ajánlott oldalak
Magyarország nemcsak az európai átlagnál teljesít jobban, de visszakapaszkodott régiónk élbolyába is.
Orbán Viktor sajtónyilatkozata a TAKATÁ-val kötött stratégiai megállapodás aláírása után, 2013. november 15.
 

Budapesten tájékozódott az EP nőjogi és esélyegyenlőségi bizottsága

Az Európai Parlament (EP) nőjogi és esélyegyenlőségi bizottságának elnöke szerint a nőket érő hátrányos megkülönböztetés formái, alacsony foglalkoztatottsági arányuk, a munka és a család összeegyeztetése, a szegénység és az erőszak problémái hasonlók minden uniós államban, ezért az ambíció is közös, hogy javítsanak a helyzeten, és egy jobb társadalmat hozzanak létre.
Létrehozva: 2011. március 18., 14:53 | Utoljára frissítve: 2011. március 18., 16:28
nyomtat küld

Eva-Britt Svensson pénteki budapesti sajtótájékoztatón beszámolt arról, hogy a bizottság delegációja hagyományosan ellátogat minden, uniós elnökséget betöltő országba, hogy tájékozódjon az ottani helyzetről.

Hozzátette: a kétnapos látogatás során találkoztak Réthelyi Miklós nemzeti erőforrás miniszterrel, Soltész Miklós szociális államtitkárral, a parlament esélyegyenlőségi bizottságának tagjaival, az Egyenlő Bánásmód Hatóság vezetőivel, valamint női civil szervezetek képviselőivel.

Mint mondta, a megbeszéléseken az egyik legfontosabb téma az volt, hogyan lehetne az EU 2020 stratégia segítségével javítani a nők munkaerő-piaci helyzetén.

Járóka Lívia (Fidesz) EP-képviselő hangsúlyozta: a magyar EU-elnökség egyik legfontosabb célkitűzése a szegénység felszámolása.

Hozzátette: az európai romastratégiában nagyon fontos a civil szervezetek részvétele, a szegények bevonása, a partnerség keresése az önkormányzatokkal és az ellenőrzés. Úgy látja, magyar nemzeti integrációs anyag csak akkor tud erős lenni, ha a civilek tapasztalataira támaszkodik.

Gurmai Zita (MSZP) EP-képviselő véleménye szerint a magyar kormány felvállalhatna női témákat is az uniós elnökség idején. Példaként a nyugdíjreformot, a bérolló szűkítését, és a női foglalkoztatás növelését említette.

Kérdésre válaszolva azt mondta, a kormánynak a női szempontokat figyelembe véve felül kellene vizsgálnia azt a programot, amellyel tíz év alatt egymillió munkahelyet akar teremteni. Sajnálatosnak nevezte, hogy a női civil szervezeteknek éppen az önkéntesség évében nem jut elegendő támogatás.

Bauer Edit, a bizottság szlovák tagja a sajtótájékoztatón a munkahelyi nő kvóta bevezetése mellett érvelt. Ehhez - mint mondta - politikai, társadalmi akaratra és cselekvési tervekre van szükség a tagállamokban.

(MTI-fidesz.hu)
 
médianaptár
-több
Jelenleg nincs információ
dosszié
Fundamentumok MSZP-SZDSZ Korrupédia Rendőri Brutalitás EU-Elnökség
események
-több
Tartsa a kurzort egy dátum fölé az aznapi programok- ért. Kattintson egy napra a részletekért.
Jelenleg nincs erre a napra vonatkozó információ
szervezet kereső
Keresse meg irányítószám alapján az Önhöz legközelebb működő választókerületi irodát!
Keres
új hozzászólók
 
 
HírekÁrvízi védekezésEU elnökségÖnkormányzatZöldEurópai UnióMondatokDossziéHírlevelek
Önkormányzati választások 2010 InterjúkInterjúPublicisztikaFórum
FrakcióVálasztott testületekTagozatokDokumentumokÖnkormányzati választások 2010Kapcsolat
KözleményekSajtótájékoztatók
VideókFotókHanganyagokDokumentumok
News in EnglishContact
EU-ElnökségMagyarország többre képes
Nyilvános szerződések