ajánlott oldalak
Magyarország nemcsak az európai átlagnál teljesít jobban, de visszakapaszkodott régiónk élbolyába is.
Orbán Viktor sajtónyilatkozata a TAKATÁ-val kötött stratégiai megállapodás aláírása után, 2013. november 15.
 

Felosztották a Kármentő Alapban összegyűlt pénzt

A bizottság határozata szerint a Kármentő Alapból 1,5 milliárd forintot a tavaky októberi iszapömlés által érintett önkormányzatok a katasztrófahelyzettel összefüggő közösségi céljaik finanszírozására fordíthatnak.
Létrehozva: 2011. március 11., 18:30 | Utoljára frissítve: 2011. március 16., 11:21
nyomtat küld

A pénz 70 százalékát, egymilliárd ötvenmillió forintot Devecser, 20 százalékát, azaz háromszázmilliót Kolontár, a fennmaradó 10 százaléknak megfelelő százötven millió forintot pedig Somlóvásárhely önkormányzata kapta. A Kármentő Alap honlapján olvasható határozat szerint a maradék 270 millió forintból "egyéb, aktuális, katasztrófahelyzetből adódó önkormányzati igényeket" támogatnak.

Korábban az alapból összesen 155 millió 224 ezer forintot fizettek ki segélyezési céllal, amelyből Devecser önkormányzatának 138 millió 574 ezer forintot, a kolontári önkormányzatnak 14 millió 500 ezer forintot, míg Somlóvásárhelynek 2 millió 150 ezer forintot utaltak.

A kifizetések céljai között szerepelt mindhárom településen a károsultak átmeneti elhelyezésének támogatása, a családonkénti 150 ezer forintos egyszeri segély, és a károsult vállalkozások 200 ezer forintos támogatása. Az albérleti díjak kifizetésére a bizottság a Máltai Szeretetszolgálatnak 20 millió forintot adott, és a három település átvállalta a devecseri használtcikk-kereskedők háromhavi bérleti díját, 4 millió 74 ezer forintot. A kormány által alapított Magyar Kármentő Alap legfőbb szerve a héttagú kármentő bizottság, amelynek fő feladata az összegyűlt pénzek elosztása.

Tagjai - elnökként - Lasztovicza Jenő, a védelmi bizottság elnöke, Zsédenyi Imre, a Veszprém megyei önkormányzat főjegyzője, Ékes József, a térség országgyűlési képviselője, Tollár Tibor, az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság gazdasági főigazgató helyettese, Kullmann Ádám, a Budapesti Nyílt Társadalom Intézet Alapítvány tanácsadója, illetve a három érintett település - Kolontár, Devecser és Somlóvásárhely - polgármestere. Az alap a kormányrendelet szerint 2012. december 31-éig működik.

Az eredeti kormányrendelet szerint az alap forrásait az iszapkatasztrófával érintett emberek lakhatása elemi feltételeinek megteremtésére hozták létre; később a kormány magára vállalta a katasztrófa károsultjainak kártalanítását, az összegyűlt pénzt a települések közösségi célokra fordíthatják.

A Mal Zrt. Ajka melletti iszaptározójának gátja tavaly október 4-én szakadt át. A vörösiszap három települést öntött el, Kolontárt, Devecsert és Somlóvásárhelyt. A katasztrófa következtében tíz ember vesztette életét, mintegy százhúszan kerültek kórházba, több száz ház vált lakhatatlanná. Az anyagi károkat több tízmilliárd forintra becsülik.

(MTI-fidesz.hu)
 
médianaptár
-több
Jelenleg nincs információ
dosszié
Fundamentumok MSZP-SZDSZ Korrupédia Rendőri Brutalitás EU-Elnökség
események
-több
Tartsa a kurzort egy dátum fölé az aznapi programok- ért. Kattintson egy napra a részletekért.
Jelenleg nincs erre a napra vonatkozó információ
szervezet kereső
Keresse meg irányítószám alapján az Önhöz legközelebb működő választókerületi irodát!
Keres
új hozzászólók
 
 
HírekÁrvízi védekezésEU elnökségÖnkormányzatZöldEurópai UnióMondatokDossziéHírlevelek
Önkormányzati választások 2010 InterjúkInterjúPublicisztikaFórum
FrakcióVálasztott testületekTagozatokDokumentumokÖnkormányzati választások 2010Kapcsolat
KözleményekSajtótájékoztatók
VideókFotókHanganyagokDokumentumok
News in EnglishContact
EU-ElnökségMagyarország többre képes
Nyilvános szerződések