ajánlott oldalak
Magyarország nemcsak az európai átlagnál teljesít jobban, de visszakapaszkodott régiónk élbolyába is.
Orbán Viktor sajtónyilatkozata a TAKATÁ-val kötött stratégiai megállapodás aláírása után, 2013. november 15.
 

Minden uniós polgár széles sávú hozzáférést kap 2020-ig

Az Európai Unió célja az, hogy valamennyi állampolgára részesüljön a széles sáv és a digitális társadalom előnyeiből, ezért a terv az, hogy 2020-ig mindenütt elérhető legyen a gyors internet - mondta Bernd Langeheine, az Európai Bizottság igazgatója csütörtökön Budapesten sajtótájékoztatón.
Létrehozva: 2011. március 3., 20:32 | Utoljára frissítve: 2011. március 4., 16:02
nyomtat küld

Az "All for Broadband - Broadband for All" című nemzetközi konferencia sajtótájékoztatóján a bizottság digitális társadalommal, infokommunikációval és médiával foglalkozó igazgatója elmondta, a bizottság 100 akciótervet dolgozott ki, amelyeknek megvalósítása a tagállamokra, a nemzeti szabályozó testületekre, a civil szférára és a helyi önkormányzatokra vár. A tervekről elmondta: az egyik fő cél a fejlett és egységes digitális piac kialakítása, illetve, hogy a kutatásra-fejlesztésre fordított pénzekből minél több jusson az internetre. Kifejtette: ahhoz, hogy az internet mindenki számára elérhető legyen, s mindenki élvezze a digitális társadalom előnyeit, nagyon nagy befektetés kell. Az államok a pénznek csak a kis részét tudják előteremteni, s ezért fontos szerep vár a magántőkére.

Mátrai Gábor, a Nemzeti Média és Hírközlési Hatóság elnökhelyettese elmondta, a hatóság által szervezett konferenciának fő célja annak áttekintése, hogy miképpen valósítható meg az unió 2020-ig szóló digitális menetrendje, különös tekintettel a széles sávú internetes fejlesztésekre. Hozzátette, az unió csak közösen tudja sikerre vinni a digitális menetrendet, illetve kialakítani a digitális társadalmat.

Kérdésekre válaszolva Bernd Langeheine elmondta: ahhoz, hogy a digitális menetrend céljait elérjék, s minden uniós állampolgár másodpercenként legalább 30 megabites sebességgel tudjon internetezni 2020-ban, 200-300 milliárd eurós befektetés kellene akkor, ha tisztán optikai hálózattal valósulna meg a fejlesztés. Ám figyelembe kell venni, hogy a már meglévő kábelhálózat is segíthet a cél elérésében. Hozzátette: 2013-ig eredetileg 2,3 milliárd euró brüsszeli forrás állt rendelkezésre a cél támogatására, amit tavaly további 1 milliárddal növeltek.

Mátrai Gábor hozzátette, a magyar kormány is támogatja a széles sávú fejlesztéseket és projekteket, amire az Új Széchenyi Terv keretében az elképzelések szerint várhatóan 13 milliárd forint forrást szánnak.

(MTI-fidesz.hu)
 
médianaptár
-több
Jelenleg nincs információ
dosszié
Fundamentumok MSZP-SZDSZ Korrupédia Rendőri Brutalitás EU-Elnökség
események
-több
Tartsa a kurzort egy dátum fölé az aznapi programok- ért. Kattintson egy napra a részletekért.
Jelenleg nincs erre a napra vonatkozó információ
szervezet kereső
Keresse meg irányítószám alapján az Önhöz legközelebb működő választókerületi irodát!
Keres
új hozzászólók
 
 
HírekÁrvízi védekezésEU elnökségÖnkormányzatZöldEurópai UnióMondatokDossziéHírlevelek
Önkormányzati választások 2010 InterjúkInterjúPublicisztikaFórum
FrakcióVálasztott testületekTagozatokDokumentumokÖnkormányzati választások 2010Kapcsolat
KözleményekSajtótájékoztatók
VideókFotókHanganyagokDokumentumok
News in EnglishContact
EU-ElnökségMagyarország többre képes
Nyilvános szerződések