költségvetési fegyelem szükségességének a hangsúlyozását.

Becsey a tanács nevében kérte, hogy az EP fogadja el a zárszámadási mentesítést. Az MTI-nek ezen túlmenően elmondta, hogy a magyar elnökség igyekszik közös nevezőre jutni a parlamenttel a költségvetés-ellenőrzési jogosítványok kérdésében. Ez ugyanis az EU-ban intézményközi viták tárgya: a tanács a parlament egyenrangú partnereként kíván fellépni, a parlament viszont meghatározó szerepet igényel magának az általános költségvetés-ellenőrzést illetően.

(MTI-fidesz.hu)
 
médianaptár
-több
Jelenleg nincs információ
dosszié
Fundamentumok MSZP-SZDSZ Korrupédia Rendőri Brutalitás EU-Elnökség
események
-több
Tartsa a kurzort egy dátum fölé az aznapi programok- ért. Kattintson egy napra a részletekért.
Jelenleg nincs erre a napra vonatkozó információ
szervezet kereső
Keresse meg irányítószám alapján az Önhöz legközelebb működő választókerületi irodát!
Keres
új hozzászólók
 
 
HírekÁrvízi védekezésEU elnökségÖnkormányzatZöldEurópai UnióMondatokDossziéHírlevelek
Önkormányzati választások 2010 InterjúkInterjúPublicisztikaFórum
FrakcióVálasztott testületekTagozatokDokumentumokÖnkormányzati választások 2010Kapcsolat
KözleményekSajtótájékoztatók
VideókFotókHanganyagokDokumentumok
News in EnglishContact
EU-ElnökségMagyarország többre képes
Nyilvános szerződések